05.05.2024
17:30

Osób online 896

Wspaniały Liverpool ogrywa 3:0 Lisy

Liverpool w pełni zasłużenie pokonał 3:0 Leicester na Anfield. W 21. minucie po rzucie rożnym piłkę głową do własnej bramki skierował Jonny Evans. Z kolei w 41. minucie znakomite dośrodkowanie Robertsona i trafienie głową Diogo Joty zapewniło the Reds dwubramkową zaliczkę.

Po przerwie decydujący cios zadał Bobby Firmino, który po rzucie rożnym bitym przez Milnera, idealnie dostawił głowę w polu karnym, pokonując bramkarza Lisów.

Spotkanie 9. kolejki Premier League pomiędzy Liverpoolem a Leicester City na Anfield zapowiadało się pasjonująco. Ekipa Kloppa przetrzebiona kontuzjami kluczowych piłkarzy znalazła się w trudnym położeniu i ciężko było z optymizmem patrzeć przed pierwszym gwizdkiem.

Po intensywnym początku na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą bramki samobójczej Jonny'ego Evansa. Była to nieudana interwencja Anglika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, który skierował piłkę głową do własnej siatki w 21. minucie spotkania.

Piłkarzom Liverpoolu od tego momentu grało się dużo łatwiej, lecz trzy minuty po zdobytej bramce, goście doszli do głosy. Harvey Barnes jednak minimalnie chybił, uderzenie z pola karnego minimalnie minęła słupek bramki Alissona.

W 41. minucie zawodnicy the Reds podwyższyli prowadzenie, po cudownym dośrodkowaniu Andy'ego Robertsona na głowę Diogo Joty, który skierował piłkę do bramki.

Dziesięć minut po przerwie Sadio Mane znalazł się w świetnej okazji do zdobycia gola, Senegalczyk przymierzył, lecz jeszcze lepiej zachował się w bramce Kasper Schmeichel, odbijając ten strzał.

W 77. minucie powinno być już 3:0 dla gospodarzy, ale dwukrotnie bramkę gości ratował słupek, a raz technologia goal-line. Piłka o milimetry nie przekroczyła całego obwodu bramki. Roberto Firmino w sytuacji sam na sam z Schmeichelem wpierw przymierzył w słupek, następnie po dobitce obrońca Lisów zdołał wybić piłkę w ostatniej chwili, a po kolejnej dobitce Mane futbolówka po rykoszecie ponownie trafiła w obramowanie bramki.

Na cztery minuty przed końcem wynik spotkania na 3:0 ustalił Roberto Firmino, które celnie główkował w kierunku długiego słupka po dośrodkowaniu Jamesa Milnera z rzutu rożnego.

Po pewnym zwycięstwie nad Lisami the Reds meldują się na drugiej pozycji w tabeli Premier League.

Liverpool:  Alisson - Milner, Matip, Fabinho, Robertson - Jones, Wijnaldum, Keita (53' N. Williams) - Jota (89' Origi), Firmino, Mane (89' Minamino)

Leicester: Schmeichel - Fofana, Evans, Fuchs (62' Praet) - Albrighton, Tielemans, Mendy, Justin - Maddison, Barnes (62' Under) - Vardy

Komentarze (77)

