13.05.2024
21:00

Osób online 1629

Podsumowanie meczu

Liverpool pokonał w przekonującym stylu zespół Wisienek 3:0. Bramki dla zespołu The Reds zdobyli Mane, Wijnaldum i Salah. Tym samym drużyna z Merseyside ponownie obejmuje pozycję lidera Premier League.

Mecz rozpoczęli goście i już w 2 minucie zagrozili bramce Liverpoolu. Frazer uderzył z narożnika pola karnego, ale piłkę w bok sparował Alisson.

10 minuta i pierwsza akcja gospodarzy. Salah wpadł w pole karne i oddał strzał. Mocno niecelny.

Dwie minuty później Firmino dostaje prostopadłą piłkę, ale w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z Borucem.

23 minuta. Keita podaje w prawo do Milnera. Ten dośrodkowuje w pole karne wprost na głowę Sadio Mane. 1:0 dla The Reds.

W 27 minucie kontra Liverpoolu. Keita uruchamia Firmino, ten podaje do Wijnalduma. Holender w dobrej sytuacji decyduje się oddać piłkę do lepiej ustawionego Salaha, jednak ten fatalnie kiksuje.

Po strzeleniu bramki Liverpool wyraźnie przyspieszył.

33 minuta. Robertson podaje do wbiegającego w pole karne Wijnalduma. Ten wykorzystuje niezdecydowanie Nathana Ake i lobuje Boruca. 2:0.

W 45 minucie Salah przerzuca w prawej strony piłkę do ustawionego po przeciwnej flance Robertsona. Ten z pierwszej piłki podaje do Mane, ale Senegalczyka uprzedza obrońca. Futbolówka trafia do Salaha, który silnie uderza na bramkę Boruca, który z wielkim trudem paruję ją na rzut rożny.

Przerwa.

Grę wznowili gospodarze i już dwie minuty po przerwie przeprowadzili świetną kontrę. Keita świetnie wypuścił Firmino w kierunku bramki Wisienek. Ten pięknie odegrał piłkę piętką do Salaha, który uderzył w długi róg tuż przy słupku. 3:0.

W 56 minucie Wijnaldum dośrodkował w pole karne wprost na głowę niekrytego Mane, jednak ten fatalnie przestrzelił.

58 minuta. Zmiana w zespole gości. Solanke za Ibe’a.

73 minuta. Lerma zmieniony przez Mousseta.

Trzy minuty później dwójkowa akcja między Firmino i Salahem kończy się strzałem Egipcjanina w poprzeczkę.

Liverpool cały czas nie odpuszczał i dążył do zdobycia czwartej bramki.

Po chwili pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Aleksander-Arnold za Wijnalduma.

W 78 minucie niezła próba gości. Strzał Mousseta w krótki róg broni Alisson.

Na dziesięć minut przed końcem meczu ostatnia zmiana w zespole gości. Mepham za Rico.

87 minuta. Kontra Liverpoolu, ale Firmino w sytuacji sam na sam trafia w bramkarza Wisienek.

Po chwili druga zmiana w zespole gospodarzy. Origi za Mane.

Minuta przed końcem spotkania. Firmino podaje do wbiegającego z prawej strony Aleksandra-Arnolda, ale ponownie Boruc górą.

Ostania zmiana w zespole The Reds. Sturridge za Firmino.

Sędzia doliczył 4 minuty.

92 minuta. Dobra próba z dystansu Solanke, jednak piłka minimalnie mija bramkę Alissona.

Koniec meczu. Zasłużona wygrana Liverpoolu.