05.05.2024
17:30

Osób online 891

3:1 z Cardiff i awans do 5. rundy FA Cup

Powrót po kontuzji Harveya Elliotta okraszony bramką, debiut Luisa Díaza i co najważniejsze zwycięstwo Liverpoolu 3:1 z Cardiff to najsmaczniejsze kawałeczki ciasta, zaserwowanego przez gospodarzy w 4. rundzie Pucharu Anglii na Anfield.

Po pierwszej połowie mieliśmy bezbramkowy remis, który fani mogli przyjąć z rozczarowaniem, patrząc na senną dyspozycję Liverpoolu.

W 53. minucie the Reds wreszcie złamali gości z Walii. Z rzutu wolnego dośrodkował Alexander-Arnold, a sprytnym uderzeniem głową w polu karnym Cardiff popisał się Diogo Jota, dając podopiecznym Kloppa gola otwierającego wynik rywalizacji.

W 68. minucie Taki Minamino, wykorzystał podanie od Luisa Díaza i podwyższył prowadzenie Liverpoolu. Kolumbijczyk powalczył do końca o futbolówkę w polu karnym Cardiff, wykorzystując błąd obrony i wyłożył piłkę swojemu japońskiemu koledze.

W 76. minucie powracający po kilkumiesięcznej przerwie Harvey Elliott okrasił swój come back pięknym golem po precyzyjnym uderzeniu w prawy róg bramki.

Kilka chwil później swoje chwile chwały mieli piłkarze Cardiff. W środku pola Firmino zbyt lekko podał piłkę do Milnera, goście wystartowali z szybką kontrą, którą skutecznie wykończył Colwill.

Liverpool wygrał 3:1 i zameldował się w 5. rundzie Pucharu Anglii. Tak czeka nas pojedynek z Norwich City na Anfield.

Bramki: Diogo Jota 53', Takumi Minamino 68', Harvey Elliott 76' - Robin Colwill 80'

Liverpool: Kelleher - Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Tsimikas (70' Robertson) - Keïta (58' Elliott), Henderson (78' Thiago), Jones (58' Díaz) - Minamino (69' Milner), Firmino, Jota

Cardiff: Phillips - Denham, Flint, McGuinness - Ng (90+3' Semenyo), King (69' Colvill), Pack, Vaulks (69' Doyle), Bagan - Harris (58' Hugill), Collins (58' Davies)

AquerdationLFC 06.02.2022 13:54 #
Nic mnie bardziej nie bawi niż ci forumowi szeryfowie.
Gorol 06.02.2022 13:48 #
Słabo się to ogląda
Następny :) Najważniejsza jest konstruktywna krytyka, której tutaj nie widać :P
użytkownik zablokowany 06.02.2022 13:48 #
No nie jest dobrze, ale po takiej przerwie, to normalne, że zespół zardzewiał. Minamino i Jones do zmiany.
cider 06.02.2022 13:48 #
Jakoś tak bez ikry nasi grają
Miejmy nadzieję, że Cardiff padnie fizycznie
czerwonyy 06.02.2022 13:48 #
Jones jak najszybciej na wypożyczenie do jakiegoś Crystal Palace, nie ma sensu trzymać go dalej w klubie bez regularnej gry skoro chłopak nie robi żadnego postępu. Oby jak najszybciej pojawił się Luis i coś z Jotą może stworzą.
użytkownik zablokowany 06.02.2022 13:50 #
Jones jest tragiczny. Zero rozwoju, taka typowa zapchajdziura, a kreuje się go na gwiazdę. Typowy, angielski drwal. Sprzedać i zapomnieć.
Kijoraptor 06.02.2022 13:51 #
Mam podobne zdanie. Nie wykorzystuje czasu gry, ma przebłysk na mecz, aby potem zagrać kompletne dno przez kilka spotkań. Przy powrocie Thiago, Keity, Faba nie powącha trawy.
radoLFC 06.02.2022 13:48 #
Wyregulujcie celowniki, nie wszystko można zwalić na wiatr!
FankaLFC 06.02.2022 13:49 #
Strasznie toporne te nasze ataki. Albo jakieś sensowne zmiany, albo czuję karne :)

