05.05.2024
17:30

Osób online 864

Liverpool rozniósł Atalantę 5:0!

Liverpool kontynował w drugiej połowie dzieło zniszczenia i dołożył kolejne trzy trafienia w drugich 45. minutach. Zaraz po przerwie po szybkiej kontrze do siatki trafił Mohamed Salah, następnie Sadio Mané, no a z hat-trickiem zakończył spotkanie Diogo Jota. Ostatecznie the Reds nie pozostawił Atalancie złudzeń i demoluje ich 5:0!

Przed pierwszą szansą na gola stanęli w drugiej minucie mistrzowie Anglii. Zawodnik Diogo Jota wpadł w pole karne, ale w sytuacji sam na sam przymierzył wprost w golkipera gospodarzy. W 13. minucie ponownie Liverpoolczycy zagrozili bramce Atalanty, ale strzał Sadio Mané udało się wybronić gospodarzom.

Trzy minuty później celne zagranie Alexandra-Arnolda do Joty pozwoliło się urwać się od obrońcy i strzałem 'podcinką' w sytuacji sam na sam znalazł drogę do bramki.

Kilka minut później Muriel stanął przed szansą do wyrównania, ale Alisson był na posterunku, broniąc strzał na raty.

W 33. minucie goście ponownie cieszyli się z bramki. Gomez z okolic środka pola zagrał do Joty, a ten w polu karnym przyjął piłkę, zwiódł obrońcę i strzałem przy bliższym słupku trafił na 2:0.

Dwie minuty po przerwie zagranie Jonesa do Salaha z szybką kontrą, Egipcjanin przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i uderzył z pola karnego do bramki, podwyższając prowadzenie.

W 49. minucie padła czwarta bramka dla the Reds za sprawą Sadio Mané, który bezproblemu pokonał Sportiello, podcinając piłkę.

Pięć minut później worek z bramkami rozwiązał się na dobre, a piłkarzom Atalanty pozostała tylko modlitwa, aby na tym już się skończyło. Mané zagrał do Joty, który wykorzystał niepewne wyjście bramkarza, zdołał go minąć przed polem karnym i zapakować do pustej bramki.

W 62. minucie Zapata mógł mówić o dużym pechu, gdy piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

W kolejnych kilkunastu minutach spotkania, mimo że tempo nieco opadło, to obie drużyny potrafiły dojść do sytuacji strzeleckich, jednak już do ostatniego gwizdka arbitra nie padła już żadna bramka.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold (81' N. Williams), R. Williams, Gomez, Robertson (65' Milner) - Jones, Henderson (65' Keïta), Wijnaldum (81' Tsimikas) - Salah, Jota (65' Firmino), Mané

Atalanta: Sportiello - Tolói, Palomino, Djimsito - Hateboer (81' Depaoli), Pasalić (63' Malinovskiy), Freuler, A. Gomez (81' Lammers), Mojica (81' Ruggeri) - Zapata, Muriel (52' Pessina)

Tabela zapewniona przez SofaScore LiveScore.

Komentarze (88)

