BET
Real Betis

Osób online 2601

Gorzka inauguracja mistrzostw dla Robertsona

Andy Robertson i jego Szkocja odebrali dziś lekcję futbolu od reprezentacji Niemiec w meczu inaugurującym Mistrzostwa Europy w Monachium.

Gospodarze triumfowali w przekonującym stylu 5:1, prowadząc już po pierwszej połowie różnicą 3 goli.

Niemcy otworzyli wynik rywalizacji w 10. minucie, kiedy gola zdobył Wirtz. W 19. minucie prowadzenie podwyższył zawodnik Bayernu - Jamal Musiala.

Pod koniec pierwszej połowy brzydki faul w polu karnym popełnił Porteous, a prowadzący zawody Clement Turpin po analizie VAR pokazał Szkotowi czerwony kartonik. Jedenastkę na gola zamienił Havertz.

W 68. minucie było już 4:0 dla Niemców po efektownym trafieniu Füllkruga.

W końcówce spotkania nieco radości otrzymali szkoccy kibice. Swój udział przy golu miał Andy Robertson, który dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę niefortunnie odbił Rüdiger, utrudniając skuteczną interwencję Neuerowi.

W doliczonym czasie gry były zawodnik the Reds - Emre Can zdecydował się na strzał z dystansu, zaskakując Angusa Gunna, ustalając jednocześnie wynik rywalizacji.

Robbo pełniący funkcję kapitana Szkocji, spędził dziś na murawie pełne 90 minut.

Teraz podopieczni Clarke'a zagrają ze Szwajcarią. Spotkanie odbędzie się 19 czerwca.