05.05.2024
17:30

Osób online 1081

Podsumowanie meczu

Liverpool wygrał z Porto 2:0 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów dzięki trafieniom Naby'ego Keïty i Roberto Firmino. Zapraszamy do przeczytania podsumowania wczorajszego spotkania, które odbyło się na Anfield.

Wyjściowe składy...

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Milner, Henderson, Fabinho, Keita, Salah, Firmino, Mané.

Porto: Casillas, Pereira, Felipe, Militao, Telles, Corona, Pereira, Torres, Otavio, Marega, Soares.

Pierwsza połowa...

2': Moussa Marega otrzymuje dobre podanie w polu karnym Liverpoolu, ale jego mocne uderzenie zostaje zablokowane.

5': The Reds na prowadzeniu! Naby Keïta trafia do siatki w drugim meczu z rzędu, tym razem po dograniu Roberto Firmino. Piłka zanim zatrzepała w siatce odbiła się jeszcze od jednego z zawodników gości. Golkiper Porto nie miał szans na skuteczną interwencję.

22': Mohamed Salaha w sytuacji sam na sam z Ikerem Casillasem oddał słabe uderzenie i piłka ostatecznie poleciała obok prawego słupka.

26': Liverpool prowadzi dwoma golami! Tym razem trafia Roberto Firmino, który z łatwością wykorzystał podanie Trenta Alexandra-Arnolda i wpakował piłkę praktycznie do pustej bramki.

30': Świetna interwencja Alissona Beckera, który obronił strzał Maregi! Piłkarz Porto staną przed znakomitą okazją na zmniejszenie strat.

34': To powinno być 3:0! Jordan Henderson popisał się fantastycznym dośrodkowaniem, ale Firmino uderzył niecelnie z woleja. Do przerwy wynik 2:0 nie uległ już zmianie.

Druga połowa...

48': Chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony Sadio Mané trafił do siatki, ale Senegalczyk był na spalonym i bramka nie została uznana.

63': Salah poradził sobie w polu karnym Porto, mimo nacisku ze strony rywali, ale finalnie oddał jedynie niecelny strzał.

67': Sędzia spotkania analizował za pomocą systemu VAR zagranie piłki ręką przez Dejana Lovrena, ale nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki dla przyjezdnych.

79': Marega wpada w pole karne, lecz futbolówka po jego uderzeniu poszybowała nad poprzeczką.

90+3': Koniec meczu! Liverpool wygrywa 2:0 i znajduje się w komfortowej sytuacji przed rewanżem.