LIV
Liverpool
Premier League
21.02.2024
20:30
LUT
Luton Town
 
Osób online 702

Klopp o dalszej fazie sezonu


Potencjalna zmiana skali wyzwania dla Liverpoolu w dalszej części sezonu może sprawić, że Jürgen Klopp w najbliższym czasie zacznie stosować więcej zmian w składzie już na obecnym etapie kampanii.

Klopp od sierpnia systematycznie wystawiał raczej konkretnie zdefiniowany skład. Pięciu zawodników wystąpiło we wszystkich 11 spotkaniach, a kolejnych sześciu w 10 z nich.

The Reds wznawiają zmagania ligowe w sobotę, rozgrywając wyjazdowe spotkanie z Huddersfield Town. Pomiędzy tym spotkaniem, a kolejną przerwą na mecze reprezentacyjne, rozegrają pięć spotkań w Premier League i Lidze Mistrzów.

Specyfika nadchodzących spotkań może skłonić menadżera do bardziej regularnego stosowania roszad w składzie.

- Póki co rozegraliśmy osiem spotkań. Jesteśmy na bardzo wczesnym etapie sezonu. To już druga przerwa w trakcie tego okresu, po której w pewnym sensie musimy zaczynać wszystko od nowa.

- Siedem spotkań, które rozegraliśmy pomiędzy dwiema ostatnimi przerwami na mecze reprezentacji, to był najtrudniejszy terminarz gier, z jakim kiedykolwiek się spotkałem. Tak to wygląda, kiedy grasz bez posiadania piłki, kiedy musisz funkcjonować w defensywie.

-Wszyscy nasi nowi piłkarze to świetni zawodnicy. Są fantastyczni. Jednak nadal nie zdążyli się zaadaptować ze względu na moment, w którym przybyli do klubu i zaczęli z nami pracować. To wymaga czasu. Z przyjemnością bym zmienił tę sytuację, ale nie przyspieszę tego procesu. Wiemy jednak, że w pewnym momencie osiągną ten sam poziom zrozumienia naszej filozofii, co pozostali zawodnicy.

- Ta sytuacja utrudniła również wprowadzanie zmian. Nie chodzi tylko o jedną lub dwie małe kontuzje czy coś w tym stylu. Chodzi o to, że zespół, który wystawialiśmy w zeszłym roku, był przyzwyczajony do tego, co realizujemy w określonych sytuacjach.

- Wszystko działało naprawdę dobrze z wyjątkiem meczu z Napoli. Tam poszło nam naprawdę źle. Zwłaszcza w zakresie wspomnianych wcześniej elementów gry. Właśnie dlatego to spotkanie było dla nas tak trudne.

- Przed nami mecze, w których prawdopodobnie będziemy częściej przy piłce w porównaniu do poprzednich spotkań. Musimy zatem myśleć o innych aspektach i częściej korzystać z usług dostępnych zawodników. Oczywiście zawsze staramy się to robić, ale wszystko zależy od tego, kto jest zdrowy i w formie, a kto nie.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Boss przed meczem z Luton Town  (0)
20.02.2024 22:20, Bartolino, liverpoolfc.com
Bayern zamierza walczyć o Alonso  (11)
20.02.2024 21:36, AirCanada, Sky Germany
Liverpool - Luton: Wieści kadrowe  (0)
20.02.2024 21:24, AirCanada, liverpoolfc.com
Gravenberch o trudnościach, szansach i Luton  (3)
20.02.2024 21:06, Jakkow01, liverpoolfc.com
Robbie Fowler o swojej karierze menadżerskiej  (1)
20.02.2024 18:09, Wiktoria18, thisisanfield.com
Klopp o kontuzjach przed meczem z Luton  (4)
20.02.2024 15:32, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Problemy FSG i nowego dyrektora sportowego  (15)
20.02.2024 15:15, B9K, The Athletic