Southampton – LFC: Ostatnich 5 gier

W niedzielę na St. Mary’s Stadium rękawice skrzyżują zespoły prowadzone przez Ronalda Koemana i Brendana Rodgersa. Przypomnijmy sobie 5 poprzednich konfrontacji tych zespołów na południu Anglii.

Southampton 0:3 Liverpool

Marzec 2014

Rozpędzony Liverpool nie miał najmniejszych problemów z odniesieniem przekonującego i zarazem w pełni zasłużonego zwycięstwa z zespołem Artura Boruca. W 16 minucie rywalizacji do siatki gospodarzy trafił Luis Suarez. W drugiej połowie po asyście Urugwajczyka gola strzelił Sterling, zaś dzieła zniszczenia w doliczonym czasie gry dokonał Stevie G, pewnie egzekwując jedenastkę.

Southampton 3:1 Liverpool

Marzec 2013

Gole strzelone przez Schneiderlina i Lamberta na przełomie pierwszych 2 kwadransów skutecznie utrudniły zadanie ekipie Brendana Rodgersa. Kontaktowego gola strzelił co prawda Coutinho, ale było to wszystko, na co tego dnia stać było the Reds. W 80 minucie kropkę nad 'i' postawił Jay Rodriguez.

Southampton 2:0 Liverpool

Styczeń 2005

Był to pierwszy wyjazd Beníteza do Southamtpon i to bardzo nieudany. Liverpool w tym sezonie przegrywał niespodziewanie w lidze, ale możemy to wybaczyć, zważając na pamiętny występ w Stambule z Milanem. Weteran w obronie Liverpoolu – Mauricio Pellegrino – przeżywał tego dnia załamanie formy, popełniał proste błędy co skończyło się stratą i wykończeniem akcji z Peterem Crouchem przez Davida Pruttona. Na 2:0 bramkę zdobył Crouch, a Liverpool nie miał argumentów by zareagować na straty.

Marzec 2004

Tego dnia Michael Owen przestrzelił rzut karny. Zespół Gérarda Houlliera zdominował pierwszą połowę, ale nie potrafił wykorzystać okazji strzeleckich. Po przerwie Święci potwierdzili tezę, że niewykorzystane sytuacje potrafią się zemścić. James Beattie i Kevin Philipps przesądzili o zwycięstwie gospodarzy.

Southampton 0:1 Liverpool

Styczeń 2003

The Reds zwyciężyli dzięki bramce Emile’a Heskeya, zdobytej tego chłodnego styczniowego wieczora. Liverpool tym meczem zakończył zatrważającą serię 12 meczów bez zwycięstwa w Premier League i presja z Houlliera nieco spadła.