05.05.2024
17:30

Osób online 936

Podsumowanie meczu

Zachęcamy do zapoznania się z podsumowanie wczorajszego spotkania Premier League. Liverpool w meczu 32. kolejki pokonał Tottenham Hotspur 2:1 na Anfield po emocjonującym widowisku.

Wyjściowe składy...

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Milner, Henderson (C), Wijnaldum, Salah, Firmino, Mané.

Spurs: Lloris (C), Alderweireld, Sánchez, Vertonghen, Trippier, Eriksen, Sissoko, Dele, Rose, Kane, Lucas Moura.

Pierwsza połowa...

4': Mohamed Salah przyjmuje piłkę metr zza polem karnym z prawej strony boiska, ale jego uderzenie szybuje wysoko nad bramką. Cała sytuacja rozpoczęła się od kiepskiego wybicia Hugo Llorisa.

9': Lucas Moura otrzymuje dobre podanie od Harry'ego Kane'a, ale w polu karnym Liverpoolu było zbyt ciasno, żeby mógł oddać strzał. Finalnie na uderzenie kilka sekund później zdecydował się Moussa Sissoko, lecz Francuz znacząco się pomylił.

16': Roberto Firmino wyprowadza Liverpool na prowadzenie! Brazylijczyk oddaje mocny strzał głową, z którym nie miał prawa poradzić sobie bramkarz gości. Fantastyczną asystę notuje Andy Robertson. W bieżącej kampanii ligowej Szkot zapisał na swoim koncie już 9 finalnych podań.

18': The Reds idą za ciosem. Tym razem groźny strzał oddaje Trent Alexander-Arnold, ale piłka leci obok lewego słupka. Udany początek podopiecznych Jürgena Kloppa.

20': Następna akcja Liverpoolu. Tym razem to Sadio Mané próbował umieścić piłkę w siatce. Uderzenie Senegalczyka było jedna zbyt niedokładne.

27': Futbolówka po dośrodkowaniu Alexandra-Arnolda uderza w słupek bramki strzeżonej przez Llorisa i opuszcza plac gry.

33': Dobra próba Dele Alliego, choć Anglik przesadził z siłą i posłał piłkę nad poprzeczką. Błąd w rozegraniu popełnił Jordan Henderson.

37': Kolejny strzał Mané i kolejny raz nie udaje mi się trafić w światło bramki, choć tym razem było już zdecydowanie bliżej celu. Finalnie do końca pierwszej odsłony wynik nie ulega już zmianie.

Druga połowa...

56': Kane wbiega w pole karne gospodarzy po udanym dograniu Danny'ego Rose'a i oddaje mocne uderzenie, które z problemami broni Alisson Becker. Dobitkę Christiana Eriksena zablokował Robertson i Tottenham musiał zadowolić się jedynie rzutem rożnym.

59': Świetna kontra Liverpoolu kończy się kiepską decyzją Salaha. Egipcjanin zamiast zagrać piłkę do Mané, zdecydował się na indywidualne rozwiązanie i bez problemu został powstrzymany przez Alderweirelda.

70': Wyrównujące trafienie Lucasa Moury! Brazylijczyk pakuje piłkę do bramki z zaledwie kilku metrów po zagraniu Eriksena. Całą akcję świetnym podaniem crossowym z połowy boiska zapoczątkował Kane.

78': Wrzutka Alexandra-Arnolda zamienia się w groźne uderzenie i finalnie ofiarna interwencja Llorisa uratowała Koguty przed stratą drugiej bramki. Kapitan gości końcówkami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką.

85': Znakomita szansa Tottenhamu! Podopieczni Mauricio Pochettino zaskoczyli Liverpool, wymieniając szybko kilka podań. W sytuacji dwóch na jednego, Sissoko fatalnie spudłował, uderzając z lewej nogi w trybuny. Virgil van Dijk zmusił Francuza do strzału, blokując mu możliwość zagrania piłki do Heung-Min Sona.

88': Strzał Alliego przeleciał zaledwie kilkanaście centymetrów obok prawego słupka. Anglik znalazł się w tej sytuacji po fantastycznym dograniu Eriksena.

90': Trafienie, które ostatecznie rozstrzygnęło losy tej rywalizacji. Hugo Lloris instynktownie broni strzał głową Salaha, ale piłka po jego obronie niefortunnie odbija się od Alderweirelda i wpada do siatki. Bramka samobójcza belgijskiego defensora zapewnia Liverpoolowi niezwykle ważne trzy punkty.