player
MUN
Manchester United
FA Cup
24.01.2021
18:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 331

Robertson, Klopp i Welbeck o karnym dla Brighton


Po kolejnych kontrowersyjnych decyzjach związanych z systemem VAR, Liverpool zremisował z Brighton 1:1.

Po analizie wideo i stwierdzeniu spalonego, dwa gole the Reds zostały anulowane.

W doliczonym czasie Andy Robertson faulował Danny’ego Wellbecka w polu karnym. W miarę postępu gry incydent pozostał niezauważony, jednak analiza VAR doprowadziła do przyznania rzutu karnego. Pascal Gross podszedł do piłki i wyrównał wynik meczu.

Po zakończeniu spotkania Andy Robertson na Twitterze napisał: „Zastanawiam się, kiedy to gracze będą mieli coś do powiedzenia! Bardzo frustrujący dzień, ale uznanie dla Brighton, naprawdę twardego przeciwnika!”

Bezpośrednio po meczu Robertson „polubił” również dwa tweety Michaela Owena i dziennikarza Henry’ego Wintera, które prawdopodobnie ukazują jego opinię na temat incydentu.

Owen napisał: „Z dnia na dzień karne stają się co raz łagodniejsze. Kilka tygodni temu Salahowi przyznano jednego przeciwko West Hamowi, więc przynajmniej widać pewną spójność. W czasie rzeczywistym nigdy nie ma karnych. Myślałem, że VAR służy do oglądania w czasie rzeczywistym. Spowolnienie powtórek sprawia, że każde zagranie wygląda podejrzanie.”

Tymczasem tweet Wintera wygląda tak: „Jasność i oczywistość są martwe i pogrzebane. Nie ma już czegoś takiego. Teraz chodzi o pedantów w Stockley Park wypatrujących czegokolwiek w zwolnionym tempie. VAR jest dobry, jeśli używany jest jako zabezpieczenie w najtrudniejszych sytuacjach. Dlaczego by nie pozwolić grze płynąć, używać VAR-u rozsądnie i zainwestować więcej w rozwój lepszych arbitrów?”

Po ostatnim gwizdku Jürgen Klopp w wywiadzie dla BT Sport powiedział: – Jeśli chodzi o spalone, to nie widziałem ich, ale pytałem moich analityków. Mo był naprawdę blisko. Jesteśmy przyzwyczajeni do pach i odznak klubowych, więc jeśli chodzi o palec u nogi, to oczywiście mamy spalony. Jeśli chodzi o Sadio, słyszałem, że sytuacja była oczywista. Karny, tak już bywa. Myślę, że decyzje były słuszne.

Dopytywany o ten konkretny rzut karny, Klopp dodał: – Znowu moim kosztem próbujesz wykreować nagłówek. Jeśli powiem „Nie, nie było”, powiesz, że sędzia to zagwizdał. Zawsze próbujesz to robić, cały czas. Dziś mówię, że to nie był karny, a ty nie jesteś zadowolony z odpowiedzi. Co chcesz jeszcze usłyszeć? Powiedziałem, że karny był, bo sędzia zagwizdał po obejrzeniu sytuacji.

Welbeck również został zapytany przez BT o tę sytuację. Powiedział : – Koniec końców, dostaliśmy miękkiego karnego, ale go przyjmujemy. Jeśli chodzi o VAR, dotknąłem piłki przed nim [Robertsonem] i próbowałem go ominąć, ale kopnął najpierw mnie, a potem piłkę. Sędzia podszedł do ekranu i podjął decyzję.

Komentarze (1)

MKrzysiek 30.11.2020 20:18 #
Kolejna co najmniej bardzo dziwna decyzja VAR-u, która nie pierwszy raz odbiera nam 3 punkty (podobnie jak w meczu z Evertonem). Ciekawe jaką decyzję podjąłby ten sędzia gdyby taka sytuacja miała miejsce w meczu Manchesteru United, Chelsea lub Manchesteru City....

Pozostałe aktualności

Statystyki  (2)
21.01.2021 23:38, Zalewsky, BBC
Skład na the Clarets  (55)
21.01.2021 20:02, Zalewsky, liverpoolfc.com
Matip i Tsimikas w kadrze na Burnley  (0)
21.01.2021 19:36, AirCanada, liverpoolfc.com
Rehabilitacja Joe Gomeza - zdjęcia  (1)
21.01.2021 19:28, AirCanada, liverpoolfc.com
Fakty i statystyki przedmeczowe  (0)
21.01.2021 14:24, Ad9am_, liverpoolfc.com
Morton z nowym kontraktem  (0)
21.01.2021 14:13, AirCanada, liverpoolfc.com
Henderson: Staramy się wyciągać wnioski  (0)
21.01.2021 14:00, Ad9am_, liverpoolfc.com