05.05.2024
17:30

Osób online 1284

Liverpool U-21 pokonuje Boro 4:3

Drużyna Liverpoolu U-21 w emocjonującym spotkaniu pokonała na Victoria Park reprezentantów Middlesbrough 4:3 w poniedziałkowy wieczór. Drużyna Aleksa Inglethorpe’a w pełni kontrolowała pierwszą połowę spotkania, strzelając 3 bramki w 25 minut.

Głównymi architektami tego zwycięstwa byli Craig Roddan oraz João Carlos Teixeira, który zdobył dwie bramki. Swoje pierwsze trafienie w zespole U-21 zanotował Jordan Rossiter, którego trafienie było idealnym zwieńczeniem pierwszej połowy spotkania.

Jednak gospodarze nie zamierzali się poddać i po genialnym strzale z dystansu Jacoba Butterfielda Danny Ward musiał wyciągać piłkę z siatki.

Nadzieje na remis jednak szybko legły w gruzach, gdy chwilę później trzybramkowe prowadzenie odzyskał Teixeira. Mimo to zawodnicy Boro grali do końca, a kolejne dwie bramki strzelali Emmanuel Ledesma oraz Seb Hines.

The Reds prowadzili już po czterech minutach, gdy Roddan umieścił piłkę w bramce Jaysona Leutwilera. Współautorem drugiej bramki był Jordon Ibe, po strzale którego piłka padła łupem Teixeiry i było już 2:0.

Kolejne minuty to wciąż dominacja Liverpoolu. Po długim podaniu Brada Smitha przed pole karne piłkę przejął Ibe, zgrywając ją do Rossitera, który ustanowił wynik pierwszej połowy.

Liverpool dominował. Tiago Ilori oraz Lloyd Jones stanowili parę stoperów, którą na flankach wspomagali Brad Smith oraz Martin Kelly.

Przed nimi ustawiony został duet w postaci Rossitera oraz Roddana, którzy odpowiedzialni byli za kontrolę środka pola oraz rozgrywanie piłki.

Cameron Brannagan ustawiony został za napastnikiem i wspomagany był w ofensywie przez Ibe’a oraz Teixeirę. Piłkarze the Reds jednak zaskoczeni zostali szybką bramką Butterfielda chwilę po wznowieniu.

Radość gospodarzy nie trwała długo. Genialne zagranie Ibe’a do Teixeiry, który ponownie posłał piłkę wprost do siatki dało Liverpoolowi ponownie trzybramkowe prowadzenie.

Jednak to nie był koniec strzelania w ten wieczór – Boro nie ustępowało i Ladesma po raz drugi zmusił Warda do kapitulacji. Także po jego zagraniu z rzutu wolnego sytuację wykorzystał Hines, dając trzecią bramkę gospodarzom.

Pomimo fantastycznego występu gospodarzy w drugiej odsłonie, piłkarze Liverpoolu zdołali zapewnić sobie pamiętne zwycięstwo.

Skład Liverpoolu: Ward, Kelly, Smith, Jones, Ilori, Roddan, Ibe, Rossiter, Ngoo (Dunn), Brannagan, Teixeira (McLaughlin).