Hawken17 03.11.2020 21:47 #
Dioogo Jota!!!
kaszti8 03.11.2020 21:47 #
Bardzo dobry mecz. W obronie dosyć ładnie, a Jota to transfer roku i nie dyskutujcie z tym.
YNWA
19SG90 03.11.2020 21:49 #
Mecz świetny do oglądania, tempo zabójcze...
Radbug 03.11.2020 21:47 #
Pierwsza brama, druga brama ATALANTA POKONANA!
19SG90 03.11.2020 21:47 #
Nie potrafiłem zrozumieć dlaczego Klopp nie kupił Wernera... Teraz mi głupio bo okazało się że wie co robi😊😊
caharin7 03.11.2020 21:50 #
Tak samo myślałem, bardzo chciałem Wernera
19SG90 03.11.2020 21:52 #
O ja też nie mogłem się pogodzić z tym, że tak łatwo go odpuściliśmy... Jednak Jurek miał inny plan, jak widać całkiem niezły😊
JanekLFC 03.11.2020 21:47 #
Diogo Wariat
Scooby_Doo 03.11.2020 21:48 #
Najlepsze 45 w tym sezonie wedluģ mnie. Tym meczem Jota musi wygryzc Firmino ze skladu
Jedi13 03.11.2020 21:48 #
Gramy dzisiaj w końcu namiastkę Liverpoolu. Jedyne do czego można się przyczepić to trochę niemrawy Curtis i delikatnie zagubiony Rhys. Jeszcze jedna brameczka i mozna rotować.
kaszti8 03.11.2020 21:49 #
Jones jednynie dużo biega. Najwięcej w meczu narazie.
caharin7 03.11.2020 21:51 #
Młodemu Williamsowi trzeba dać czas, cenne doświadczenie
mayro78 03.11.2020 21:48 #
W końcu "20 "nabrała mocy. Przecież to taki piękny numer.
ynwa19 03.11.2020 21:48 #
Przyjemność oglądania-:)
Należy pochwalić całą drużynę!
*DIOGO-KLASA ŚWIATOWA*
Teraz strzelić szybko na 3:0 a później 5 zmian i kontrolować.
Bengaloe 03.11.2020 21:48 #
Jasny gwint, co to jest za gość. Emanuje pewnością siebie, tak jakby nie dopuszczał możliwości, że jego drybling, podanie, czy strzał mogą się nie udać. I wychodzi mu niemalże wszystko.

Czy tylko ja się czuję jakbym oglądał zapowiedź Luisa Suareza 2.0?
lfcproud23 03.11.2020 21:52 #
Nawet lepiej, bo w przypadku Suareza wiadomo było że im lepiej będzie grał tym szybciej go nam zabiorą, teraz takich obaw nie ma
radoLFC 03.11.2020 21:54 #
Jeszcze musi kogoś ugryźć 😝
adamne 03.11.2020 21:48 #
Zadanie wykonane co do Joty :)
Zalewsky 03.11.2020 21:48 #
Diogo Jota, no kibice w Anglii muszą wykazać się inicjatywą do wymyślenia przyśpiewki dla Portugalczyka
caharin7 03.11.2020 21:54 #
Już zapewne nad tym pracują 😁
caharin7 03.11.2020 21:48 #
Cytując komentatorów Diogo Jota-normalnie Liga Mistrzów. Nic dodać, nic ująć
cezarkop 03.11.2020 21:49 #
Takiego Liverpoolu w tym sezonie jeszcze nie widziałem i kluczowa sprawa Bobby nie jest taki niezbędny jak sądzi Klopp
lfcproud23 03.11.2020 21:54 #
Żeby tylko nie wygasił formy Diogo przez uparte wystawianie do gry Bobby'ego
użytkownik zablokowany 03.11.2020 21:49 #
wrona 03.11.2020 21:56 #
Ogarnij łeb zanim zaczniesz obrażać kogokolwiek a tym bardziej jak wyzywasz tak zasłużonego i ważnego zawodnika dla Liverpoolu jakim jest nadal Boby.
radoLFC 03.11.2020 21:49 #
Jako zwolennik i obrońca Firmino (choć niezbyt aktywny w komentowaniu) muszę przyznać rację tym, którzy domagali się Portugalczyka w pierwszym składzie. Jest fajnie.
Zalewsky 03.11.2020 21:49 #
Diogo Jota zrobił więcej już dla Liverpoolu niż grający z tym numerem (20) jego poprzednik przez cały pobyt na Anfield.
radoLFC 03.11.2020 21:52 #
No nie wiem, a bramka na wagę punktu z Mułami.
Jota jest o tyle w dobrej sytuacji, że wszystko przed nim.
Radbug 03.11.2020 21:52 #
Do końca sezonu może tak będzie. Natomiast nie umniejszajmy zasług Lallany. Przed kontuzjami był naszym podstawowym zawodnikiem i mogliśmy/musieliśmy na nim polegać.
Paviola 03.11.2020 21:50 #
W tej formie Jota>Mane i Salah>>>>>Firo. Jest niesamowity.
użytkownik zablokowany 03.11.2020 22:01 #
Radbug 03.11.2020 21:51 #
W drugiej połowie koniecznie Jota musi zejść i za niego Firmino...

