28.09.2024
18:30

Osób online 1718

Węgry i Szobo przegrywają z Niemcami 0:2

Reprezentacja Węgier z Dominikiem Szoboszlaiem w składzie przegrała 0:2 z Niemcami w drugiej kolejce grupy A na Euro 2024.

W środowe popołudnie w Stuttgarcie pomocnik Liverpoolu wystąpił w roli kapitana swojej kadry narodowej, która uległa gospodarzom turnieju po trafieniach Jamala Musiali oraz İlkaya Gündoğana.

23-latek w trakcie pierwszej połowy spotkania dwukrotnie był bliski wyrównania wyniku po trafieniu Musiali. Najpierw jego strzał z rzutu wolnego obronił Manuel Neuer, a następnie wpadł z piłką w pole karne przeciwnika, gdzie ostatecznie jego uderzenie zablokował Jonathan Tah.

Bramka Gündoğana z 67. minuty meczu przypieczętowała jednak zwycięstwo Niemców, dla Węgrów była to druga porażka na turnieju, swój występ w fazie grupowej zakończą niedzielnym starciem ze Szkocją, której kapitanem jest Andy Robertson.