05.05.2024
17:30

Osób online 1122

Hendo: Chciałem zagrać ofensywniej

Jordan Henderson w wywiadzie pomeczowym zdradził, że namawiał w przerwie Jürgena Kloppa, by powierzył mu więcej zadań ofensywnych w przypadku jego wejścia na plac gry w drugiej połowie. Hendo zazwyczaj w tym sezonie występował na pozycji numer '6'.

Pomocnik pojawił się na placu gry w drugiej połowie i miał duży wpływ na losy rywalizacji. Najpierw zaliczył asystę przy golu Salaha, by później przypieczętować wygraną the Reds strzałem z bliskiej odległości.

- Każdy mecz ma dla nas ogromne znaczenie. Zdajemy sobie sprawę, że musimy zwyciężyć we wszystkich spotkaniach do końca sezonu, myśląc o mistrzostwie. Dziś odbyliśmy kolejny niezwykle ważny pojedynek. Chłopcy poradzili sobie z presją w pierwszej połowie i zdołali doprowadzić do remisu, co ułatwiło nam po przerwie nieco zadanie.

- Pokazaliśmy się z dobrej strony w drugiej odsłonie i ani przez moment nie zwątpiliśmy, że uda nam się wygrać.

- Gol był dla mnie bardzo istotny - powiedział o trzeciej bramce dla Liverpoolu Henderson.

- Nie miałem zbyt wielu szans bramkowych w tym sezonie z powodu pozycji, na której występuje. Rozmawiałem z menadżerem i czułem, że mogę odegrać ważną rolę w tym pojedynku. Udało mi się wejść na plac gry i wpłynąć na losy rywalizacji.

- Do końca sezonu pozostało niewiele spotkań i każdy błąd może nas srogo kosztować. Chcieliśmy zwyciężyć bez względu na wszystko. Nie sądzę, by Southampton miało po przerwie jakieś okazje, nie wliczając stałych fragmentów gry. Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo - podsumował Hendo.

Komentarze (12)