caharin7 22.11.2020 21:05 #
Na kłopoty Bombardier Jota
użytkownik zablokowany 22.11.2020 21:06 #
To co gra Milner i Jota tp jest po prostu cudo. Tak trzymac.
19SG90 22.11.2020 21:06 #
Świetna połówka w wykonaniu chłopaków. Powiem wam, że taki Milner w drużynie to naprawdę skarb... Obojetnie gdzie byś go nie postawił to wywiąże się ze swoich obowiazkow
radoLFC 22.11.2020 21:08 #
Jest jak stary diesel nie zachwyca osiągami, ale zajedzie wszędzie.
caharin7 22.11.2020 21:09 #
Patrząc na to to i bramkę by ogarnął 😁😁
Hawken17 22.11.2020 21:06 #
Świetna pierwsza połowa. Cała drużyna gra bardzo dobrze. Firmino jakby się budził, a z Jonesa będzie Pan Piłkarz.
Flips 22.11.2020 21:06 #
Nasza najlepsza połówka w tym sezonie.
adamne 22.11.2020 21:18 #
W PL może tak, ale w LM jednak mecz z Atalantą chyba przebija.
Paviola 22.11.2020 21:06 #
Pięknie dziś nasi grają. Nawet Firo mi się bardzo podoba. Stara się, walczy, chce. Bardzo dobry sygnał.
cezarkop 22.11.2020 21:06 #
Może jeszcze okazać się że nasza ławka będzie miała wolne,i dobrze. Gini do zmiany chyba już myśli o Katalonii.
radoLFC 22.11.2020 21:07 #
Miazga, ale trzeba się skupić bo lisy potrafią ukąsić i prawie na pewno poprawią swoją grę, gorzej grać już nie mogą.
ynwa19 22.11.2020 21:07 #
O taki Liverpool walczyłem!-;)
Ręce same składają się do oklasków.
Pressung miodzio,skrzydła chodzą,środek walczy i ten Diogo.
Najlepsza połówka w lidze w tym sezonie.

