LFC - Wigan: Ostatnie 5 spotkań

W sobotnie popołudnie na Anfield Road, Liverpool podejmował będzie drużynę Wigan. Przypomnijmy sobie 5 ostatnich konfrontacji między tymi ekipami na boisku The Reds.

Liverpool 2-1 Wigan

Grudzień 2009

Wynik otworzył strzałem głową David Ngog w 9 minucie, a El Nino przypieczętował pierwsze zwycięstwo na Anfield od kilku tygodni, po wejściu z ławki. Gol Nzogbi w ostatniej minucie nic już nie zmienił i gospodarze mieli powody do radości.

Liverpool 3-2 Wigan

Październik 2008

'Comeback kings' Rafy Beniteza po raz kolejny pokazali swoją jakość w meczu, w którym dwukrotnie gonili wynik, a ostatecznie odnieśli bezpieczne zwycięstwo 3-2.

Dirk Kuyt strzelił dwie bramki, w tym dramatycznego gola ustalającego wynik meczu i rozstrzygającego kwestię punktów zaledwie 5 minut przed końcem, co dobiło zespół Steve'a Bruce'a. Albert Riera również popisał się w tym spotkaniu, strzelając pierwszego gola w czerwonej koszulce w dniu, gdy gracz Wigan, Amr Zaki, siał spustoszenie w szeregach obronnych Liverpoolu.

Liverpool 1-1 Wigan

Styczeń 2008

Fernando Torres wyprowadził gospodarzy na prowadzenie w 49 minucie, ale na 10 minut przed końcem Anfield skutecznie uciszył Titus Bramble po ładnym uderzeniu i mecz zakończył się podziałem punktów.

Liverpool 2-0 Wigan

Kwiecień 2007

Wigan broniło się skutecznie do momentu, w którym tą strategie strzałem głową rozpracował Dirk Kuyt. Holender wyprowadził Liverpool na wyższe prowadzenie w 68 minucie, kiedy to sprytnie obrócił się w polu karnym i posłał piłkę tuż obok Johna Filana.

Liverpool 3-0 Wigan

Grudzień 2005

Peter Crouch zakończył swoją nagłośnioną niemoc strzelecką zdobywając dwa gole w starciu z The Latics. Rosły napastnik zdobył swoje gole w 19 i 42 minucie, a na 20 minut przed końcem rywali dobił Luis Garcia.