redartur76 06.04.2019 07:52 #
I jak tam samopoczucie co Hendo w dupe kopią ciągle? On przez większość sezonu wykonuje swoje zadania powierzone przez Kloppa, zamknął zapewne co niektórym hejtujace go ciągle szuflady. Nie twierdzę że jest piłkarzem kompletnym ale jest istotnym ogniwem tego zespołu, nawet bardzo istotnym co po raz kolejny udowodnił to wczoraj. Miłego dnia hejterom i trolom. Po mistrzostwo.
YNWA
redartur76 06.04.2019 08:32 #
Nostra śmieszny, a ty czego się nauczyłeś po wczorajszym jakże wspaniałym występie Fabinho. Masz rację, niektórzy się nigdy niczego nie nauczą a tym bardziej nie wyciągną wniosków. Czy ja coś powiedziałem że jest jakiś cudowny itd? Może czas w końcu pojąć że facet jest rzemieslnikiem a nie czarodziejem i wykonuje swoje zadania jakie dostaje od menadżera. Takie to trudne, skoro ma grać defensywie to tak gra.
redartur76 06.04.2019 08:34 #
Ciekawe że nikt jeszcze nie pojechał po VVD za jego błąd przy pierwszej bramce, no tak wiem, przecież to Hendo jest zawsze kopany w dupe
Redzik90 06.04.2019 08:48 #
Chyba inny mecz oglądałem tydzień temu, bo nie widziałem kosznarmego meczu Hendo, ani tego, żeby nam Fab środek pola szczególnie ratował. Co bie zmienia faktu, że Hendo jest naszym najważniejszym pomocnikiem i tego będę się trzymał. A najlepiej panowie wyglądają, gdy grają razem, a Jordan jest przed Brazylijczykiem.
redartur76 06.04.2019 08:57 #
Nostra dlatego twierdzę że Hendo nie zasługuje na hejt, nie jest cudownym piłkarzem tylko bardzo dobrym rzemieslnikiem i jest nam bardzo potrzebny, co z tego że Fabinho uratował środek pola tydzień temu jak wczoraj tak naprawdę przewracal się o swoje nogi. Co do oceny VVD, nie oceniam go bo zagrał bardzo dobry mecz, wspominam tylko o tym błędzie, nie tylko jego. Mam nadzieję że już mu się to nie przydarzy.
LFC_RTS 06.04.2019 09:37 #
Przy bramce dla Soton błąd popełnił Matip, VVD próbował pokryć jego pozycję i odsłonił swoją. Spójrzcie gdzie stał Kameruńczyk przy dośrodkowaniu. Całkowicie bezsensownie się ustawił, ale takie rzeczy się zdarzają i nie ma sensu tego rozdrapywać bo najważniejsze, że wygrali.
Pabloitto 06.04.2019 10:07 #
Fabinho jako defensywny mnie nie przekonuje, Long mógł strzelić na 2-0 - "pilnował" go Fab, i tylko Longowi możemy podziękować bo nie trafił w piłkę, Brazylijczyk wczoraj zagrał słabiutko, dał się ogrywać, niecelnie podawał. Na defensywnym o wiele bardziej cenię Hendo, każdemu zdarzają się słabsze mecze. Fab ma smykałkę do gry do przodu, ale moim zdaniem nie czyści tak jak Hendo. Wczoraj kapitan pokazał że też potrafi wnieść coś do gry ofensywnej jeśli jest odciążony od gry defensywnej. Cieszę się że mamy ich obu.
nadaj4 06.04.2019 10:35 #
Chłopaki ale klocicie si3 niepotrzebnie! Raz Hendo zagrał super raz Fabinho, a w ogóle że zdaniem Nostry nie ma co dyskutować bo widac po jego wszystkich komentarzach że chyba się zna na piłce i na siłę zawsze krytykuje np. HENDO a wychowała swoich ulubieńców. A i stwierdzenie że Daj jest podstawowym i pierwszym wyborem 1 składu to potwierdza. On narazie puka do pewnego miejsca w 11 ale po tym meczu znowu zrobił krok w tył.
przy golu dla Southampton błąd popełnił Matip a nie Vvd - naprawdę nie było tego widac?
nadaj4 06.04.2019 10:36 #
Miało być chuja się zna...
aro8 06.04.2019 14:07 #
Przecież Hendo co jakiś czas zalicza dobry wystep przeplatając go ze słabszymi. Po nastepnym meczu, pewnie znowu bedzie narzekanie, a dzisiejszych jego obrońców zapewne w komentarzach nie ujrze
redartur76 06.04.2019 17:41 #
aro8 a niby dlaczego nie? Osobiście nigdy nie miałem do Hendo nic złego, podoba mi się jego gra dla Anglii którą zawsze oglądam, zgodzę się, nie każdy mecz mu wyjdzie w LFC ale tak jak pisałem, on nie jest i nie będzie cudownym piłkarzem, jest bardzo dobrym rzemieslnikiem. Wykonuje swoje zadania nakreslone przez Kloppa. Czemu tak trudno to zrozumieć "znafcom" piłki. Jego wypowiedź chyba potwierdza że lubi zagrać ofensywie też i to przyniosło efekt. Chcecie mieć na każdej pozycji brazylijskich magikow? To mieliście wczoraj pokaz magii w wykonaniu Fabinho.
HyppiaYNWA 07.04.2019 12:12 #
Ja bym zauważył inną rzecz, za każdym razem jak Henderson nie jest zmuszony do grania na 6tce, to rozgrywa dobry mecz. Słabsze mecze zdarzają mu się gdy Klopp ustawia go na 6tce. Według mnie gdyby Hendo rozegrał cały sezon wyżej, na tej samej pozycji co ostatni mecz z Southampton, mielibyśmy o wiele więcej pociechy z niego. Myślę że najlepszym ustawieniem środka pola dla nas byłoby Fabinho-Henderson-Keita/OX/Gini, zależnie od tego jak będzie wyglądał OX po kontuzji i czy Keita w końcu wskoczy na wyższy poziom, jeśli nie to grajmy Ginim.

Wieść, na którą John W. Henry czeka od lat  (3)