PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1337

VVD: Zasłużyli na to


Virgil van Dijk uważa, że bramki zdobyte przez Roberto Firmino, Mohameda Salaha i Sadio Mane w meczu z Crvena Zvezda są nagrodą za ciężką pracę jaką napastnicy wykonali na treningach w tym sezonie.

Holender był kapitanem drużyny w spotkaniu Ligi Mistrzów na Anfield, które Liverpool wygrał 4-0.

Ofensywne trio trafiało do siatki już 15 razy w tym sezonie, a Van Dijk jest zachwycony faktem, że ich wysiłek na treningach przekłada się na sukces pod bramką przeciwnika.

- Ciężko harowali w każdym spotkaniu jak dotąd, a strzelanie bramek przychodzi im z łatwością - powiedział obrońca w rozmowie z Liverpoolfc.com

- Wszyscy korzystają na ich dobrych występach i cieszę się razem z nimi. Ich bramki mogły się podobać. To ważne dla całej naszej drużyny i naszej pewności siebie.

- Oczywiście zwycięstwo było bardzo istotne. Po 20 minutach graliśmy naprawdę dobrze i kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Zachowaliśmy czyste konto i strzeliliśmy kilka ładnych bramek.

- Maja kilku dobrych zawodników i sprawili, że mecz na początku był nieco chaotyczny. Musieliśmy się do tego przystosować, jednak po 20 minutach gry zaczęliśmy kontrolować grę.

Dzięki dobrym występom Virgila van Dijka i Joe Gomeza w obronie, Crvena Zvezda nie miała wielu okazji, by zagrozić bramce Czerwonych.

Zachowane czyste konto było siódmym w obecnej kampanii i trzecim z rzędu.

- Gdy prowadzisz 3-0 lub 4-0, może okazać się to dla ciebie zgubne, bo stracisz koncentrację. Wszyscy jednak pozostali skupieni i zachowaliśmy szczelność w obronie. To dla nas bardzo ważne.

Letnie nabytki Fabinho i Xherdan Shaqiri otrzymali szczególne pochwały za wkład w ostatniej potyczce.

- Byli fantastyczni. Oboje byli pełni energii i odzyskali mnóstwo piłek. Mieli ogromny wpływ na spotkanie i cieszę się z ich postawy - zakończył Van Dijk.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Rusza nowy projekt LFC Foundation w Etiopii (0)
01.07.2025 19:22, Bartolino, liverpoolfc.com
Rozmowy o transferze Núñeza do Napoli trwają (8)
01.07.2025 17:08, Wiktoria18, thisisanfield.com
Robertson niezdecydowany w sprawie przyszłości (3)
01.07.2025 15:55, Maja, thisisanfield.com
Podejście Slota do pre-seasonu (2)
01.07.2025 12:53, BarryAllen, thisisanfield.com
Styl gry Wirtza i jego chemia z Frimpongiem (3)
30.06.2025 19:39, Tomasi, liverpoolfc.com