05.05.2024
17:30

Osób online 915

Liverpool wygrywa z West Hamem 1:0!

Liverpool wygrał z West Hamem 1:0 po bramce Darwina Núñeza. Urugwajczyk trafił do siatki w 22 minucie po świetnym dośrodkowaniu Kostasa Tsimikasa. Napastnik oddał świetny strzał głową i nie dał żadnych szans Łukaszowi Fabiańskiemu.

Núñez był w pierwszej odsłonie zdecydowanie najlepszym piłkarzem na boisku. Urugwajczyk mógł mieć na koncie więcej trafień, ale brakowało mu nieco szczęścia i skuteczności. Darwin raz trafił w słupek, a dwukrotnie jego strzały bronił bramkarz Młotów.

Liverpool miał dużą przewagę i był lepszym zespołem, ale nie potrafił zdobyć więcej bramek. Z kolei West Ham nie stworzył sobie ani jednej sytuacji i nie stanowił żadnego zagrożenia. Młoty dostały jednak prezent w postaci rzutu karnego po głupim faulu Joe Gomeza na Jarrodzie Bowenie. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale na wysokości stanął Alisson Becker, który popisał się piękną interwencją i po raz kolejny w tym sezonie uratował zespół.

W drugiej połowie obraz gry nieco się zmienił, a West Ham znacząco poprawił swoją grę. Podopieczni Davida Moyesa stworzyli sobie kilka sytuacji, ale brakowało im skuteczności, a w bramce dobrze spisywał się Alisson.

Z kolei Liverpool nie grał już tak dobrze po tym jak boisko opuścił Darwin Núñez. The Reds nie stwarzali sobie już tylu okazji, ale i tak mogli podwyższyć wynik, gdy szanse na bramkę mieli m.in. Curtis Jones czy Mohamed Salah.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Tsimikas (81' Robertson) - Henderson, Thiago (57' Fabinho) - Salah, Firmino (81' Milner), Carvalho (57' Jones) - Núñez (57' Elliott)

West Ham: Fabiański - Johnson, Zouma, Kehrer, Cresswell - Soucek, Rice, Downes (74' Antonio) - Bowen, Scamacca, Fornals (61' Benrahma)

Komentarze (142)

Sherwood97 19.10.2022 21:18 #
ALISSON KRÓL!
Pabloitto 19.10.2022 21:18 #
Karny z dupy, dobrze że Ali to wyjął, dobrze gramy tylko trzeba podwyższyć prowadzenie.
użytkownik zablokowany 19.10.2022 21:19 #
Radbug 19.10.2022 21:21 #
Jak z dupy? Gomez kompletnie nie trafił w piłkę, kontakt był, noga uniesiona na wysokość 10 piętra w wieżowcu. Należał się i nawet nie ma być o co złym. Nic go nie usprawiedliwia.
Maniakk 19.10.2022 21:22 #
Ja to rozumiem że bardziej karny "z dupy" bo West Ham nic nie gra.
everlast 19.10.2022 21:25 #
tez tak to nazwalem, karny z dupy, bo nic nie grali i sytuacja niegroźna, a Gomez niepotrzebnie skakał w niego.
Hawken17 19.10.2022 21:19 #
Brawo Ali!! Oprócz karnego West Ham nie istniał, szkoda, że Nunez tylko w słupek strzelił.
oweniasty 19.10.2022 21:19 #
Ależ mi się podoba jak Darwin zapierdala z przodu jak trzeba presować bez piłki
AngryRedGoose 19.10.2022 21:19 #
Trzeba ich szybko wyjaśnić bo jak się pod koniec któremuś w obronie znowu odklei to możemy mieć kłopot.
AquerdationLFC 19.10.2022 21:20 #
Nie wiem kurczę. Mieliśmy okazję, ale sporo niedokładności i szczeście po stronie WH i wynik tylko 1-0. Darwin fajnie, Salah musi się wstrzelić.