kuczq 06.02.2022 13:51 #
Henderson na ten moment nie powinien wyjść na Inter. Nasza najlepsza linia pomocy: Fabinho-Thiago-Keita/Jones
unnamed 06.02.2022 13:53 #
Henderson cały czas piach gra.
użytkownik zablokowany 06.02.2022 14:01 #
Henderson cały czas gra piach. Na boisko wchodzi tylko dlatego, że ma opaskę. W normalnej drużynie chłop by się nie podnosił z ławki rezerwowych.
Gerrard32 06.02.2022 13:51 #
Brakowało mi przez te dwa tygodnie tego wysypu trenerów od siedmiu boleści :) Na szczęście nie zawiedliście mnie. Tak dalej, a kiedyś będziecie trenować wielkie zespoły :)
Holyshaker 06.02.2022 13:53 #
Jones sam powinien poprosic o zmiane
użytkownik zablokowany 06.02.2022 13:53 #
cezarkop 06.02.2022 13:54 #
Ciężko o gołe gdy się w bramkę nie trafia, czyli nasze stare grzechy.
kuczq 06.02.2022 13:54 #
Jones dzisiaj najgorszy mecz w LFC. Minamino gra jak zwykle czyli tragicznie
kuczq 06.02.2022 13:55 #
Diaz musi wejść na drugą połowę. Gorzej niż Minamino raczej nie zagra :)
Elnino6786 06.02.2022 13:55 #
Te nasze strzały to są dramatyczne. To są pilkarze co powinni ładować groźne strzały jeden po 2, a nie jak z C Klasie
adamne 06.02.2022 13:57 #
Trent pierwszy wolny za nisko, drugi za wysoko, trzeci będzie gol :)
Wszyscy się prawie meczyki z tymi podrzędnymi drużynami w FA CUP wiec nie będziemy gorsi. Wymęczmy wygrana i tyle.
Holyshaker 06.02.2022 14:10 #
I to strzelal czlowiek ktory od dziecka w pilke gra?
AquerdationLFC 06.02.2022 14:11 #
Jakim cudem Jota tak genialnie gra głową? Nie mam pojęcia.
Timing dobry
cider 06.02.2022 14:13 #
Elliott i Diaz za Minamino i Jonsa
Jota na 9 Firmino na 10, Diaz lewe, Harvey prawe skrzydło :)
Kijoraptor 06.02.2022 14:27 #
Tak się wchodzi do gry panie Diaz. Brawo.
AquerdationLFC 06.02.2022 14:29 #
Mam wrażenie, że te wejścia Milnera to tylko po to, żeby gonić rekord występów.
dannydt 06.02.2022 14:30 #
piękna asysta Suareza
użytkownik zablokowany 06.02.2022 14:30 #
użytkownik zablokowany 06.02.2022 14:31 #
Skończy po sezonie. Przeciez chyba odchodzi.
użytkownik zablokowany 06.02.2022 14:32 #
użytkownik zablokowany 06.02.2022 14:33 #
Przyjemnie się ogląda dynamicznego i ryzykującego Elliotta w przeciwienstwie do bezjajecznego Jonesa.

