player
ARS
Arsenal
Premier League
09.10.2022
17:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 482

Lewtas o Arthurze i drużynie U-21


Barry Lewtas, trener zespołu Liverpoolu U-21, wypowiedział się na temat ostatnich występów Arthura Melo w meczach młodzieżowych.

Wypożyczony Brazylijczyk rozegrał ostatnio pełne dziewięćdziesiąt minut w sobotnim meczu rezerw Premier League, a we wtorek rozegrał ponad godzinę w spotkaniu z Rochdale.

- Arthur w czasie przerwy reprezentacyjnej zakomunikował, że chce pracować nad swoją formą i występować w meczach - stwierdził Lewtas w wywiadzie dla Liverpool Echo.

- To jego własna inicjatywa, pokazuje to tylko jego profesjonalizm. Dobrze dogaduje się z resztą. Naprawdę jesteśmy z niego zadowoleni.

- Bardzo podobał mi się na ostatnim treningu. Zmotywował chłopaków, a na boisku wyróżniał się najbardziej. Pierwsza klasa.

- Arthur chce wrócić do rytmu meczowego, a że nie wybierał się na zgrupowanie reprezentacji, to wykorzystaliśmy to.

- Nie mówi w Scouse, a ja nie potrafię po portugalsku, ale rozumiemy się. Podczas treningów wyjaśniliśmy sobie kilka spraw, docenił to.

- Arthur trenował z nami pierwszy raz w piątek. Najpierw rozpoczął dzień z pierwszą drużyną, a potem dołączył do nas, żeby rozegrać spotkanie z Leicester.

- Ostatnio trochę razem popracowaliśmy.

Stefan Bajcetic również występował ostatnio w drużynie U-21, w przegranym 1:0 spotkaniu w środku tygodnia w lidze.

Z racji zgrupowań reprezentacji, Bajcetic musiał sprawdzić się w eksperymentalnym ustawieniu, gdzie wraz z innymi pomocnikami - Lucą Stephensonem i Jamesem McConnellem musieli zająć miejsca środkowych i prawego obrońcy.

- Stefan pokazał się ze świetnej strony - stwierdził Lewtas. - Z racji, że jest dobrze zbudowany, mogliśmy go wykorzystać w obronie.

- Mimo, że Arthur i Stefan zagrali bardzo dobrze, to również Dominic Corness popisał się niezłymi umiejętnościami.

- Naszych trzech pomocników rozgrywało piłkę, a Dominic pokrywał boczne strony boiska. Dobrze się spisał. Był łącznikiem, dzięki któremu mogliśmy budować akcję. Dzięki temu gra toczyła się dość żwawo.

- Luca dobrze się spisał jako środkowy obrońca. To porządny piłkarz, który ma dobre zrozumienie taktyczne gry, a także potrafi radzić się z odpowiedzialnymi zadaniami na boisku.

- James to ofensywny pomocnik, więc miał za zadanie grać szeroko przy lini bocznej. Uważam, że poradził sobie nieźle.

Lewis Koumas, który skończył niedawno siedemnaście lat, zadebiutował w ostatnim meczu drużyny U-21, gdyż Jake Cain odniósł kontuzję na rozgrzewce.

Napastnik, który zdobył już osiem bramek w zespołach młodzieżowych, grał po prawej stronie formacji ofensywnej, obok Laytona Stewarta i Harveya Blaira.

- Louie dobrze się spisał, mimo, że miał tylko chwilę na rozgrzewkę - stwierdził Lewtas.

- Byłem poddenerwowany, gdyż wielu zawodników grało na nie swoich pozycjach. Jednak ostatecznie jestem z nich zadowolony.

- Rozczarowany jestem jedynie wynikiem. Rochdale zaczęło dobrze, ale przetrwaliśmy ich napór, a potem próbowaliśmy strzelić im gola. Problemem było jednak odpowiednie budowanie akcji. Nie potrafiliśmy zaangażować do gry wystarczającej ilości zawodników w jednym momencie.


Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

1:0 po pierwszej połowie  (60)
04.10.2022 21:48, Gonzo, własne
Skład na Rangers  (116)
04.10.2022 19:40, Gonzo, liverpoolfc.com
Fakty i statystyki przed meczem z Rangersami  (1)
04.10.2022 11:06, Ad9am_, liverpoolc.com
Klopp: Musimy trzymać się razem  (3)
04.10.2022 11:03, A_Sieruga, liverpoolfc.com
Henderson: Ten mecz sam się nie wygra  (2)
04.10.2022 10:29, Bartolino, liverpoolfc.com
Spojrzenie na rywala z Glasgow  (0)
04.10.2022 01:25, Agamk05, liverpoolfc.com
Trening przed Rangersami - zdjęcia  (0)
04.10.2022 00:33, Zalewsky, liverpoolfc.com
Rangers oddają hołd ofiarom Hillsborough  (0)
03.10.2022 21:31, AirCanada, liverpoolfc.com