Nie może się zbytnio przemęczać przed meczem z City.
użytkownik zablokowany 03.11.2020 22:00 #
Scofield1111 03.11.2020 21:53 #
Najlepsza połówka w tym sezonie. Czujnie teraz po przerwie pod własną bramką i Sadio razem z MO muszą się skupić bo Jota ich zawstydził ! ;)
poprzerwie2 03.11.2020 21:53 #
Jota Jotą, rowniez doceniam. Ale co Williams dzisiaj gra to glowa mała, Zapata narazie głęboko w jego kieszeni
cezarkop 03.11.2020 21:53 #
A w studiu Polsatu podniecają się Bayernem 😂
Scofield1111 03.11.2020 21:54 #
ta bo Bayern potrafi grać w piłkę, bo lewy strzelił, bo neuer jest najlepszy na świecie ;)
użytkownik zablokowany 04.11.2020 14:22 #
Ty sie lecz przyg lupie bo juz ktorys raz o tym "podniecaniu" piszesz. A swoja droga czemu nie maja tego robic Bayern gra rowno i genialnie caly rok a LFC pierwszy raz w sezonie zagral dopiero bardzo dobry mecz...
lfcarty 03.11.2020 21:54 #
Narodziny gwiazdy DJ20!!!
MKrzysiek 03.11.2020 21:55 #
Kolejne dobre choć nie idealne spotkanie. Przed tym meczem na forum pisałm że Jota powinien otrzymać szansę w 1 składzie w miejsce Firmino - efekt od razu widać 2 strzały 2 bramki :)
Po przerwie za Andy - Tsikuminas (Grek powinien dać zmianę lekko podmęczonemu ostatnio Szkotowi) oraz Milner za Giniego (Holender ma już na koncie żółtą kartkę a nie możemy ryzykować gry w 10 - tkę po przerwie)
cezarkop 03.11.2020 21:57 #
Powiedzmy że Tsimikas
radoLFC 03.11.2020 22:09 #
Tsikamino i Minumikas
Pabloitto 03.11.2020 21:57 #
Atalanta pozwala na bardzo wiele co mi się podoba, oby tak dalej. Piękne podanie Joe do Joty
użytkownik zablokowany 03.11.2020 21:59 #
Mancza 03.11.2020 21:58 #
W końcu gramy bez spiny, pełna kontrola no i Jota jaką robi robotę !
Kijoraptor 03.11.2020 21:59 #
Diogo Jot to jest kot. A serio to Diogo wpasował się w nasz zespół tak szybko jak Halland do Borussi. Nic tylko grać, grać i grać na niego, a w lidze będzie wysoko w ilości goli. Piłka go szuka, pokazuje się, wykorzystuje sytuacje. Brawa dla niego.
MaksiuLFCSanok 03.11.2020 22:01 #
Dla Rhysa to świetny sprawdzian- fajnie się ogląda bo Diogo jest świetny
Papa198620 03.11.2020 22:01 #
Również się zgadzam najlepsza połowa jak na razie w tym sezonie a co do Joty 5 mecz 6 bramka duża przewaga że grał już 3 lata w Anglii ale kapitalnie się wkomponował znakomity transfer i to taki cichy z bomby praktycznie Kloop jest naprawdę fantastycznym menagerem a Jota pokazywał już w wolverhampton nie raz ogromny potencjał
użytkownik zablokowany 03.11.2020 22:02 #