05.05.2024
17:30

Osób online 901

3:0 i awans do 1/8 finału!

Liverpool dzięki fantastycznej końcówce pierwszej odsłony i brawurowemu początkowi drugiej połowy zawdzięcza zwycięstwo 3:0 nad Ajaxem, które przypieczętowało awans zespołu do 1/8 finału Champions League.

Goście tradycyjnie słabo weszli w mecz i już w 3. minucie powinni stracić gola. Brobbey w polu karnym the Reds wypatrzył Berghuisa, który zwiódł obrońców, jednak piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

W 36. minucie kolejna znakomita okazja Holendrów. Gomez źle wyprowadził piłkę, po szybkiej wymianie podań futbolówka trafia pod nogi Tadicia, jednak strzał szczęśliwie zablokował Trent Alexander-Arnold.

Liverpool pierwszy celny strzał oddaje w 38. minucie, jednak uderzenie Elliotta z 19 metrów, bez problemów w rękawice złapał Pasveer.

W 42. minucie niespodziewanie podopieczni Kloppa wychodzą na prowadzenie. Henderson odebrał piłką na lewym skrzydle i bardzo sprytnym podaniem obsłużył Salaha, który w inteligentny sposób wyprzedził bramkarza i wpakował pikę do siatki.

The Reds powinni strzelić jeszcze jednego gola tuż przed przerwą. Po podaniu Firmino w polu karnym, Darwin z kilku metrów trafił w słupek.

W 49. minucie po dośrodkowaniu Andy'ego Robertsona z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Darwin Núñez, piłka po jego strzale głową odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce Ajaxu.

52. minuta i praktycznie koniec emocji na Amsterdam Arena. Salah sprytnym podaniem wypatrzył Harveya Elliotta wbiegającego w pole karne, a młody Anglik po chwili silnym uderzeniem pod poprzeczkę zmusił do kapitulacji Pasveera.

Łyżką dziegciu w beczce miodu była dziś z pewnością kontuzja kolana Jordana Hendersona. Kapitan w 70. minucie gry musiał opuścić boisko, zastąpiony przez Milnera. Hendo samodzielnie zszedł z placu gry, jednak z wyraźnym grymasem na twarzy trzymał się za kolano.

W przyszłym tygodniu Liverpool zagra o pierwsze miejsce w grupie na Anfield z Napoli. Czerwoni mają z Włochami do wyrównania rachunki za blamaż w Italii.

Składy:

Ajax: Pasveer; Sánchez, Timber, Bassey, Blind (58′ Wijndal); Álvarez (85′ Grillitsch), Berghuis (85′ Conceição), Klaassen (58′ Kudus); Bergwijn, Brobbey (63′ Taylor), Tadić.

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson (Tsimikas 87′), Elliott (Carvalho 71′), Henderson (Milner 71′), Fabinho (Bajcetic 71′), Firmino, Salah, Nunez (Jones 63′)

Sędziował: Jose Maria Sanchez

Następny mecz: Leeds United (sobota)

Komentarze (170)

