23.10.2024
21:00

Osób online 2285

Liverpool zdobywa Old Trafford, 3:0 dla the Reds!

Liverpool był dziś górą w starciu z Manchesterem United na Old Trafford, triumfując 3:0 po dublecie Luisa Díaza i bramce Mo Salaha.

Czerwoni pierwszy strzał w kierunku bramki André Onany oddali w 4 minucie spotkania. Van Dijk podłączył się do akcji ofensywnej, obsłużył podaniem Jotę, lecz Portugalczyk uderzył niecelnie.

W 6. minucie goście trafiają do siatki. Świetnie do akcji wystartował Ryan Gravenberch, który podał do Diaza, futbolówka po jego strzale wpadła pod nogi Alexandra-Arnolda, a Anglik po uderzeniu z 7 metrów zdobył gola. Po interwencji VAR-u okazało się jednak, że biorący udział w tej akcji Mo Salah był na minimalnym spalonym.

W 34. minucie rywalizacji Liverpool wychodzi na prowadzenie. Casemiro niedokładnie podał piłkę na własnej połowie, przejął ją Gravenberch, podał do Salaha, który wpadł w pole karne i kapitalnie wypatrzył na długim słupku Luisa Díaza, a Kolumbijczyk strzałem głową pokonał golkipera Diabłów.

W 39. minucie groźna akcja United. Strzał na bramkę zasłoniętego Alissona oddał Noussair Mazraoui, ale Brazylijczyk popisał się bardzo dobrą obroną.

W 41. minucie Liverpool podwoił bilans swoich łupów. Czerwoni ponownie przechwycili futbolówkę na połowie Manchesteru, Salah popisał się fantastycznym podaniem zewnętrzną stroną buta do Díaza, który precyzyjnym uderzeniem z pierwszej piłki znów przechytrzył Onanę.

Po pierwszej połowie Liverpool prowadził 2:0.

W 51. minucie dobry strzał z 17 metrów oddał Zirkzee, ale Alisson był na posterunku.

W 55. minucie Mac Allister dzięki wysokiemu pressingowi odebrał piłkę na połowie Diabłów, podał do Szoboszlaia, zaś Węgier w tempo dograł futbolówkę do Salaha, który strzałem z lewej nogi z 15 metrów podwyższył przewagę ekipy Slota.

Chwilę później powinno być już 4:0. Gospodarze pogubili się w wyprowadzeniu piłki, podarowali prezent Liverpoolowi na złotej tacy, ale Salah tym razem uderzył nad bramką.

W 59. minucie swoją okazję strzelecką miał Ibou Konate, ale strzał Francuza po rzucie rożnym był niecelny.

W 62. minucie doskonałą okazję na gola kontaktowego mają Diabły. Z kilku metrów głową uderzał Zirkzee, ale fantastycznie na linii bramkowej spisał się Becker.

W 72. minucie efektownie nożycami w polu karnym Liverpoolu uderzał Martinez, jednak obok prawego słupka bramki Alissona.

W 77. minucie ponownie przed doskonałą okazją staje Zirkzee, ale uderza niecelnie.

W 78. minucie Szoboszlai powinien definitywnie zgasił światło na Old Trafford. Węgier otrzymał podanie od Bradleya, ale zamiast uderzyć z pierwszej piłki z kilku metrów, próbował zwodem minąć obrońców i nie oddał nawet strzału.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry na uderzenie spoza pola karnego zdecydował się Nunez, ale zabrakło mu precyzji.

Liverpool zdobywa dziś Old Trafford i legitymuje się kompletem punktów po pierwszych 3 meczach nowego sezonu.

Składy:

Man United: Onana; Mazraoui, De Ligt (Maguire 69'), Martinez, Dalot; Casemiro (Collyer 46'), Mainoo; Garnacho (Amad 69'), Fernandes, Rashford; Zirkzee (Eriksen 86')

Liverpool: AlissonAlexander-Arnold (Bradley 75′), Konate, Van Dijk, Robertson (Tsimikas 83′); Gravenberch, Mac Allister, Szoboszlai; Salah, Diaz (Gakpo 66′), Jota (Nunez 75′)

