PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1487

Ayre: Gerrard to ikona


Ian Ayre, dyrektor zarządzający Liverpoolu wyraził swoje zadowolenie z powodu przedłużenia przez Stevena Gerrarda umowy z klubem i podkreślił znaczenie kapitana w procesie pozyskiwania nowych zawodników.

33-latek, który w sezonie 2012/2013 nie zagrał tylko w dwóch meczach Barclays Premier League, złożył dzisiaj w Melwood podpis pod nową umową.

Następnie Ayre powiedział o posłuchu, jakim cieszy się Gerrard wśród zawodników, a także o swoim zadowoleniu z faktu, że pomocnik związał swoją przyszłość z the Reds.

– Bez względu na to, czy rozmawiamy z agentami, czy bezpośrednio z zawodnikami, do klubu piłkarzy przyciągają dwie lub trzy rzeczy. Możliwość gry obok Stevena jest z pewnością jedną z nich.

– Kiedy rozmawiamy z piłkarzami w trakcie podpisywania umowy, oni zawsze chcą się spotkać ze Stevenem i go poznać, bo to tak globalna ikona futbolu.

– Mamy wielkie szczęście, że jest z nami, jest naszym kapitanem.

W maju tego roku the Reds stracili Jamiego Carraghera, który odszedł na emeryturę, dlatego Brendan Rodgers szybko rozpoczął działania, które mają zapewnić regularność występów Gerrarda w nadchodzących latach.

– Brendan szybko podjął jasną decyzję. Strata Jamiego uświadomiła mu, jak ważni są tacy zawodnicy, jak Steven – zawodnicy, którzy naprawdę wiedzą o co chodzi w klubie. Piłkarze, którzy są liderami i okazują to zarówno na boisku, jak i poza nim.

– W ostatnich latach kupiliśmy wielu młodych graczy, jednak ważne jest, żeby mieć w drużynie to doświadczenie, a w szczególności takiego kapitana i lidera, jak Steven.

– Brendan bardzo nas prosił, żebyśmy rozwiązali tą sprawę i tak jak zwykle to bywa ze Stevenem, było to bardzo proste zadanie, bo wiedzieliśmy, że on chce tu być, my chcieliśmy, żeby on tu był, więc wszystko poszło bardzo gładko.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

TomOLFC1993 16.07.2013 14:25 #
Bral słów by opisać SG8 kim jest dla LFC!!

Pozostałe aktualności

Rusza nowy projekt LFC Foundation w Etiopii (0)
01.07.2025 19:22, Bartolino, liverpoolfc.com
Rozmowy o transferze Núñeza do Napoli trwają (8)
01.07.2025 17:08, Wiktoria18, thisisanfield.com
Robertson niezdecydowany w sprawie przyszłości (3)
01.07.2025 15:55, Maja, thisisanfield.com
Podejście Slota do pre-seasonu (2)
01.07.2025 12:53, BarryAllen, thisisanfield.com
Styl gry Wirtza i jego chemia z Frimpongiem (3)
30.06.2025 19:39, Tomasi, liverpoolfc.com