Carvalho naprawdę masa strat, niby próbuje tych dryblingów, ale gówno z tego jest tak szczerze, przy jego tężyźnie fizycznej. Trzeba szybko dobić mecz po przerwie, bo zasługujemy na 3 pkt.
użytkownik zablokowany 19.10.2022 21:20 #
Snatchi 19.10.2022 21:21 #
Nasze ostatnie 5 minut to takie średnie. Lekki wylew Gomeza, ale tak to dobrze sobie radzi. Darwin zasuwa za trzech, jego decyzję o strzale mi się bardzo podobają. Stwarza ciągłe zagrożenie, super się na to patrzy.
kuczq 19.10.2022 21:21 #
Już widzę jak Liverpool dostaje takiego karnego xD. Alisson obecnie numer jeden na świecie, bez dyskusji. W Nunezie podoba mi się to, że dużo strzela i celnie. To przepis na gole :)
Kijoraptor 19.10.2022 21:21 #
Alison pierwszy w kolejce na najlepszego gracza w tym sezonie. Nunez ma super przyspieszenie, warto zgrać się z nim i lepiej dogrywać. Jak odpali i się nie zagotuje to będzie super. W drugiej jeszcze bramką lub dwie na nasze konto i można kończyć środę.
FankaLFC 19.10.2022 21:22 #
Jedziesz Darwin
AlleyLFC 19.10.2022 21:22 #
Carvalho to jest pomyłka. Ktokolwiek za chłopaka, bo gra sabotaż.
unnamed 19.10.2022 21:24 #
Emocje zjadają. Technikę ma niesamowitą...
caharin7 19.10.2022 21:30 #
Trochę masy i siły potrzebuje oraz czasu
Snatchi 19.10.2022 21:30 #
Fakt, ma straty, ale on jest po prostu słaby fizycznie, rywale wiedzą, że łatwo mogą wyciągnąć od niego piłkę. On jest bardziej technicznym graczem, jeszcze nie lubi wchodzić w przepychanki. Miną miesiące i na bank będzie to lepiej wyglądać. Nic nie przychodzi od razu
ynwa19 19.10.2022 21:22 #
Thiago MÓZG! jest wszędzie, dzieli i rządzi 😊
Daaaaarwin⚽
Ali Ty szamanie!
Hendo i Trent w porzo.
Obrona ustawiona nisko i bardzo dobrze.
Podoba mi się nasze wyrachowanie oprócz ostatnich paru minut naturalnie.

To strzelamy szybko na 2:0 i kontrolujemy mecz.
unnamed 19.10.2022 21:23 #
Jest moc! Gomez uf, uf. Trochę bez sensu zachowanie w polu karnym, Ali ratuje.
Kurcze Alisson asystuje, karne broni, no kozak.
Fsobczynski 19.10.2022 21:23 #
Naprawdę cieszy mnie każdy gol Núñeza, szkoda tej poprzeczki, nie mówiąc już o tym strzale z półwoleja za kaptur Fabiańskiego - przez chwile myślałem że oglądam najlepsze akcje Suareza z meczów z Norwich :D.
hakerinho 19.10.2022 21:24 #
Mega mi się podoba dzisiaj Bobby. Mam wrażenie, że każde przyjęcie, obrót z piłką i podanie w punkt. Darwin też na duży plus. Fajnie byłoby postawić kropkę nad "i" na początku drugiej połowy.
czarus142 19.10.2022 21:24 #
Powtarzam po raz kolejny, jak Darwin ogarnie głowę to będzie crack jak Haaland
Gorol 19.10.2022 21:26 #
Ali dzik pola karnego,broni jak kocur,asystuje i strzela ważne bramki
Lukasz1984 19.10.2022 21:26 #
Thiago opanował środek, Nunez straszy pod polem karnym Łukasza, a i tak dupe ratuje nam Alisson. W drugiej połowie poprawić skuteczność i będzie dobrze.
użytkownik zablokowany 19.10.2022 21:26 #
Nunez przekot. Szkoda tego słupka bo by bla piękna bramka. Ogólnie no dobrze gramy. Szkoda tylko że Hendo jak zwykle hamuje i nic nie potrafi zaryzykować
Clashman 19.10.2022 21:27 #
Nie chcę krytykować Gomeza, bo błędy są wkalkulowane w ten sport, natomiast widać pozytywy w naszej grze, co mnie bardzo cieszy. Powoli wraca nam płynność, dokładność i lekkość w grze, z których byliśmy znani w ostatnich sezonach. Cieszy, również bramka Nuneza, sytuacje, które sobie stwarza, a także jego pressing. No i Alisson - zdecydowanie najlepszy bramkarz na świecie! Czekamy na drugą połowę :)
użytkownik zablokowany 19.10.2022 21:32 #