LIV
Liverpool
Premier League
09.05.2026
13:30
CHE
Chelsea
 
Osób online 617

Liverpool – Porto: Statystyki


Już dzisiaj powraca Liga Mistrzów. Liverpool w pierwszym meczu ćwierćfinałowym zmierzy się na własnym obiekcie z Porto. Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi informacjami dotyczącymi tego spotkania.

Od momentu rozpoczęcia pracy w the Reds, Jürgen Klopp nie przegrał żadnego dwumeczu w europejskich rozgrywkach. W poprzednim miesiącu Liverpool wyrzucił z Ligi Mistrzów Bayern Monachium.

Liverpool przegrał tylko jeden z ostatnich 25 meczów w europejskich rozgrywkach na Anfield, nie przegrywając w tym czasie 20 spotkań z rzędu.

Mohamed Salah w trzecim sezonie Champions League z rzędu zagra przeciwko Porto. Pierwszy raz doszło do tego w kampanii 2016/17, gdy Egipcjanin reprezentował jeszcze barwy Romy.

W sezonie 2000/01 Pucharu UEFA, Liverpool zmierzył się w ćwierćfinale z Porto. Wówczas the Reds wygrali w dwumeczu 2:0, następnie eliminując Barcelonę i ostatecznie wygrywając finał przeciwko Deportivo Alavés (5:4).

Salah i Roberto Firmino strzelili dla Liverpoolu po 14 bramek w meczach europejskich rozgrywek. Tylko sześciu piłkarzy w historii klubu z Anfield może pochwalić się lepszym wynikiem.

Alisson Becker jest jedynym zawodnikiem the Reds, który w tym sezonie Ligi Mistrzów spędził na boisku wszystkie możliwe minuty.

Firmino jest jedynym piłkarzem, który wystąpił w każdym spotkaniu europejskich rozgrywek pod wodzą Kloppa (35 meczów).

Porto nigdy nie zwyciężyło z Liverpoolem, notując w sześciu meczach 3 remisy i 3 porażki.

Porto wygrało swoją grupę w trwającym sezonie Ligi Mistrzów. Za mistrzami Portugalii sklasyfikowane zostały następujące zespoły: Schalke, Galatasaray oraz Lokomotiw Moskwa. Smoki zgromadziły na swoim koncie 16 punktów, wygrywając 5 z 6 spotkań.

Drużyna Sérgio Conceição w 1/8 finału wyeliminowała Romę, wygrywając w dwumeczu 4:3.

Iker Casillas rozgrywa rekordową, dwudziestą kampanię Ligi Mistrzów. Hiszpański golkiper w ramach tych rozgrywek mierzył się z Liverpoolem pięć razy, zaliczając dwa zwycięstwa, dwie porażki i jeden remis (w poprzednim sezonie na Anfield).

Jeśli Eder Militao, Otavio i Danilo zostaną ukarani dzisiaj żółtą kartką, to nie wystąpią w spotkaniu rewanżowym.

Porto przegrało zaledwie 2 z 23 meczów wyjazdowych w bieżącym sezonie - przeciwko Benfice i Romie.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

BigAnfield 09.04.2019 18:43 #
To dzis przegra pa raz trzeci

Pozostałe aktualności

Jones może odejść do Interu (2)
06.05.2026 23:23, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Owen: Bowen powinien zastąpić Salaha (8)
06.05.2026 21:48, Wiktoria18, Liverpool Echo
Fakty i statystyki przed meczem z The Blues (0)
06.05.2026 19:24, Ad9am_, liverpoolfc.com
Salah: Bez nich byśmy nic nie wygrali (1)
06.05.2026 19:15, Shaay, thisisanfield.com
Nieobecni na dzisiejszym treningu (0)
06.05.2026 19:13, BarryAllen, Sky Sports
Klub nie planuje sprzedaży Gakpo (18)
06.05.2026 12:57, GingerElf, thisisanfield.com
Darwin Núñez opuści latem ligę saudyjską (3)
06.05.2026 12:51, AirCanada, thisisanfield.com