ArtuRR 06.02.2022 14:35 #
Matko boska, Luis Suarez znowu w Liverpoolu ❤️ A nie czekaj, wróć: LUIS DIAZ❤️ Jaram się tym transferem, tak samo jak Transferem Elliotta. Co za wejście z ławki. Jaram się jak córka Stannisa
Kijoraptor 06.02.2022 14:36 #
Ale my przecież nie mamy głębi składu. A jeszcze Mo i Sadio w grze. This is Liverpool.
burmanek8 06.02.2022 14:36 #
Uff, jeżeli ktoś się martwił, czy Harvey po takiej kontuzji może nie wrócić na wysoki poziom to chyba można już przestać
cider 06.02.2022 14:36 #
Andy nie chciał być gorszy od Trenta :)
Harvey to gracz na miarę Kenny Dalglisha
użytkownik zablokowany 06.02.2022 14:38 #
To Tsimikas juz ławka? Nie zauważyłem.
użytkownik zablokowany 06.02.2022 14:37 #
Harvey to jest kocur. Kocham tego chłopaka.
Milner dramat.
Kijoraptor 06.02.2022 14:38 #
Bramka na konto Firmino.
cider 06.02.2022 14:38 #
To zapewne ostatni sezon naszego "Hamesa"
KJanoo 06.02.2022 14:40 #
Konate tez mogl sie lepiej zachowac, ani nie skrocil dystansu do podajacego, ani do strzelca
cider 06.02.2022 14:44 #
@KJanoo nie każdy jest Virgilem, że potrafi poradzić sobie z dwoma graczami.
Nie winiłbym Konate
Siffredi 06.02.2022 14:47 #
Ale to Firmino pokaleczył
KJanoo 06.02.2022 14:49 #
No Konate jeszcze dużo brakuje, Virgil w takich sytuacjach zawsze kryje wolnego zawodnika odsłaniając bliższy róg. W momencie podania / strzału w ostatnim momencie skraca dystans blokując piłkę.
AquerdationLFC 06.02.2022 14:38 #
Milnerowi udało się jednak coś zawalić i przez niego tracimy gola :))
kukikuki 06.02.2022 14:42 #
Może byś poczekał chwilę z takimi osądami... jak widać to było nadepnięcie i już gra..
użytkownik zablokowany 06.02.2022 14:42 #
całe szczęście. Już się bałem.
Kijoraptor 06.02.2022 14:44 #
Tadeusz to coś jak Janusz. Komentarze podobnego poziomu.
użytkownik zablokowany 06.02.2022 14:47 #
użytkownik zablokowany 06.02.2022 15:03 #
MG75 06.02.2022 15:39 #
Proponuję przesunąć Tadeusza do sekcji medycznej, bez wstępu na LFC.pl
czerwonyy 06.02.2022 14:41 #
Luis nie strasz nigdy więcej tak! Już się bałem o kolano..
Jawo22 06.02.2022 14:45 #
Diaza trzeba dobrze nakarmic zeby łapał masę.
użytkownik zablokowany 06.02.2022 14:49 #
Elegancko. Udany debiut Diaza i powrót Harveya. Jedziemy dalej!
użytkownik zablokowany 06.02.2022 14:52 #
Kijoraptor 06.02.2022 14:53 #
Zmień płytę. Stary tekst i nadal chujowy.
użytkownik zablokowany 06.02.2022 14:53 #
ArtuRR 06.02.2022 14:55 #
Bzdura. Nawet jeśli nie grają takie jakie były oczekiwania to Thiago nawet z ławki jest nam potrzebny.
użytkownik zablokowany 06.02.2022 15:02 #
użytkownik zablokowany 06.02.2022 15:28 #
CursedMike91 06.02.2022 14:54 #
Gdzie Gomez? Chłop nic dziwnego że chce odejść skoro nawet w takim meczu musi virgil grac chociaż to para Gomez Konate powinna być nasza przyszłością po virgilu. To pewnie wypożyczyli philipsa szykując mu rolę 4 za rok. Pięknie Diaz to zrobił. Elliott to będzie kawał zawodnika. Oby teraz prędko podpisać salaha
unnamed 06.02.2022 14:54 #
Covid
CursedMike91 06.02.2022 14:55 #
A przepraszam obudziłem się po nocce na końcówkę meczu i już doczytałem news o składach.
CursedMike91 06.02.2022 14:56 #
Jota jest w tej chwili wart każdych pieniędzy. Mam nadzieję że to samo klopp zrobi z diazem. Ładna akcja później nieco wybijające Harveya podanie ale to wszystko do dogrania
radoLFC 06.02.2022 14:56 #
Bardzo fajny wynik, dużo chłopaków pokopało dzisiaj i dużo pozytywów.
Kellehera chyba uratowało, że skrobnął tylko napastnika Cardiff.
kuczq 06.02.2022 14:57 #
Ten koleś co napisał, że Diaz zerwał na 100% więzadła powinien dostać bana.
MG75 06.02.2022 15:36 #
No fakt, typowy fachowiec typu "nie wiem, nie znam się, ale się wypowiem".
użytkownik zablokowany 06.02.2022 16:16 #
też powinieneś dostać bana typie. To chyba normalne, że obawiałem się zdrowie zawodnika kiedy ten trzyma się za kolano?
użytkownik zablokowany 06.02.2022 18:16 #