LIV
Liverpool
Premier League
11.05.2025
17:30
ARS
Arsenal
 
Osób online 1716

Benitez: Przegrywamy finansowo


Trener Liverpoolu Rafa Benitez stwierdził, że jego zespół przegrywa w kwestii środków pieniężnych w porównaniu do swoich rywali, z którymi walczy o tytuł Manchesteru United i Chelsea.

Drużyna Beniteza zajmuje drugą pozycję w tabeli i traci do lidera - United 2 punkty, ale Hiszpan sądzi, że większa różnica dzieli zespoły w kwestii finansowej.

- Co roku, United zarabia 60 mln funtów więcej od nas i to oznacza, że mogą kupować trzech piłkarzy wartych 20 mln funtów co sezon - powiedział.

- Chelsea wydała 500 mln funtów przez ostatnie 5 lat.

- Stworzyliśmy zespół, który może z nimi rywalizować, ale ekonomicznie przegrywamy i nie możemy pozwolić sobie na piłkarzy, na których oni mogą.

- Mamy wystarczające dane, aby cię tym zanudzić. Jednak jeśli patrzysz na United, nie wydali tylko 32 mln na Dimitara Berbatowa - mogą wydawać ile chcą na to kogo potrzebują co roku. W poprzednim sezonie wydali 17 mln funtów na Owena Hargreavesa, 18 mln na Nani'ego i 20 mln na Andersona. Siedem lat temu zapłacili 30 mln za Rio Ferdinanda.

- W czasie moich pięciu lat pracy, zapłaciłem mniej za transfery niż zarobiłem, chociaż wyłożyłem 40 mln funtów na Fernando Torresa i Robbie'go Keane'a.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Skład na mecz z Chelsea!  (19)
04.05.2025 16:16, Gall1892, liverpoolfc.com
Chalobah przed meczem z Liverpoolem  (0)
04.05.2025 12:03, FroncQ, chelseafc.com
Slot z nagrodą za Występ Tygodnia  (0)
03.05.2025 23:13, Maja, liverpoolfc.com
Młodzież przegrywa 0:3 w derbach Merseyside  (2)
03.05.2025 21:33, AirCanada, liverpoolfc.com