Osób online 1568

Liverpool - Newastle: Statystyki przedmeczowe

Alisson Becker zaliczy swój 250. występ dla Liverpoolu, gdy Newcastle United odwiedzi Anfield w Nowy Rok. Od czasu transferu z AS Romy latem 2018 roku, bramkarz zachował 108 czystych kont i strzelił jednego gola.

Będzie to pierwszy mecz Liverpoolu w Nowy Rok od 2018 roku, kiedy to wygrali 2-1 z Burnley. Ragnar Klavan strzelił gola w 94. minucie.

The Reds wygrali więcej meczów u siebie przeciwko Newcastle (22) niż przeciwko jakiejkolwiek innej drużynie w erze Premier League i zdobyli 71 punktów z dostępnych 84.

Liverpool strzelił gola w 27 kolejnych meczach u siebie przeciwko Magpies - co jest rekordem Premier League. Trafił do siatki w 40 z ostatnich 41 meczów na Anfield w najwyższej klasie rozgrywkowej.

The Reds strzelili Newcastle 115 goli w erze Premier League - więcej niż przeciwko jakiejkolwiek innej drużynie.

W ostatnich 75 starciach ligowych (i 80 we wszystkich rozgrywkach) padł tylko jeden bezbramkowy remis. Miało to miejsce w grudniu 2020 roku na St. James' Park.

Mohamed Salah potrzebuje jednego gola, aby zdobyć 150 bramek dla klubu w lidze i stać się piątym graczem The Reds w historii, który osiągnął ten wyczyn.

Podopieczni Jürgena Kloppa są niepokonani w ostatnich 21 meczach ligowych na Anfield.

Na półmetku tej kampanii ligowej drużyna Kloppa ma o 13 punktów więcej niż na tym etapie poprzedniego sezonu. Ostatnim razem, gdy zgromadzili więcej niż 41 punktów po 19 meczach, sięgnęli po tytuł w sezonie 2019-20.

Liverpool strzelił tyle samo goli od 76. minuty w swoich 28 meczach w tym sezonie, co we wszystkich 52 meczach w sezonie 2022-23.