'Ludzie znikąd' - Premiera książki
Skauci są wszędzie, ale mimo że podejmują decyzje warte miliony, zawsze pozostają w cieniu. Dowiedz się, jak pracują. Przeczytaj, jak wyławiają najbardziej utalentowanych zawodników dla klubów Premier League. Zobacz, jak naprawdę wygląda ich życie. Rusza przedsprzedaż książki Michaela Calvina „Ludzie znikąd. Nieprzenikniony świat skautów piłkarskich” pod naszym patronatem!
Książka w przedsprzedaży dostępna jest na łamach księgarni labotiga.
- oszczędzasz ponad 10 zł
- wysyłka od 5 marca – książka jeszcze przed premierą w Twoich rękach!
- atrakcyjne pakiety z innymi książkami o Premier League
Od 14 marca książki szukaj w salonach Empik oraz w dobrych księgarniach w całej Polsce.
Fragment książki:
Mark Anderson, skaut Liverpoolu do spraw juniorów, został poinformowany o tym fenomenie przez brata, Lee. Po raz pierwszy ujrzał Sterlinga w meczu z Crystal Palace.
– Nie wierzyłem własnym oczom – powiedział. – Miał pewne braki, ale to był najlepszy piłkarz, jakiego widziałem w życiu. Natychmiast zanotowałem jego nazwisko i obejrzałem go niezliczoną ilość razy. W każdym meczu dokonywał czegoś wyjątkowego, pokazał mi wszystko. Frank McParland, dyrektor akademii Liverpoolu, zareagował identycznie i zaczęło się polowanie.
Chelsea, Arsenal i Manchester City również się nim interesowały, lecz Sterling był osobliwie niewinny. Nie zawiadomił QPR, że pod swoje skrzydła nieoficjalnie wziął go Tom Walley, rutynowany trener juniorów, który wyszkolił takich reprezentantów Anglii, jak Ashley Cole i David James. Walley nie miał ukrytych zamiarów; Sterling go po prostu oczarował.
– Szukałem czegoś odrobinę niezwykłego, nieprzeciętnego – wspominał. – I znalazłem jego.
Sterling regularnie uczestniczył w spontanicznie organizowanych przez Walleya grach, które odbywały się na boisku wyrysowanym w ogrodzie na tyłach domu Tima Sherwooda, koordynatora do spraw technicznych w Tottenhamie.
Zorganizowano mecz testowy między zespołem Tottenhamu do lat 15 a reprezentacją szkół londyńskiej gminy Brent, z udziałem Sterlinga, który, jak sądzono, był dostępny za 200 tysięcy funtów. To niesamowite, ale Spurs odprawili go z kwitkiem, albowiem trenerzy akademii byli podzieleni w sprawie jego długofalowego potencjału i z powodu wyzwań związanych z jego pochodzeniem.
Działacze Fulham byli pewni, że wkrótce go pozyskają. „Przyjęliśmy Raheema w siedzibie klubu i kompletnie nas zatkało, gdy Liverpool zainteresował się chłopcem” – przyznał Barry Simmonds, ich główny skaut. Anderson i McParland z powodzeniem wyłożyli rodzinie Sterlinga oraz jego przyjaciołom, że w najlepszym interesie Raheema będzie przeprowadzka za milion funtów do hrabstwa Merseyside. Na miesiąc przed 15. urodzinami został zakwaterowany u „domowych rodziców” oraz umieszczony w piątej klasie w szkole Rainhill w St Helens.
O książce:
Fascynujące spojrzenie na pracę skautów piłkarskich!
Talent Wilshere’a odkryty przez skauta Arsenalu, występującego przypadkowo w roli… sędziego. Wyścig o podpis Sterlinga między Chelsea, Liverpoolem a Manchesterem City. Joe Hart odpuszczony przez Tottenham i adnotacja do występu młodziutkiego Henry’ego: „Tym strzałem prawie zabił gołębia”.
Witaj w ukrytym świecie futbolu. Skauci są wszędzie, ale mimo że podejmują decyzje warte miliony, zawsze pozostają w cieniu. Dowiedz się, jak pracują. Przeczytaj, jak wyławiają najbardziej utalentowanych zawodników. Zobacz, jak naprawdę wygląda ich życie.
Michael Calvin przemierzył Wielką Brytanię wzdłuż i wszerz. Rozmawiał z byłymi nauczycielami, listonoszami, a nawet taksówkarzami, którzy postanowili wieść życie „ludzi znikąd”. I spędzić wiele długich, samotnych godzin w poszukiwaniu piłkarskich talentów.
Książka nagrodzona tytułem Sportowej Książki Roku 2014 w Wielkiej Brytanii.
Autor: Michael Calvin
Tytuł oryginału: The Nowhere Men: The Unknown Story of Football's True Talent Spotters
Tłumaczenie: Piotr Matela
Data wydania: 14 marca 2018
Cena okładkowa: 39,90 zł
Format: 140 x 205 mm
Liczba stron: 352 tekst
ISBN: 978-83-8129-019-7
Komentarze (0)