player
LIN
Lincoln City
League Cup
24.09.2020
20:45
LIV
Liverpool
 
Osób online 248

Neville: Salah jest na innym poziomie


Gary Neville, ekspert Sky Sports, jest zdania, że Mohamed Salah jest w stanie rywalizować z najlepszymi piłkarzami na świecie w najbliższych latach.

Salah zdobył hat-tricka przeciwko Leeds w sobotę, a Liverpool na inaugurację sezonu, w którym bronią mistrzostwa, wygrał 4-3 na Anfield.

Te gole powiększyły jego dorobek do 97 w 154 występach, odkąd latem 2016 r. przybył do Liverpoolu z Romy, a Neville odnosi wrażenie, że 28-latek staje się coraz lepszy na Anfield.

- Był moment w trakcie meczu, gdy obserwowałem Salaha i pomyślałem, że to kawał gracza.

- Cztery lata temu, gdy przybył do Liverpoolu i zdobył 40 bramek, pomyślałem „To jest szalone. Nie będzie w stanie tak funkcjonować.”

- On jednak konsekwentnie tak grał przez okres dwóch czy trzech lat.

Salah jest stale porównywany do kolegi z drużyny Sadio Mané, który osiąga równie imponujące wyniki, odkąd grają razem na Anfield, lecz Neville sądzi, że bezwzględność Egipcjanina pomoże mu wyprzedzić kolegę w najbliższych latach.

- Myślisz o różnicach w mentalności pomiędzy Mané a Salahem. Senegalczyk jest lubiany. Myślę, że gracze prawdopodobnie go kochają, daje z siebie wszystko każdego dnia, będzie działał bezinteresownie dla zespołu.

- Wtedy patrzysz na Salaha z innej strony. Czasem nie podaje do kolegów. Jest nieco bardziej samolubny i nieco mniej lubiany z tego powodu, prawdopodobnie tak przez kibiców, jak i przez kolegów z drużyny.

- Ja patrzę na niego, jako na autsajdera, i uważam, że na boisku jest prawdziwym killerem.

- To przypomina mi dwie drogi Cristiano Ronaldo i Wayne'a Rooneya kilkanaście lat wstecz. W tym miejscu teraz znajdują się Mané i Salah.

- Myślę, że Salah skończy wyżej niż Mané, nie dlatego, że Sadio nie jest wspaniałym piłkarzem. Jest, tak jak Rooney był, ale powodem, dla którego piłkarze tacy, jak Salah czy Ronaldo są inni, jest to, że mają inaczej poukładane w głowie, co oznacza, że gdy wracają w nocy do domu to bycie najlepszym na świecie rządzi ich światem, gdy Rooney czy Mane czują, że zespół musi wygrać, muszą dać z siebie wszystko, będą walczyć dla kolegów z zespołu. Salah tego nie robi.

Neville wierzy, że Salah jest kompletnie innym graczem od tego, który walczył o zrobienie wrażenia w Chelsea podczas pierwszego pobytu w Premier League jako młodzieniec.

- Był szalony, był słabszy, podejmował złe decyzje, nie był wystarczająco dojrzały, jak na młodego piłkarza, który się rozwija – powiedział.

- Natomiast oglądając go w sobotę, można było odnieść wrażenie jakby bawił się grą, prawie jakby trzymał mecz w garści.

- Wygląda inaczej. Wygląda na skoncentrowanego, głodnego bramek, bardzo silnego. Jego gra jest bardziej dojrzała.

W momencie gdy Lionel Messi i były kolega Gary'ego z Manchesteru United, Ronaldo weszli w zmierzch swoich karier, Neville nie widzi powodu, dla którego Salah nie miałby stać się jednym z najlepszych na świecie.

- Kylian Mbappe jest fantastyczny. Neymar ma różne okresy. Kto będzie najlepszym graczem na świecie w najbliższych latach?

- Salah nie jest daleki od tego, ale dla mnie w sobotę był na zupełnie innym poziomie.

Komentarze (0)

dnodno 15.09.2020 17:20 #
Komentarz ukryty z powodu złamania regulaminu.

Pozostałe aktualności

Kulisy transferu Thiago - wideo  (0)
22.09.2020 20:32, Zalewsky, liverpoolfc.com
Tom Hill pomyślnie przeszedł operację  (0)
22.09.2020 19:12, AlexRedComrade, liverpoolfc.com
Craig Pawson arbitrem meczu z Arsenalem  (0)
22.09.2020 18:13, Zalewsky, premierleague.com
Stephenson z profesjonalnym kontraktem  (1)
22.09.2020 16:58, Zalewsky, liverpoolfc.com
Powrót kibiców na trybuny odroczony  (1)
22.09.2020 16:35, Poommaster, London Evening Standard
Debiut Thiago i kulisy meczu z Chelsea - wideo  (0)
22.09.2020 13:34, Zalewsky, liverpoolfc.com
Oceny LFC.pl po meczu z Chelsea  (10)
22.09.2020 12:50, Zalewsky, własne
Alisson o występie Fabinho i obronionym karnym  (0)
22.09.2020 11:48, Ad9am_, liverpoolfc.com