05.05.2024
17:30

Osób online 856

LFC - Newcastle: 5 ostatnich meczów

W pięciu ostatnich meczach ligowych pomiędzy zespołami Liverpoolu i Newcastle rozgrywanych na Anfield Road cztery razy zwyciężali gospodarze. Ostatni raz ekipa Srok opuściła Merseyside z dorobkiem punktowym w maju 2004 roku, tracąc od tamtego czasu w pojedynkach z the Reds na wyjeździe 10 bramek, przy strzelonej zaledwie jednej.

Liverpool FC 3-0 Newcastle Utd

8 marca 2008

The Reds wygrali piąty mecz z rzędu i trzysetny w historii rozgrywek Premier League. Dla Fernando Torresa bramka strzelona w tym meczu była oznaczona numerem 25, co oznaczało, że do najlepszego wyniku Michaela Owena brakowało mu już tylko trzech trafień. Po bramce dołożyli jeszcze Steven Gerrard i Jermaine Pennant i stało się jasne, że będzie to ósmy mecz bez zwycięstwa Newcastle od czasu głośnego powrotu Keegana. Benitez w końcówce meczu dał odpocząć kluczowym zawodnikom, by zachowali świeżość na rewanżowy mecz Ligi Mistrzów z Interem.

Liverpool FC: Reina, Riise, Carragher, Skrtel, Arbeloa, Pennant, Alonso, Lucas, Benayoun, Gerrard, Torres.

Liverpool FC 2-0 Newcastle Utd

20 września 2006

Rafa Benitez w ataku postawił na duet Kuyt - Bellamy i mógł być zadowolony z tego rozwiązania.

W 29 minucie szał radości na Anfield. Błysk geniuszu Alonso, który kapitalnym płaskim podaniem wypatrzył Finnana na prawym skrzydle, Irlandczyk 'wszedł' z piłką w pole karne i dograł do Kuyta, który dostawił nogę i z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki. Był to pierwszy gol Holendra w barwach The Reds. Na 11 minut przed końcem Xabi Alonso w okolicach środka boiska popatrzył na lekko wysuniętego bramkarza Newcastle, zdecydował się na uderzenie, Harper poślizgnął się jeszcze i piłka wylądowała w siatce przed uszczęśliwioną trybuną The Kop. Kilka minut później boisko opuszczają żegnani owacją na stojąco Kuyt i Gerrard.

Liverpool FC:Reina, Aurelio, Agger, Carragher, Finnan, Garcia, Sissoko, Alonso, Gerrard, Kuyt, Bellamy.

26 grudnia 2005

Wyprawa do Japonii na Klubowe Mistrzostwa Świata nie odbiła się Liverpoolowi czkawką i ekipa Beniteza wciąż pozostaje niepokonana w lidze od dłuższego czasu. Pepe Reina kolejny raz w meczu Premier League zachował czyste konto, a the Reds zanotowali ósme zwycięstwo z rzędu, kontynuując wywieranie presji na liderze tabeli. Zwycięstwo Czerwonych było idealnym świątecznym prezentem dla kibiców, a o bramki w tym meczu postarali się Peter Crouch i Steven Gerrard. Michael Owen nie został przyjęty na Anfield zbyt dobrze.

Liverpool FC: Reina, Riise, Carragher, Hyypia, Finnan, Kewell, Alonso, Gerrard, Garcia, Crouch, Morientes.

Liverpool FC 3-1 Newcastle Utd

19 grudnia 2004

W wyjątkowo zimmne grudniowe popołudnie na Anfield Road Liverpool rozgrzał wszystkich swoim występem, tuż przed Bożym Narodzeniem. W 32 minucie kibice Czerwonych zamarli, bo to zespół Newcastle niespodziewanie objął prowadzenie. Dyer przedłużył piłkę do Bowyera, który dośrodkował ją prosto na Kluiverta. Późniejsze powtórki pokazały jednak, że strzelec bramki był na spalonym. Wynik ten nie utrzymał się jednak długo, bo po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Titus Bramble naciskany przez Samiego Hyypię skierował piłkę do własnej bramki. Cztery minuty później Mellor popisał się strzałem z 12-stu metrów i The Reds byli już na prowadzeniu. W drugiej połowie nadszedł czas Barosa. W 60 min dostał podanie od Kewella na czystą pozycję, minął jeszcze Givena i umieścił piłkę w pustej bramce. W bramce Liverpoolu bronił Jerzy Dudek.

Liverpool FC: Dudek, Riise, Carragher, Hyypia, Finnan, Kewell, Alonso, Gerrard, Garcia, Baros, Mellor.

Liverpool FC 1-1 Newcastle Utd

15 maja 2004

W ostatnim meczu sezonu ligowego Gerard Houllier wystawił taką samą jedenastkę jak wygranej tydzień wcześniej 3-0 potyczce z Birmingham City. W 25 minucie wyprowadził ekipę Srok na prowadzenie, wykorzystując błąd Samiego Hyypii. Pięć minut później ten pochodzący z Nigerii zawodnik musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, a w jego miejsce wprowadzono Craiga Bellamy'ego. Do przerwy Liverpool przed własną publicznością 0-1. W 55 minucie Jamie Carragher uratował drużynę the Reds wybijając piłkę z linii bramkowej, a niecały kwadrans później po fenomenalnym podaniu Stevena Gerrarda Michael Owen stanął oko w oko z bramkarzem i umieścił futbolówkę w siatce, zdobywając 19 gola w sezonie. Newcastle próbowało atakować, lecz do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Dostępu do bramki Liverpoolu strzegł Jerzy Dudek.

Liverpool FC: Dudek, Finnan, Carragher, Hyypia, Riise, Murphy, Gerrard, Hamann, Kewell, Owen, Heskey.