Pabloitto 26.10.2022 21:47 #
Co za ciasteczko Hendo do Salaha i piękne wykończenie, dużo farta z tyłu.
Radbug 26.10.2022 21:48 #
Benteke by trafił, Carroll by trafił, 90 milionów nie trafiło...
Snatchi 26.10.2022 21:48 #
ok...
kuczq 26.10.2022 21:48 #
Mordę zamknij
Radbug 26.10.2022 21:49 #
do siebie mówisz kuczk? Czyżby w końcu błagania całego forum do ciebie dotarły?
użytkownik zablokowany 26.10.2022 21:48 #
użytkownik zablokowany 26.10.2022 22:16 #
Oby tylko nie gryzł.
Nic nie szkodzi Darwin, nie ty ostatni tak chybiłeś
Ale jako jedyny w naszym klubie kosztował 90 milionów.
MaxPower 26.10.2022 21:49 #
Przecież jest.
Snatchi 26.10.2022 21:54 #
Nawet gdyby Salah takie coś zj*bał, to bym go nie zmieszał. Zwłaszcza że już mamy jednego gola. Remis też nas cieszy. Niestety football nigdy nie jest perfekcyjny, zwłaszcza obecny Lfc :)
Firmino 26.10.2022 21:49 #
Darwin nie daje niestety powodów do dumy. Jest pod grą aktywnie lecz nie umie kończyć. To jest taki haaland tylko że bez wykończenia
kuczq 26.10.2022 21:50 #
Pecha ma bardzo dużo. To chyba jego czwarty słupek w sezonie
Owen89 26.10.2022 21:49 #
Ja nie mogę ale fart :) czy już może nauczyliśmy się cierpieć jak Real? 😀
kuczq 26.10.2022 21:49 #
Kolejny słaby mecz, gol to jednorazowy przebłysk umiejętności.
AquerdationLFC 26.10.2022 22:11 #
Chyba musisz cofnąć słowa :)
Mysticoo 26.10.2022 21:50 #
Mega nie podoba mi się to narzekanie. Analiza każdej akcji. Jest dobry wynik. Nie trafił to nie trafił. Niech gra. Jeszcze będzie dobry. Salah napieprza jak zwykle. Przyjdzie wiosna, drużyna będzie grała w LM. To jeszcze będzie wielki sezon 😁 I tak powinniśmy być wdzięczni za emocje ostatnich 5lat
Sherwood97 26.10.2022 21:50 #
Oj nunez nunez... Moglo być po meczu
Firmino 26.10.2022 21:52 #
Uważasz że 2 do 0 to bezpieczny wynik patrząc na naszą defensywę?
Sherwood97 26.10.2022 21:53 #
Proste, wolę 2:0 niż jeden
AquerdationLFC 26.10.2022 21:50 #
Fucking hell, akurat wyszedłem na ostatni 5 minut połowy i padł gol plus czytam, ze Darwin coś koszmarnie zrobił xDD ale niefart.
ynwa04 26.10.2022 21:50 #
Do 40 min był jeden wielki piach z naszej strony. Całe szczęście, że udało się cokolwiek wcisnąć. Szkoda, że nunez nie strzelił, bo teraz będą nerwy do końca.
Kijoraptor 26.10.2022 21:52 #
Wynik lepszy niż gra. Strata bramki bardzo bliska, błędy w obronie Gomeza i Trenta, nic nowego. Dobrze, że ten samolubny, nieskuteczny Salah trafił ;) odebrał argumenty krytykom.
Dowieźć jakoś prowadzenie do końca i na luzie wyjść z grupy.
Owen89 26.10.2022 21:53 #
W lepszych sytuacjach lepszym zawodnikom pudła się zdarzały, nieraz jeszcze Darwin strzeli z duzo gorszych, samo życie.
użytkownik zablokowany 26.10.2022 21:53 #
Firmino 26.10.2022 21:54 #
Niech Klopp wpuści Carvalho za Eliotta i Ramsaya za trenta lub gomeza. Gorzej nie będzie
cezarkop 26.10.2022 21:54 #
Nunez już pokazał że strzelać gole potrafi co z nim nie tak że u nas nie potrafi , człowiek zagadka
kuczq 26.10.2022 21:56 #
Przecież ma bardzo dobrą statystykę gol/minuty.
WojtekYNWA 26.10.2022 21:54 #
po co Klopp kombinuje żeby Salah robił za 9?? niech pilnuje skrzydła i po sprawie
ynwa19 26.10.2022 21:54 #
Ale co Hendo podał! 😊
Darwin chłopaku to musiało być 2:0🤦🏻‍♂️

Z tyłu niestety dalej "radosna twórczość" 😬

Cieszy rezultat ale konieczna jest druga bramka dla nas.

