WHU - LFC: Ostatnie 5 spotkań

W niedzielne popołudnie na Upton Park, ekipa West Ham United będzie podejmować Liverpool FC. Przypomnijmy sobie 5 poprzednich konfrontacji pomiędzy tymi drużynami w Londynie.

West Ham 2-3 Liverpool

Wrzesień 2009

Dwie bramki Fernando Torresa i jedna Dirka Kuyta zapewniły Liverpoolowi zwycięstwo 3-2. Hiszpan decydujące o zwycięstwie trafienie zadał głową. Młoty jeszcze przed przerwą dwukrotnie odrabiały straty, jednak po trzecim ciosie gospodarze nie podnieśli się już z desek.

West Ham 0-3 Liverpool

Maj 2009

2 bramki kapitana z pierwszej połowy i późne trafienie Babela przyczyniły się do pewnego zwycięstwa Liverpoolu w stolicy. Gerrard na pierwszą bramkę potrzebował ledwie 110 sekund, kiedy po świetnym prostopadłym podaniu Torresa skierował piłkę do siatki Greena.

West Ham 1-0 Liverpool

Styczeń 2008

Mark Noble pokonał Jose Reine w ostatniej minucie spotkania po tym jak Alan Wiley podyktował jedenastkę po faulu Jamiego Carraghera na Freddy'm Ljunbergu.

West Ham 1-2 Liverpool

Styczeń 2007

Liverpool pojechał na Upton Park z zamiarem wywiezienia kompletu punktów i cel został przez nasz klub zrealizowany w 100%. Mimo nerwowej końcówki Czerwoni przetrwali napór gospodarzy i dzięki wcześniejszym trafieniom Kuyta i Croucha zapewnili sobie zwycięstwo.

Kwiecień 2006

2 gole Djibrilla Cisse zapewniły gościom wygraną. Czerwoni kończyli to spotkanie bez Luisa Garcii, który w drugiej połowie został ukarany czerwoną kartką. Hiszpan w 82 minucie wdał się w bójkę z Haydenem Mullinsem.