05.05.2024
17:30

Osób online 1164

LFC - Bournemouth: Statystyki

Już dzisiaj o godz. 18:30 the Reds zmierzą się na Anfield z Bournemouth w ramach 34. kolejki Premier League. Z tej okazji zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi informacjami dotyczącymi tego starcia. Za przygotowany materiał odpowiada klubowy statystyk - Ged Rea.

Obydwa kluby mierzyły się na Anfield pięć razy w meczach ligowych i pucharowych. Liverpool wygrał cztery z nich i jeden zremisował.

Liverpool nie strzelił gola tylko jeden raz w dwunastu poprzednich meczach pomiędzy tymi zespołami. Miało to miejsce w styczniu 1968 roku, gdy w starciu w Pucharze Anglii padł remis 0:0.

The Reds w poprzedni weekend zremisowali 0:0 z Evertonem. Pod wodzą Kloppa nie zdarzyło się, żeby Liverpool nie zdobył gola w dwóch meczach ligowych z rzędu.

Gdy Liverpool zremisował poprzedni mecz w lidze 0:0 (przeciwko WBA w grudniu), to w następnej kolejce wygrał aż 4:0... przeciwko Bournemouth na wyjeździe.

Nathaniel Clyne strzelił swojego pierwszego gola dla Liverpoolu w starciu z Bournemouth w październiku 2015 roku.

Mohamed Salah strzelił w tym sezonie 39 goli. Egipcjanin w ostatnich sześciu występach ligowych na Anfield zdobył jedenaście bramek.

Jeśli dzisiaj trafi do siatki, to będzie to jego siódmy mecz ligowy z rzędu na Anfield z co najmniej jednym golem na koncie. Wcześniej w historii Liverpoolu udało się to tylko Rogerowi Huntowi (1961/62) i Fernando Torresowi (2007/08).

The Reds zachowali w tym sezonie czyste konto w czternastu spotkaniach. To najlepszy wynik od kampanii 2014/15, gdy po 38. kolejkach piłkarze Liverpoolu również mieli 14 meczów zagranych na zero z tyłu.

Żaden z przeciwników podopiecznych Kloppa w ostatnich ośmiu meczach nie zdobył gola później niż w 24. minucie.

Liverpool strzelił już 118 goli we wszystkich meczach ligowych i pucharowych w tym sezonie.

Napastnik Bournemouth, Jermain Defoe, strzelił aż 15 bramek w 90. minucie lub później w erze Premier League - to więcej niż jakikolwiek inny zawodnik. Ogólnie ma na swoim koncie aż 162 gole w tych rozgrywkach.