Strzelić na 3:0 i kontrolować.
lfcproud23 22.11.2020 21:11 #
o takę drużynę walczyłem :D
Zalewsky 22.11.2020 21:07 #
Trzeba iść dalej na nich, im dalej od naszej bramki, tym mniej mogą nam zagrozić.
Kijoraptor 22.11.2020 21:08 #
Wygląda to rewelacyjnie. Jota cały czas w grze, Millie świetnie na prawej, Andy z asystą. Lisy nie istnieją, bardzo dobra gra Kwoty, który moim zdaniem świetnie presuje i wymusza błędy rywala i łatwe przechwyty Matipa i Faba. Wygląda to bardzo skutecznie, pewnie. Oby tak dalej w drugiej połowie.
Easy !!!!
Chyba najlepszy mecz w naszym wykonaniu w lidze w tym sezonie. Nie spodziewałem się że będzie tak łatwo.
To chyba nie prawda że w tym klubie jest aż taki szpital. Jotą czwarty gol w czwartym meczu. Co za chłopak. Z przebiegu meczu aż ciśnie się na jezyk klasyk: czy z nami leci pilot?
poprzerwie2 22.11.2020 21:11 #
Eee płaczki, i jak tam?
My być Liverpool!
ynwa19 22.11.2020 21:12 #
Tylko spoko bo jeszcze jest 45 minut.
Pabloitto 22.11.2020 21:12 #
Nie spodziewałem sie tak fajnej gry z naszej strony po tylu ubytkach, rywale nie musieli nam pomagać, ale pomogli.
madman99 22.11.2020 21:12 #
widać że Jurgen dzisiaj odwalil kawał dobrej roboty i wszystko poukladal w glowach, jest motywacja, koncentracja, konsolidacja w trudnym momencie sezonu przeciwko wymagajacemu rywalowi jakbysmy grali w fazie pucharowej ligi mistrzow, chyba nikt nie spodziewal sie tak latwego spotkania, wytrąciliśmy lisom kompletnie wszystkie atuty, niby w 2 polowie wiele sie moze zdarzy ale teraz to oni musza atakowac i odrabiac a my mozemy ich kąsać.
ynwa19 22.11.2020 21:14 #
Lepiej abyśmy na początku 2 połowy postarali się o 3 gola-bronienie wyniku to nie jest dobry pomysł moim zdaniem.
czerwonyy 22.11.2020 21:13 #
Dzisiaj brakuje tylko jednego - kibiców na trybunach. Ten powrót Jonesa za Vardym, albo cała gra Milnera zasługują na brawa na stojąco. Brawo!
VII 22.11.2020 21:14 #
"Bo to je Liverpool. Tego nie ogarniesz [...]"
Liverbird1979 22.11.2020 21:17 #
Tak jak to Twarowski powiedział... Ciężko dostrzec jakieś braki kadrowe w LFC. Głębia pierwsza klasa.
Oby nam nie zabrakło sił w drugiej połowie bo bardzo ciężko pracujemy na boisku w pressingu i grze bez piłki. Liczę na to że rezerwowi pokażą się równie dobrze co wyjściowy skład.
kukikuki 22.11.2020 21:18 #
Ktoś na forum kiedyś pisał jaki to on drogi, 40 mln za byle Jote? A tu proszę szybko się spłaca.
użytkownik zablokowany 22.11.2020 21:21 #
Czy ktoś tu narzeka na Giniego, po takiej połowie, ludziska ogarnijcie się tu wszyscy grają super ekstra a takiego keity w lfc nie przypominam sobie A gra tak dobrze bo ma możliwość in za sobą Giniego
caharin7 22.11.2020 22:00 #
Pięknie, po prostu pięknie ale atmosfera w drużynie jest super. Z gratulacjami to tylko Alissona brakowało
tragikomix 22.11.2020 22:01 #
oLdFanC 22.11.2020 22:04 #
Panie i panowie. Jak ja jestem dumny dzisiaj z tej drużyny !!! Bez pięciu podstawowych graczy nie dajemy żadnych szans Lisom !!!! To potrafi tylko nasz ukochany klub. DUMA, DUMA I jeszcze raz DUMA !!!!!!
użytkownik zablokowany 22.11.2020 22:06 #
No ale Ci co narzekają na wijnaldum to za wiele pojęcia o piłce nie mają, z resztą chyba też o życiu, chyba że to po prostu niewielkie IQ, tak jak ten chłop się zastawia to takiego drugiego nie ma a że kloop akurat tak go w Liverpoolu ustawia...
Jedi13 22.11.2020 22:10 #
Odebrać mu piłkę, albo wywrócić to naprawdę potrzeba czterech gości
lineker 22.11.2020 23:48 #
Żebyś wiedział, pamiętam taki filmik na tej stronie jak we dwuch grali przeciwko całej drużynie trampkarzy i ten moment kiedy dziesięciu dzieciaków nie mogło odebrać mu piłki. Oby przedłużył kontrakt, bardzo gościa lubię.
Pabloitto 22.11.2020 22:07 #
Byliśmy zdecydowanie lepsi, bardzo zasłużone zwycięstwo, cieszy bramka Firo.
poprzerwie2 22.11.2020 22:09 #
Cacy, mecz w naszym wykonaniu wzorowy, naprawde, klaaaasa!
Po majstra mordeczki, po majstra!
Egalot 22.11.2020 22:10 #
Dlaczego w ankiecie na zawodnika meczu nie można zagłosować na Evansa?
lineker 22.11.2020 23:40 #
Gdyby strzelił drugiego gola to by było można, ale niestety trafił tylko w słupek😁
tragikomix 22.11.2020 22:10 #
Dalej uważacie, że powinniśmy grać bez Bobbyego? Gość ma nerwy ze stali, już abstrahuje od gola, chodzi o przekrój całego meczu co ten koleś wyprawia.
Brazylijczyk jest najlepszym, co nam się przydarzyło od przyjścia do klubu. Kilka spokojniejszych i cichych meczy nigdy tego nie zmieni.
Radbug 22.11.2020 22:11 #
Wielki szacun dla chłopaków i trenera, ze z takimi ubytkami kadrowymi potrafimy grać tak dobrze i pewnie wygrywać nawet z czołówką.
cezarkop 22.11.2020 22:11 #
Perfekcja,poezja i doskonałość w jednym,w tym meczu pokazaliśmy jak atakować tytuł,oby nie był to wyjątek.
burmanek8 22.11.2020 22:12 #
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie? Chyba tak skoro w takiej sytuacji kadrowej zagraliśmy chyba najlepszy mecz w tym sezonie w lidze. Dosłownie wszystko grało! I całe szczęście że Frimino ostatecznie strzelił tą bramkę bo znowu było by ględzenie że zmarnował setkę ;)

Jedi13 22.11.2020 22:13 #
Jak mi szkoda tego Keity :( No chłop grał dzisiaj bardzo dobrze, ale znowu mu coś strzeliło. Liczę, że to jego ostatni uraz i w końcu się nim nacieszymy.
RedFan1892 22.11.2020 22:16 #
Dokładnie, jestem tego samego zdania bracie!
użytkownik zablokowany 22.11.2020 22:18 #