27.04.2024
13:30

Osób online 1008

Wijnaldum: Rewanż będzie ciężki

Georginio Wijnaldum żałuje, że Liverpool zbyt wolno wszedł w mecz, co przyczyniło się do porażki 1:3 z Realem Madryt w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów.

Podopieczni Zinedine’a Zidane’a po dwóch golach Viníciusa Júniora i jednym trafieniu Marco Asensio w stolicy Hiszpanii, mają dwubramkową zaliczkę przed rewanżem, który odbędzie się na Anfield w przyszłym tygodniu.

Mohamed Salah zdobył wyjazdowego gola dla The Reds na początku drugiej połowy, zmieniając wynik na 2:1, jednak zaraz potem Vinícius strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

- Tak, na pewno - odpowiedział Wijnaldum zapytany o to, czy pierwsze 45 minut przyczyniło się do tego, że mecz wymknął się spod kontroli.

- Można było zauważyć jak podarowaliśmy im bramki i jak graliśmy z piłką przy nodze, nie byliśmy wystarczająco dobrzy.

- Kiedy odzyskiwaliśmy piłkę, zbyt szybko ponownie ja traciliśmy, dlatego musieliśmy dużo biegać, a pierwsza połowa była przez to bardzo intensywna i ciężka.

- Myślę, że to głównie ze względu na to jak graliśmy. To zabiło pierwszą połowę w naszym wykonaniu.

- W weekend, kiedy mieliśmy piłkę, graliśmy bardzo dobrze, a kiedy ją traciliśmy, kontrpressing był na wysokim poziomie.

- Dziś w wielu momentach wyglądał on dobrze, ale kiedy mieliśmy piłkę, nie utrzymywaliśmy się przy niej wystarczająco długo, by wejść w mecz.

- To dodało im skrzydeł, bo szybko ją odzyskiwali i w ten sposób kreowali sytuacje.

Podopieczni Jürgena Kloppa wciąż mają nadzieję, ze względu na bramkę Salaha z 51 minuty spotkania, jednak Wijnladum zdaje sobie sprawę z tego, jak trudnym wyzywaniem będzie odrobienie strat i awans do półfinału rozgrywek.

- Zawsze dobrze jest strzelić bramkę na wyjeździe. Niestety, oni dołożyli jeszcze jedną.

- Byłoby łatwiej, gdybyśmy przegrali 1:2, albo strzelili wyrównującego gola. Teraz musimy zdobyć dwa i żadnego nie stracić.

- To nie jest niemożliwe, co pokazywaliśmy w poprzednich latach, ale będzie ciężko.

Komentarze (13)

amciek2 07.04.2021 11:00 #
Jedź już do tej barcelony ... jak ten typ mógł dostać opaskę ... gdzie sens gdzie logika klopa przy wypowiedziach, że nie chce piłkarzy którzy nie chcą grać na anfield i cyk opaska to był przegraana na starcie elo...
użytkownik zablokowany 07.04.2021 11:11 #
No z taką grą to będzie ciężko. Gdybyśmy jednak się ogarnęli i zagrali hardcore metal Kloppa to te 2:0 to śmieszny wynik.
użytkownik zablokowany 07.04.2021 11:28 #