Osób online 1104

Klopp: Przed nami silny przeciwnik


Jurgen Klopp doskonale wie, że w poniedziałek na Anfield Liverpool gościł będzie bardzo mocną drużynę. Menedżer chce jednak, by jego podopieczni zagrali we własnym stylu – podobnie jak w minionych tygodniach.

Przerwa reprezentacyjna dobiega końca. Przed nami najnowszy rozdział wieloletniej rywalizacji miedzy the Reds i Manchesterem United.

Drużyna Kloppa zmierzy się jednak z zespołem innym niż ten, który Liverpool wyeliminował z Ligi Europy kilka miesięcy temu. Obecnie United trenuje José Mourinho, a w składzie pojawiło się kilku nowych piłkarzy.

Jürgen Klopp przyznaje, że po weekendzie trzeba się będzie zmierzyć z przeciwnikami z najwyższej półki. Ma jednak zamiar skonstruować plan gry zakładający utrzymanie wśród jego podopiecznych mentalności i stylu, który w bieżącym sezonie zapewnił im dotychczas pięć zwycięstw w siedmiu meczach w Premier League.

– [W United] grają światowej klasy piłkarze – powiedział Klopp na przedmeczowej konferencji prasowej.

– Ich zespół z pewnością nie jest w gorszym stanie, niż w zeszłym sezonie. Chciałbym, żeby tak było, ale na Anfield przyjedzie wyjątkowo silny Manchester United.

– Dobrze się znają na grze w piłkę, są doświadczeni i potrafią zachować zimną krew. Żeby wygrywać mecze nie trzeba dawać światowej klasy popisów. Doświadczone zespoły o tym wiedzą i jest to podstawowa różnica pomiędzy nimi i mniej ogranymi drużynami.

– Zespoły z mniejszym doświadczeniem zazwyczaj grają na dobrym poziomie tylko, gdy wszystko układa się po ich myśli. Zaprawieni w bojach piłkarze są w stanie wygrać mecz nawet, gdy forma nie dopisuje, pogoda nie sprzyja, a przeciwnicy bardzo dają się we znaki.

– Nasi przeciwnicy mają w składzie takich właśnie piłkarzy. To zawodnicy o mentalności zwycięzców. Oczywiście wcale nie oznacza to, że wygrają ten mecz. Mam po prostu na myśli, że mają szansę na zwycięstwo, i że będziemy się musieli solidnie bronić. Spróbujemy się im przeciwstawić.

– Na spotkaniu z piłkarzami nie opowiadam jednak tylko, jacy nasi przeciwnicy są doświadczeni. Skupiam się raczej na tym, by wytłumaczyć moim zawodnikom sposób gry rywali i wskazać im wolne przestrzenie w ich formacjach, które będziemy mogli wykorzystać. Opisuję też konkretnie, jak należy się zachowywać w danej sytuacji i analizuję sposób gry i obrony drużyny przeciwnej. Tymi elementami kierujemy się w przygotowaniach do meczu.

– Nie wiemy jednak, czy przeciwnicy zastosują przeciwko nam te same zagrywki. To jedna z głównych słabości tego rodzaju analizy.

– Spróbujemy zagrać w swoim stylu. Nie dlatego, że lubimy tak grać, ale dlatego, że jestem przekonany o słuszności i przewadze tego sposobu gry nad wszelkimi innymi.

– Nie jestem pewien, ale być może zmienimy trochę formację w porównaniu z poprzednimi dwoma spotkaniami. To byłaby miła odmiana, która dałaby mi możliwość wprowadzenia na boisko jednego czy dwóch nowych piłkarzy. Moglibyśmy udowodnić, że w innym zestawieniu jesteśmy w stanie grać równie dobrze.

– Mamy kilka możliwości, które jeszcze przemyślę. Nie będę skupiał się na sile Manchesteru United. Są bardzo dobrzy, ale to nie jest najważniejsze.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

vsher 14.10.2016 17:22 #
Oczywiście świetnie dobrane zdjęcie do tytułu :)

Pozostałe aktualności

Souness wyróżniony za swoją działalność  (0)
17.06.2024 21:16, Bartolino, liverpoolfc.com
Reprezentacja Węgier liczy na wsparcie kibiców  (0)
17.06.2024 18:57, Wiktoria18, thisisanfield.com
Suárez: Darwin to wspaniały facet  (0)
17.06.2024 12:32, AirCanada, thisisanfield.com
Jutro poznamy terminarz na nowy sezon  (1)
17.06.2024 12:07, AirCanada, liverpoolfc.com
Keane: Nie sądzę, by Trent sobie poradził  (0)
17.06.2024 09:05, RosolakLFC, thisisanfield.com
Gakpo: To był trudny mecz  (1)
16.06.2024 17:47, A_Sieruga, liverpoolfc.com