05.05.2024
17:30

Osób online 956

Pawie rozstrzelane na Anfield! LFC wygrywa 6:0

Liverpool wygrał z Leeds United 6:0 po dwóch bramkach Mo Salaha, Sadio Mane oraz trafieniach Joela Matipa i Virgila van Dijka.

Do przerwy The Reds prowadzili 3:0 i zdecydowanie dominowali. Pierwszoplanową postacią meczu był Mo Salah. Egipcjanin trafił do siatki dwukrotnie z rzutu karnego, a przy bramce Matipa zaliczył asystę. Ozdobą spotkania było jednak właśnie trafienie Kameruńczyka, który wbił piłkę do siatki po indywidualnej akcji. Obrońca słynie z solowych rajdów na połowie przeciwnika, ale do tej pory za każdym razem brakowało kropki nad i w postaci strzału. Tym razem Matip po świetnym rozegraniu z Salahem w końcu wykorzystał swoją okazję.

W drugiej odsłonie Liverpool nadal dominował, ale nie forsował już tempa. The Reds oszczędzali siły i spokojnie budowali kolejne ataki. Jurgen Klopp dokonał także kilku zmian, a na boisku pojawili się Jordan Henderson, James Milner i Divock Origi.

Kapitan zaznaczył swój udział świetną asystą przy bramce Sadio Mane. Senegalczyk w 90 minucie dołożył jeszcze jedno trafienie dzięki czemu ustrzelił dublet.

Wynik meczu na 6:0 ustalił w ostatniej minucie meczu Virgil van Dijk. Holender wykorzystał dośrodkowanie Robertsona z rzutu rożnego i dobrym strzałem pokonał golkipera Leeds.

Liverpool dzięki wygraniu zaległego meczu zmniejszył stratę do Manchesteru City do zaledwie trzech punktów. Co więcej, The Reds zwiększyli swoją różnicę bramek do +50, podczas gdy wynik Obywateli jest równy +46.

Bramki: Mohamed Salah 15', 30', Joël Matip 30', Sadio Mané 80', 90', Virgil van Dijk 90+3'

Skład Liverpoolu: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Thiago (68' Henderson), Fabinho, Jones (76' Milner) - Salah, Mané, Díaz (85' Origi)

Skład Leeds United: Meslier - Dallas, Ayling, Struijk, Firpo - Klich (46' Shackleton), Forshaw - Raphinha, Rodrigo (46' Roberts), Harrison - James (61' Gelhardt)

użytkownik zablokowany 23.02.2022 21:34 #
Tradycyjne Jones tragedia. Niech go ktoś zmieni. Oby Salah ustrzelił hat-tricka.
Radbug 23.02.2022 21:36 #
Niech ktoś zmieni, ale tobie szkła w okularach...
Nie gra dzisiaj źle, brakuje skuteczności.
użytkownik zablokowany 23.02.2022 21:36 #
Jones najgorszy na boisku
Radbug 23.02.2022 21:39 #
A ty najgorszy dziś w komentarzach. Chyba inny mecz oglądamy. Dzisiaj wszyscy nasi bardzo dobrze. Jones walczy i w ataku i w obronie, oddał nawet celny strzał (co prawda niezbyt groźny, ale zawsze). Bardzo dobry występ.
Mike9692 23.02.2022 21:34 #
Patrząc po strzałach to śniadanie dzisiaj chyba tylko zjadł Matip.
RedFan1892 23.02.2022 21:42 #
Ale z 11-tek XD
użytkownik zablokowany 23.02.2022 21:43 #
Radbug 23.02.2022 21:35 #
Po co nam klasyczna "dziewiątka" w ataku skoro mamy w obronie nieklasyczną "trzydziestkędwójkę"?
RedFan1892 23.02.2022 21:35 #
Uspokoić grę, strzelić jeszcze 3 i będzie git.
Mike9692 23.02.2022 21:35 #
Teraz prosimy Divocka za Mo w przerwie.
AquerdationLFC 23.02.2022 21:35 #
Zirytowali mnie Mane i Diaz tym występem.
Fajnie, ze Diaz się bawi, ale nie w każdym meczu masz 4646 sytuacji. Jak to jest, ze Salah potrafi dograć takie 2 ciasteczka i szuka kolegów, a Diaz zwłaszcza robi jakieś cyrki.
użytkownik zablokowany 23.02.2022 21:42 #
Kijoraptor 23.02.2022 21:35 #
Nie mogło być inaczej, pełna dominacja z niewielkim nakładem sił. Salah powinien dzisiaj ustrzelić hat tricka, na pocieszenie może Mane by dołożył bramkę. Co w sumie daje nam 5 bramek, bo są ku temu sytuację. Koncentracja do końca potrzebna.
Hawken17 23.02.2022 21:37 #
No i super. Brawo Matip!
FankaLFC 23.02.2022 21:37 #
Brawo drużyna. Coraz mniej punktów straty :D
ynwa19 23.02.2022 21:37 #
Mo i Sadio odrazu na ławkę czyli odpoczynek przed niedzielą.

Strzelmy i bez nich jeszcze z 2 ⚽️⚽️ warto mieć lepszy bilans bramkowy niż City.

Spokojny mecz dla kibica LFC😁
RedKoks 23.02.2022 21:38 #
Wynik wynikiem ale gra naszego tercetu troche irytująca, troche spokoju prostych akcji w stylu tej Matipa i by po dwu cyfrówke poszli.
mnk2 23.02.2022 21:38 #
Bardzo dobra pierwsza połowa powinno być wyżej, Jons występ niepewny, Trent mało widoczny. W drugiej szybki gol i zmiany Salaha Mane aby dać im odpocząć.
paranormalnY 23.02.2022 21:39 #