Osób online 1954

LFC - Man City: Statystyki


Liverpool już dzisiaj zmierzy się na Anfield z Manchesterem City w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi statystykami i faktami dotyczącymi tego starcia.

Obydwa kluby po raz pierwszy spotkają się ze sobą poza Premier League i krajowymi pucharami, co oznacza, że drużyna Pepa Guardioli będzie 128. przeciwnikiem Liverpoolu w europejskich rozgrywkach.

City będzie siódmym angielskim rywalem the Reds w Europie. Wcześniej drużyna z Anfield mierzyła się z Leeds United, Tottenhamem Hotspur, Nottingham Forest, Chelsea, Arsenalem i Manchesterem United.

To 24. ćwierćfinał Liverpoolu w europejskich rozgrywkach. The Reds powalczą o awans do 18. półfinału.

Podopieczni Jürgena Kloppa w bieżącym sezonie w europejskich rozgrywkach strzelili aż 34 bramki, co jest wyrównaniem rekordu klubowego z kampanii 2007/2008.

Jeśli Roberto Firmino strzeli dzisiaj bramkę, to zrówna się z rekordzistą Deanem Saundersem, który w sezonie 1991/1992 w pięciu meczach Pucharu UEFA strzelił aż dziewięć goli.

Klopp poniósł porażkę w zaledwie 2 z 23 meczów w europejskich rozgrywkach od momentu objęcia Liverpoolu. Drużyna w tym czasie zdobyła 51 bramek.

Tylko dwóch graczy the Reds wystąpiło we wszystkich dziesięciu meczach w tegorocznej edycji Lidze Mistrzów. Są to Mohamed Salah i Firmino.

Dwóch zawodników Liverpoolu jest zagrożonych pauzą w rewanżowym starciu na Etihad Stadium, jeśli otrzymają dzisiaj żółtą kartkę. Są to Alberto Moreno i Jordan Henderson.

The Reds aż 48 razy rozgrywali pierwszy mecz w fazie pucharowej na własnym stadionie. W 37 przypadkach udało im się awansować do następnej rundy.

Salah trafiał do siatki w każdym z ostatnich siedmiu meczów we wszystkich rozgrywkach na Anfield, które rozpoczynał od pierwszej minuty, zdobywając w tym czasie 12 bramek.

Obydwa zespoły strzeliły w tym sezonie łącznie 237 goli. Zawodnicy Liverpoolu pokonywali bramkarzy rywali 113 razy, natomiast piłkarze City zdobyli 124 bramki.

W tym sezonie odbyło się 26 meczów, w których Fernandinho, David Silva i Kevin de Bruyne grali od pierwszej minuty dla City. 25 z nich kończyło się zwycięstwem drużyny z Manchesteru, w jednym padł remis.

Obywatele zdobywali bramki w każdym z ostatnich trzynastu meczów Ligi Mistrzów.

Guardiola jest jedną z siedmiu osób, której udało się wygrać Ligę Mistrzów w roli menedżera i zawodnika.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Heitinga zostanie trenerem Ajaxu  (1)
31.05.2025 13:45, PiotrKukczynski1992, liverpoolfc.com
Mistrzowska kampania oczami Sipke Hulshoffa  (0)
31.05.2025 13:00, Bartolino, liverpoolfc.com
Lijnders dołącza do sztabu Guardioli  (16)
31.05.2025 11:02, Olastank, The Athletic
Wywiad z Frimpongiem po podpisaniu kontraktu  (1)
31.05.2025 04:18, GingerElf, liverpoolfc.com
Frimpong to nie TAA – ale ma swoje atuty  (3)
31.05.2025 01:50, Bartolino, Sky Sports
Poznaj Jeremiego Frimponga - 10 faktów  (0)
30.05.2025 20:36, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Frimpong: Liverpool to inny poziom  (0)
30.05.2025 19:33, Wiktoria18, liverpoolfc.com