PS Fab to jest karykatura piłkarza, biega bez składu i ładu a każda jego główka ląduje u przeciwnika!
Piotr72 26.10.2022 21:55 #
Mane z bramką Barca w dupe hi hi hi.
Firmino 26.10.2022 21:55 #
Siuuuuuu
ynwa19 26.10.2022 21:59 #
Przecież Barca odpadła już tak o 19:00 jak Inter prowadził 2:0!
Snatchi 26.10.2022 21:59 #
Koniec Barcy we wtorkowe i środowe dni, może zwolni się miejsce dla Liverpoolu :P
Zalewsky 26.10.2022 21:55 #
Wymęczyć to z korzystnym wynikiem i tyle.
AquerdationLFC 26.10.2022 21:57 #
Jeżeli Klopp da Darwinowi zostać na boisku to coś strzeli myślę.
Firmino 26.10.2022 21:57 #
Mane się aktualnie dobrze bawi z Barceloną a my się męczymy z drużyną na naszym poziomie
radoLFC 26.10.2022 22:23 #
Ten się śmieje kto się śmieje ostatni
Gabinich 26.10.2022 21:57 #
Zas*ane płaczki. Cała połowa płacz aż się czytać tego już nie dało. Jedyny minus pobytu u nas zwalnianego przez was Kloppa to wy. Przyzwyczaili się do pewnego poziomu na który za uszy wciągnął nas Jurgen. Ukręcił bat z gówna który już się wyrobił. Teraz będzie potrzeba czasu żeby ukręcił nowy i to się nie stanie tak jak w Fifie do której najlepiej wróćcie bo o piłce wiecie tyle co nic :)
użytkownik zablokowany 26.10.2022 21:59 #
Sailor 26.10.2022 22:00 #
Mimo obecnej formy nie boje się o Nasz klub. Zacząłbym się martwić jeśli zwolniliby Jurgena. Mecz z City pokazał dalej co Klopp potrafi. Popracować nad reguralnoscia, mniej kontuzji i wszystko wroci jak było
użytkownik zablokowany 26.10.2022 22:01 #
mnk2 26.10.2022 22:04 #
Nikt tu nie płacze tylko każdy jest wku...ony że tak to wygląda przez zaniedbania władz klubu. Klopp tu jest niewiele winny ze swojej kieszeni nie wyłoży. A porównania do Fify są śmieszne. Kogo ma być stać na inwestycje jak nie klub który przez kilka sezonów jest na topie? Nottingham, Leeds... nic im nie ujmując?
Gabinich 26.10.2022 22:55 #
GrzegorzLFC poczytaj sobie komentarze pod składem na mecz, ludzie pytali dlaczego Klopp jest jeszcze z nami
Lukasz1984 26.10.2022 21:57 #
Mo Salah ma już tylko jedną bramkę straty do klubowego rekordu bramek w europejskich pucharach który należy do Stevena Gerrarda 41 goli...
Firmino 26.10.2022 21:58 #
Strzeli po przerwie pewnie
Sailor 26.10.2022 21:58 #
Można zauważyć ze skoncentrowany Gomez jest obrońca dobrym. Gdyby wyeliminować jego momenty dekoncentracji gdy odcina mu totalnie prąd, przeważnie 2-3 na mecz. Myślicie ze będzie jeszcze z Niego pożytek ?
adamne 26.10.2022 22:00 #
Niestety taki trochę casus Lovrena, czyli jak już odwali to tak że nie ma co zbierać. 2-3 takie błedy na mecz oznaczają 2-3 bramki w plecy.
radoLFC 26.10.2022 22:02 #
Nie będzie. Nottingham, Bournemouth, Wolves, gdzieś tam.
mnk2 26.10.2022 22:07 #
Nie będzie, ma więcej słabych męczy niż dobrych
użytkownik zablokowany 26.10.2022 23:09 #
Też myślę, że nic już nie będzie, coś jest z jego psychą, podobnie z Trentem, jak bracia bliźniacy, mieli ten sam obłęd w oczach przed meczem, chłopaki myślą wciąż o tym żeby czegoś nie z.ebac, a jak się o tym za dużo myśli to zawsze się coś zepsuje. A Gomeza lubię ale nawet jak się z tego wygrzebie to pewnie złapie kontuzje, czego oczywiście mu nie życzę, ale taki już nasz los, jak nie Thiago to Matip, Gomez, Ox, Keita, Jota, Konate, Fabs, Henderson.
Firmino 26.10.2022 21:59 #
Ale ci komentatorzy nie żywi Salah strzela bramkę a oni mówią jak by mieli zaraz zasnąć
Piotr72 26.10.2022 22:01 #
Co się dziwisz,jaka telewizja tacy komentatorzy.
ynwa19 26.10.2022 22:02 #
A ja patrzę na niemieckim DAZN i tam komentator był cały w skowronkach po naszym golu🔴💪⚽😀
hoster 26.10.2022 21:59 #
Ok Nunez zmarnował setkę ale to co pomaga z tylu i gania po boisku to mu się parę słów należy, tak patrzę jak gra Fab i reszta defensywy to w takim dniu wole żeby Darwin był bez gola a dalej odwalał robotę za tamtych gwiazdorów.
kuczq 26.10.2022 22:02 #
Szkoda, że z 3 koszyka dostaliśmy Napoli… Ale mogło być gorzej, zamiast tego Ajaxu mógłby być Real i byłaby liga Europy
MG75 26.10.2022 22:03 #