LFC - Man City: Ostatnie 5 spotkań

Dziś wieczorem Liverpool zmierzy się na Anfield Road z ekipą Manchesteru City. Przyjrzyjmy się ostatnim 5 konfrontacjom pomiędzy tymi drużynami na naszym terenie.

Liverpool 2-2 Man City

Listopad 2009

Dzięki bramkom strzelonym w drugiej połowie Manchester City wywiózł z Anfield Road jeden punkt po remisie 2:2. Wynik otworzył Martin Skrtel, wykorzystując dośrodkowanie Gerrarda z wolnego. Kiedy do końca meczu brakowało 20 minut, Emmanuel Adebayor wyrównał stan meczu zdobywając gola głową po rzucie rożnym. Parę minut później do siatki trafiali jeszcze Ireland i Benayoun.

Liverpool 1-1 Man City

Luty 2009

Były zawodnik Liverpoolu, Craig Bellamy, zmniejszył dziś szanse The Reds na mistrzostwo Anglii, strzelając gola w pierwszej połowie. W 78 minucie wreszcie wyrównał Kuyt, ale gospodarze nie zdołali zdobyć zwycięskiej bramki.

Liverpool 1-0 Man City

Maj 2008

Bramka Fernando Torresa w drugiej połowie zapewniła The Reds cenną wygraną. Podopieczni Beniteza byli stroną dominującą, w pełni zasługując na 3-punktową zdobycz.

Listopad 2006

W meczu wypełnionym rozczarowującą raczej grą, Stevie Gerrard potwierdził swą klasę w jednym momencie, gdy w 67 minucie uderzył płasko obok Nicky'ego Weavera i zapewnił Liverpoolowi szóste zwycięstwo na siedem spotkań u siebie.

Luty 2006

Harry Kewell był czynnikiem decydującym o zwycięstwie. Australijczyk zdobył decydującą bramkę na 5 minut przed końcem pierwszej połowy. Man City walczyło ambitnie, ale w drugiej połowie musiało sobie radzić bez Bartona, który za drugą żółtą kartkę został wysłany przez Dermota Gallaghera na przedwczesny prysznic.