hakerinho 01.09.2024 17:51 #
Trudno uwierzyć, że jest tylko jeden Gravenberch na boisku. Chłopak jest dzisiaj klasą samą dla siebie. A Diaz chyba uznał, że najwyższy czas wejść w buty Mane i zaczyna grać na miarę swojego talentu i naszych oczekiwań. Pięknie to wygląda.
Kijoraptor 01.09.2024 17:52 #
Świetnie się to układa. Kontrolujemy grę, wyprzedzamy rywala, wykorzystujemy okazję. Brawo brawo, najlepsza pierwszy połowa. Oby taka sama druga.
MacieyKo 01.09.2024 17:52 #
Pięknie... YNWA !
Bugs61 01.09.2024 17:52 #
Bardzo mądrze grają. YNWA !!!
CichyFan 01.09.2024 17:52 #
4 strzały łącznie i 2 gole. Za Kloppa nie do pomyślenia.
Zalewsky 01.09.2024 17:54 #
Spokojnie. Będą jeszcze mecze, w którym będziemy się frustrować marnowanymi okazjami.
gagarin 01.09.2024 17:56 #
Klopp kazał naszym specjalnie strzelać niecelnie czy co?? XD
Kratos 01.09.2024 17:52 #
Ale rzeź. Tu może być z 5:0. Fantastyczny Diaz i równie fantastyczny Gravenberch. Ciekawe kiedy kibice zaczną wychodzić.
JordanBalonson 01.09.2024 17:52 #
Gravenberch wyprowadzenie piłki po przyjęciu ma niesamowite, żeby się jeszcze nauczył bronic i będzie świetną '6'
PHILIPS-182 01.09.2024 17:56 #
Przecież co przecinał w pierwszej połowie to kosmos. Przewidywanie level 1000
KJanoo 01.09.2024 17:53 #
Jaki tu spokój lalalala, nic się nie dzieje lalalala - spokój, chłodna twarz Arne przekłada się na drużynę. Naprawdę świetnie kontrolowana pierwsza połowa na Old Trafford.
WojtekYNWA 01.09.2024 17:54 #
Darwin fajnie w tej obronie mógłby poszaleć
Dawaj Arne, bo Diogo tylko że jest na boisku
SlotYNWA 01.09.2024 17:54 #
Cicho i klinicznie!!!! Trener Slot jest 45 minut od kapitalnego startu jako menadżer Liverpoolu!!! Od dawna o tym pisze!!!!
czerwonyy 01.09.2024 17:54 #
Czekałem na taki mecz Diaza od jego transferu, druga bramka to Sadio Mane! Graven to chyba w końcu realny "prawie jak nowy transfer", jak nie zejdzie poniżej tego poziomu to będzie to pierwsze gigantyczne zwycięstwo Slota.
radoLFC 01.09.2024 17:54 #
Sporo osób to zauważyło, warto to jednak podkreślić - Gravenberch gra znakomicie.

Pomny poprzedniego sezonu, trzeba się mocno skupić na drugiej połowie.
Pabloitto 01.09.2024 17:54 #
Fajna połówka oby druga taka sama albo lepsza.
Jurgen91 01.09.2024 17:55 #
Nie sądziłem, że to kiedykolwiek napisze, ale Graven ahh szacun 💪💪💪
PHILIPS-182 01.09.2024 17:55 #
Co gra ten Gravenberch
PHILIPS-182 01.09.2024 17:59 #
No kosmos kosmos kosmos!
Aż szkoda że ta pierwsza bramka nie "siadła"
Jak i my wszyscy myślę!
Oczy się "świecą jak znicze" jak widzę jak gra LFC!
A i nie tylko w stanie ekstazy ale i % od wczoraj XDDD
Przepraszam i pozdrawiam :)
PHILIPS-182 01.09.2024 18:16 #
Ej po tym co gra ten Gravenberch to miało być serduszko ale nie umie w te internety (trzydziestoletni chłop) XD na forum to łatwiej XDDD

Jakie to United jest cienkie.....
Liczę na jeszcze dwa gole i ujęcie miny Fergusona. Albo może niech się skończy 0:2. Szkoda zdrowia staruszka.
PHILIPS-182 01.09.2024 18:03 #
Spokojnie. Przecież LFC ma kompletny zespół po Kloppie a on buduje United tylko dwa lata XDDD Ile okienek było w tym czasie transfewych to inna sprawa XDDD
everlast 01.09.2024 17:58 #
Graven miał być leniem a dzis biega po całej długości. Nawet na kontrach był tym co przecinał podanie na wysokosci naszego pola karnego.
RealPePe 01.09.2024 18:01 #
Ale ta pewność siebie i spokój Slota robi wrażenie, idealny wybór na następcę Kloppa, szapoba!
kuczq 01.09.2024 18:01 #
Nie świętuje przedwcześnie. Jeden gol z dupy i wszystko się zmieni. Meczu z poprzedniego sezonu nie zapomnę szybko
caharin7 01.09.2024 18:02 #
Nie na darmo założyłem dziś koszulkę Diaza,najważniejsza teraz będzie koncentracja i wypunktowanie ich do końca
HUN 01.09.2024 18:03 #
Czyżby Jurgen aż tak bardzo pomylił się co do Gravena bo to aż nierealne kto jak kto ale Jurgen Klopp.
Adihaa 01.09.2024 18:05 #
Nieudacznicy z united wygrywają dla nas mecz
GabrielFF 01.09.2024 18:05 #
Tak w trakcie meczu chciałem pozdrowić mocno użytkowników którzy po 1 kolejce pisali żeby zamienić Diaza na Darwina. Teraz zamiast 2 bramek mielibyśmy 2 strzały gdzieś obok bramki.
Brawo panie Diazie :D
RedFan1892 01.09.2024 18:06 #
💪💪💪👌🔴
Fanlive94 01.09.2024 18:06 #
Wychodzi na to że Ryan leniem nie jest :p rewelacyjna połowa Holendra, a Diaza to ja nie poznaję, oprócz goli, to jednak przerzucić piłkę też potrafi, no część naszych piłkarzy na razie Slot odmienił
gorzalekLFC 01.09.2024 18:07 #
Kurde Casemiro zdjął będzie trudno teraz 😂
karek 01.09.2024 18:13 #
Trochę anemicznie weszliśmy w drugą połowę. Najgorsze co możemy zrobić to podłączyć ich do tlenu
Zalewsky 01.09.2024 18:20 #
Trochę szacunku. Warto mieć takich rywali w lidze, gdzie możesz dopisać sobie komplet punktów.
unnamed 01.09.2024 18:22 #