13.05.2024
21:00

Osób online 1434

Liverpool czeka na Suareza

Liverpool pozostaje pełen nadziei na zdolność Luisa Suareza do odegrania roli w pierwszych spotkaniach sezonu, mimo wysiłku, jaki zawodnik włożył we wsparcie Urugwaju podczas zwycięskiego Copa America. Pozostanie w turnieju aż do finału oznacza, że Luis Suarez ma mniej, niż trzy tygodnie odpoczynku przed startem rozgrywek krajowych.

25-latek, ogłoszony MVP turnieju, zdobył gola i asystę w wygranym przez Urugwaj 3-0 meczu z Paragwajem. Finał rozegrany wieczorem w Buenos Aires był rekordowym, 15 wygranym przez Urugwaj. Po meczu Suarez dołączył do kolegów z zespołu i 35,000 oszalałych z radości kibiców, by świętować zwycięstwo na Estadio Centenario w Montevideo.

Suarez ma obecnie zapewnioną przerwę od swojego klubu, by zrelaksować się po 3 tygodniach turnieju, ale należy spodziewać się, że skróci swój pobyt w ojczyźnie, by powrócić do Anglii w celu przygotowania się na mecz z Sunderlandem 13 sierpnia lub na spotkanie wyjazdowe z Arsenalem tydzień później.

Po napastniku spodziewać się można, że pozostanie w Montevideo na pierwszych urodzinach swojej córki Delfiny 5 sierpnia, ale znajomi twierdzą, że nie zamierza odwiedzać swojego domu rodzinnego w Salto, na granicy z Argentyną, ponieważ uniemożliwiłoby mu to szybszy powrót do Anglii.

Dalglish i opieka medyczna Liverpoolu skonsultują się z graczem dla pewności, że jest gotów do gry. Jednak 2-tygodniowa pauza, na którą otrzymał pozwolenie przed Copa America, tak samo jak 7-tygodniowa przerwa, trwająca od listopada zeszłego roku do stycznia – wynikająca z zawieszenia spowodowanego ugryzieniem zawodnika PSV Eindhoven Otmana Bakkala oraz przerwy zimowej w Holandii - oznaczają, że może wrócić do akcji przed upływem pełnych 3 tygodni, do których jest uprawniony.

Sylwetka Suareza po niesamowitych 6 miesiącach w Merseyside i zapierającym dech w piersiach występie na Copa America jest zapewnieniem, że Dalglish woli upewnić się, zanim zaryzykuje długotrwałe dobro zdrowotne byłego zawodnika Ajaxu.

Urugwajczyk już okazał się nowym klejnotem w koronie Liverpoolu, a jego występy w Argentynie zapewniły mu status jednej ze wschodzących gwiazd światowej piłki.

Sam gracz był typowo sangwinistyczny w odniesieniu do nagrody indywidualnej, przekonując że trofeum dla gracza turnieju należy jego drużynie.

- Nagrody indywidualne są dla drużyny – powiedział.

- Ta drużyna wykonała ogromny wysiłek. Udowodniliśmy, że to, co osiągnęliśmy zeszłego roku w Afryce nie było dziełem przypadku. Urugwaj dokonał wielkich rzeczy, ale nie może zapomnieć jak wygrywa się trofea. Mamy za sobą kilka ciężkich lat, ale pokazaliśmy, że jesteśmy wielkim narodem.