Dziś Stoke na Britannia Stadium będzie podejmowało Liverpool w ramach kolejnego odcinka Boxing Day w Premier League. Przypomnijmy sobie 5 ostatnich konfrontacji między tymi zespołami na stadionie popularnych The Potters.

Stoke 1-2 Liverpool

Październik 2011

Carling Cup

Dwa przebłyski geniuszu Luisa Suareza w drugiej połowie dały Liverpoolowi awans do ćwierćfinału Carling Cup. Do przerwy gospodarze mieli większe powody do radości, kiedy Jones wykorzystał podanie od Waltersa. Awans Czerwonym zapewnił niezawodny Luis Suarez, który po przerwie dwukrotnie ukłuł ekipę Tony’ego Pulisa.

Stoke 1-0 Liverpool

Wrzesień 2011

Jedyną bramkę meczu zdobył w 21. minucie Jonathan Walters, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Jamiego Carraghera. The Reds mogą czuć się rozczarowani, że nie udało im się strzelić choćby jednej bramki. W drugiej połowie oblegali połowę Stoke, szukając wyrównującego gola, ale schodzili z boiska sfrustrowani dzięki dobrej obronie drużyny gospodarzy.

Stoke 2-0 Liverpool

Listopad 2010

Liverpool zagrał nie najlepsze zawody na Brittania Stadium i poległ a gole dla gospodarzy zdobywali Ricardo Fuller i Kenwyne Jones. Pod koniec meczu z boiska wyleciał Lucas, co jeszcze bardziej skomplikowało plan The Reds.

Stoke 1-1 Liverpool

Styczeń 2010

Gol Roberta Hutha w doliczonym czasie gry rozwiał nadzieje Liverpoolu na wywiezienie cennych trzech punktów. Sekundy przed końcowym gwizdkiem zwycięską bramkę dla the Reds mógł strzelić Dirk Kuyt, ale po efektownym szczupaku trafił w słupek. Swojego debiutanckiego gola dla Czerwonych zanotował Sotirios Kyrgiakos.

Stoke 0-0 Liverpool

Styczeń 2009

To był bardzo frustrujący mecz w wykonaniu zespołu Rafaela Beniteza, którego podopieczni mieli jeszcze dwie okazje w końcowych minutach spotkania, by przechylić je na swoją korzyść, jednak dwukrotnie Stevena Gerrarda powstrzymało obramowanie bramki Sorensena.