player
LIV
Liverpool
Premier League
24.04.2021
13:30
NEW
Newcastle United
 
Osób online 224

Sezon 1998/99

Artykuł z cyklu Jamie Carragher


To był pamiętny sezon dla Carraghera, ponieważ zliczył najwięcej występów z pośród wszystkich piłkarzy the Reds. Co więcej, został w końcu powołany do pierwszej drużyny narodowej Anglii.

Wszystko się zmienia na Anfield

Liverpool przeszedł przez okres transformacji, a do klubu dołączył szanowany francuski trener, Gérard Houllier. Jednak eksperyment w postaci dwóch menadżerów okazał się niewypałem, co najlepiej było widać po słabych wynikach. W związku z tym Roy Evans zdecydował się opuścić klub, a Houllier został sam na stanowisku.

Z Philem Babbem, Stevenem Gerrardem oraz Garrym Speedem podczas spotkania na Anfield, w którym Liverpool pokonał Newcastle United 4:2

Nowy menadżer był wielkim fanem Carraghera, dzieki czemu ten wszechstronny piłkarz był przez niego regularnie wybierany do pierwszego składu. Jedyny powód, dla którego nie wystąpił we wszystkich spotkaniach, to zawieszenie, które było wynikiem czerwonej kartki, jaką otrzymał w styczniowym przegranym spotkaniu z Charlton.

Jamie Carragher i Steve Staunton w meczu 3. rundy Pucharu Anglii z Port Vale

To wydarzenie nie zdołało jednak rzucić cienia na wiele innych, wspaniałych chwil. Jamie zdobył swojego drugiego gola dla Liverpoolu, podczas pogromu, jakim było wygrane 7:1 spotkanie z Southampton. Został także wybrany przez fanów najlepszym piłkarzem sezonu, a 28 kwietnia zadebiutował w drużynie narodowej Anglii, zastępując Rio Ferdinanda podczas towarzyskiego spotkania z Węgrami, które zakończyło się remisem 1:1.

Jamie zdobywa bramkę w meczu z Southampton

Liverpool zakończył rozgrywki ligowe na siódmym miejscu co oznaczało, że nie zagra w Europie w kolejnym sezonie. Mimo to była to kolejna ważna kampania w karierze Carraghera, który we wszystkich rozgrywkach zaliczył w sumie 44 występy.

Podczas przegranego 2:1 spotkania z Manchesterem United

LFC 1998/99

Menadżer: Roy Evans/Gérard Houllier

Miejsce: 7.

Puchar Anglii: 4. runda

Puchar Ligi: 4. runda

Puchar UEFA: 3. runda

Najlepszy strzelec: Michael Owen (23)

Materiały zaczerpnięto z „Carra Liverpool Legend” – specjalnej publikacji wydanej przez twórców oficjalnego miesięcznika Liverpool FC – redakcja.Data publikacji: 06.07.2013 (zmod. 02.07.2020)