player
LIV
Liverpool
Premier League
31.10.2020
18:30
WHU
West Ham United
 
Osób online 205

Powrót kibiców na trybuny odroczony


Wzrost przypadków zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii sprawił, że wejście w etap uwzględniający powrót fanów na widownię w trakcie wydarzeń sportowych zostało odłożone w czasie.

Minister Michael Grove ogłosił, że plan otworzenia aren widowisk sportowych dla fanów, które miało nastąpić od 1 października, został wstrzymany z uwagi na wzrost przypadków zakażenia koronawirusem.

Do tej pory w ramach testów proponowanego rozwiązania zrealizowano z udziałem publiczności kilka wydarzeń sportowych, ale Grove stwierdził, że dalsze działania w tym zakresie zostają wstrzymane.

- W tym przypadku planowaliśmy rozpoczęcie fazy realizacji programu, która zakładała większe uczestnictwo ludzi w tych wydarzeniach – powiedział dla BBC Breakfast.

- Nie chodziło o to, żeby mieć stadiony pełne tłoczących się fanów. Teraz analizujemy jak, na tę chwilę, wstrzymać ten program.

- Jednak to, co na pewno chcemy osiągnąć, to z pewnością to, żeby więcej osób mogło wejść na stadiony, kiedy okoliczności będą temu sprzyjać.

- Do wydarzeń sportowych musimy podchodzić z ostrożnością.

- Zdajemy sobie sprawę, że sport jest ważną częścią życia narodu i robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby wspierać naszych sportowców i nasze wielkie kluby w tym trudnym czasie.

- Pilotażowo przyglądaliśmy się kilku obiektom na otwartym powietrzu i chcemy, żeby ludzie oglądali rywalizację sportową.

- To jednak kwestia, w której na ten moment musimy być ostrożni. Otwarcie obiektów na szeroką skalę nie byłoby odpowiednim działaniem w aktualnej sytuacji. Musimy postępować z rozwagą.


W zaistniałej sytuacji swoje oświadczenie wydała również Premier League:

Premier League odnotowała dzisiejsze komunikaty Rządu i mając pełną świadomość, że zdrowie narodu musi pozostać priorytetem każdego obywatela, to jesteśmy rozczarowani faktem, że powrót kibiców na trybuny został odłożony w czasie.

Premier League jest przekonana, że dzięki zastosowaniu ligowych wytycznych i zasad postępowania wypracowanych z ekspertami świata nauki i uzgodnionymi z organami rządowymi, kibice na stadionach będą tak samo bezpieczni, lub nawet bardziej bezpieczni, jak w trakcie jakiejkolwiek innej aktywności publicznej, która jest dozwolona. Zostało to już udowodnione w innych ligach na terenie Europy.

Piłka nożna nie jest tym samym sportem bez fanów uczęszczających na stadiony, a realia gospodarcze sektora piłki nożnej bez fanów są niezrównoważone. W poprzednim sezonie kluby Premier League wykazały 700 mln funtów strat, a obecnie nasza narodowa dyscyplina traci miesięcznie ponad 100 mln funtów. Taka sytuacja zaczyna mieć dewastujący wpływ na kluby i ich społeczności.

Jesteśmy przekonani, że kluby Premier League, wykorzystując innowacyjne sposoby bezpiecznego powrotu na swoje obiekty, będą w stanie przywrócić dochody na wszystkich szczeblach tej dyscypliny, a także realizować solidarnie przyjęte ustalenia, wpływy z podatków oraz wsparcie finansowe dla lokalnych i narodowych gospodarek.

Podczas gdy termin powrotu kibiców na stadiony pozostaje odroczony Premier League i nasze kluby nie zwolnią tempa w zakresie przygotowania i zapewnienia bezpiecznego i zabezpieczonego otoczenia. Będziemy dalej współpracować z Rządem, by kibice mogli bezpiecznie wrócić na stadiony tak szybko, jak to tylko możliwe.

Źródło: premierleague.com.

Komentarze (0)

WojTECH 22.09.2020 18:44 #
Komentarz ukryty z powodu złamania regulaminu.

Pozostałe aktualności

Boss o opcjach na środku obrony  (1)
31.10.2020 02:25, Cyryl, liverpoolfc.com
Jota: Mogę pokazać jeszcze więcej  (0)
31.10.2020 02:13, Kubahos, liverpoolfc.com
Konferencja Kloppa przed meczem z WHU  (1)
30.10.2020 18:39, Bartolino, liverpoolfc.com
Coufal: Nie boimy się Anfield  (2)
30.10.2020 17:10, TPK, whufc.com
Michail Antonio nie zagra na Anfield  (2)
30.10.2020 16:13, AirCanada, whufc.com
JK: Wspieramy go, jak możemy  (0)
30.10.2020 15:57, AirCanada, liverpoolfc.com
Klopp o stanie zdrowia Keïty i Thiago  (5)
30.10.2020 15:36, AirCanada, liverpoolfc.com