BOL
Bologna

Osób online 1939

Euro 2024: Węgry pokonały Szkocję

Węgry Dominika Szoboszlaia odniosły zwycięstwo 1:0 nad Szkocją Andy'ego Robertsona na Euro 2024. Zawodnicy Liverpoolu byli kapitanami swoich krajów w meczu grupy A.

W pierwszej połowie 23-latek dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a w poprzeczkę trafił Willi Orbán. Po zmianie stron doszło do zderzenia, w wyniku którego węgierski napastnik Barnabás Varga został przewieziony do szpitala.

Dokładnie w 100. minucie Szoboszlai napędził kontratak podopiecznych Marco Rossiego, a na listę strzelców wpisał się Kevin Csoboth, który ustalił wyniki spotkania. Rezultat ten oznacza, że Węgry zajmują trzecią lokatę w grupie A i mają jeszcze szansę na awans z trzeciego miejsca. Z kolei Szkocja, jako druga reprezentacja (po Polsce) oficjalnie żegna się z niemieckim turniejem.