05.05.2024
17:30

Osób online 1195

Pellegrini: Zasłużyliśmy na więcej

Manuel Pellegrini pochwalił swoją drużynę za świetny występ w starciu z Liverpoolem na Anfield. Manchester City przegrał dzisiejsze spotkanie różnicą jednej bramki i był bliski przerwania serii zwycięstw the Reds w Barclays Premier League.

Wielu kibiców ogłosiło to spotkanie „meczem o tytuł”. Starcie to sprostało swojej randze, nie zabrakło emocji, dramaturgii i kontrowersji, które są nieodłącznym elementem Premier League. Kibice zapamiętają ten dzień także jako 25 rocznicę tragedii w Hillsborough.

Jednakże, menadżer Manchesteru City uważa, że jego drużyna zasłużyła na co najmniej jeden punkt.

– Zaliczyliśmy dziś wpadkę, mimo iż zasłużyliśmy na więcej.

– Zagraliśmy świetnie w drugiej odsłonie meczu i w ostatnich 15 minutach pierwszej połowy. Mieliśmy mnóstwo klarownych sytuacji do strzelenia bramki.

– Piłka nożna jest kreowana przez dobre sytuacje i błędy. Popełniliśmy dziś błąd, a przeciwnicy wygrali mecz.

– Rozpoczęli znakomicie, wcześnie wychodząc na prowadzenie i zdobywając drugą bramkę z rzutu rożnego. Łatwo jest zdominować grę, będąc gospodarzem spotkania i prowadząc dwoma bramkami. Jednakże poukładaliśmy nieco naszą grę i stworzyliśmy sobie sytuacje strzeleckie. Mignolet wybronił strzał Fernandinho, a piłka po główce Vincenta była tuż przed linią bramkową.

Fantastyczny powrót City w drugiej połowie doprowadził do samobója Glena Johnsona po zagraniu Davida Silvy i tym samym wyrównania. Wówczas mecz wyglądał tak, jakby the Citizens mieli zdobyć kolejną bramkę i wraz z nią trzy punkty, jednak tak się nie stało. W późnej fazie spotkania Manchester City nie dostał także rzutu karnego po zagraniu ręką Martina Škrtela.

– W drugiej połowie grała tylko jedna drużyna.

– Zdobyliśmy dwie bramki, wyrównaliśmy i stworzyliśmy sobie kolejne dwie lub trzy bramki do wyjścia na prowadzenie. Ponadto, nie podyktowano oczywistego karnego po zagraniu ręką Škrtela w polu karnym. Z drugiej strony, popełniliśmy swoje błędy, a oni zwyciężyli w tym meczu.