21.04.2024
17:30

Osób online 940

Thiago: Mogliśmy zdobyć więcej bramek

Thiago Alcântara udzielił wywiadu oficjalnej stronie klubowej po spotkaniu z Manchesterem United, które zakończyło się zwycięstwem Liverpool 4:2. Hiszpan jest zadowolony z dobrej gry zespołu, ale pozostaje skupiony przed kolejnymi meczami tego sezonu.

Thiago, to było niesamowite spotkanie do oglądania, ale jakie to uczucie w nim grać?

- Jeszcze lepiej jest w nim grać. Mierzyliśmy się z silnym zespołem, który rozgrywa wspaniały sezon, ale uważam, że przez większość drugiej połowie byliśmy najlepszą wersją samych siebie.

To był naprawdę dobry pokaz ducha walki przez to jak zareagowaliście pod koniec pierwszej połowy i na początku drugiej...

W pierwszej połowie nie było aż tak komfortowo, ale mimo to byliśmy bardzo efektywni pod bramką przeciwnika. Myślę, że w drugiej odsłonie bardziej dominowaliśmy, tworzyliśmy więcej okazji i mogliśmy nawet zdobyć więcej bramek niż strzeliliśmy.

To był świetny wieczór dla Firmino. Był w odpowiednim miejscu we właściwym czasie...

Jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem. Wydaje mi się, że to najmniej samolubny napastnik jakiego kiedykolwiek widziałem, ponieważ zawsze stara się wybrać najlepszą opcję dla swoich kolegów. Bobby jest jednak także świetnym strzelcem.

Czujesz, że gra z Fabinho w środku pola wyciąga z ciebie to co najlepsze?

Tak jak mówiłem już kiedyś, Fabinho w środku pola sprawia, że pokazuję swoje najlepsze cechy. On kontroluje tempo, gdy nie mamy piłki i łata wszystkie dziury. Jest dla nas bardzo ważny.

Siódmy mecz z rzędu bez porażki. Czujecie, że nabieracie rozpędu i łapiecie formę w odpowiednim momencie?

Myślę, że poprawiliśmy kilka błędów, które popełnialiśmy wcześniej i osiągamy teraz może nie najlepszą, ale bliską takiej wersję samych siebie. Ostatecznie mamy taki sam cel - dostać się do Ligi Mistrzów.

Na koniec, czy kluczowym przesłaniem wśród graczy będzie teraz niezmarnowanie tej szansy i wygranie trzech najbliższych spotkań?

- Myślę, że najważniejszym przesłaniem dla nas, naszych fanów, naszych rodzin i całego Liverpoolu jest teraz to, że w niedzielę gramy kolejny finał. To teraz najważniejsze przesłanie jak mamy.