23.10.2024
21:00

Osób online 2269

Drużyna U-21 pokonuje Ipswich Town 5:2

Liverpool U-21 pokonał Ipswich Town 5:2 w przedsezonowym meczu towarzyskim w Akademii.

Tyler Morton, Harvey Blair, Kieran Morrison, Lewis Koumas i Billy Koumetio zdobyli bramki, gdy drużyna Barry'ego Lewtasa kontynuowała przygotowania do nowego sezonu, odnosząc pewne zwycięstwo w środowe popołudnie.

Młodzi zawodnicy The Reds, którzy zmierzą się z Manchesterem City w inauguracyjnym meczu Premier League 2 sezonu 2024/25 17 sierpnia, objęli prowadzenie po 30 minutach gry, gdy Morton wykorzystał odbitą piłkę po dobrej obronie bramkarza Ipswich, który powstrzymał Bena Doaka.

Goście szybko wyrównali strzałem głową po stałym fragmencie gry, ale Liverpool prowadził do przerwy dzięki Blair'owi, który przejął podanie do tyłu i skończył akcję precyzyjnym strzałem.

Drużyna Lewtasa zwiększyła swoje prowadzenie 10 minut po przerwie, gdy Koumas podał do Morrisona.

Koumas, po doskonałym podaniu od Jamesa Balagizi, podwyższył wynik na 4:1, przełamując obronę Ipswich, a piątą bramkę zdobył Koumetio, który skierował piłkę do siatki po wysokim strzale głową Rhysa Williamsa w 75. minucie.

Ipswich zdobyło honorową bramkę z rzutu karnego, ale zwycięstwo Liverpoolu było przekonujące.