Osób online 1175

Jordan: Gerrard jest moim kluczem


Jordan Henderson przyznaje, iż długotrwała współpraca ze Stevenem Gerrardem, może być kluczowym czynnikiem, który pozwoli mu powrócić do narodowej drużyny Anglii.

23-latek został powołany w ostatnim tygodniu na zbliżające się mecze z Chile i Niemcami. Powołanie do drużyny Trzech Lwów ma związek z udanym początkiem sezonu w Liverpoolu.

To pierwszy raz od prawie 18 miesięcy kiedy Roy Hodgson powołał Hendersona. W jego odczuciu jest to zasługa Stevena Gerrarda, który pomógł mu stać się lepszym zawodnikiem.

– Myślę, że bardzo poprawiłem swoją grę. Stevie pomagał mi praktycznie przez cały czas rozwijać się na treningach jak i poza boiskiem. Grając u jego boku można się bardzo wiele nauczyć – powiedział Jordan.

– To ogromny krok naprzód. Jestem zachwycony jadąc na zgrupowanie ale jednocześnie potrzebuję zapewnienia, że moja ciężka praca i to wszystko co robię w Liverpoolu ma sens.

Henderson miał imponujący początek sezonu 2013/2014 razem z całą drużyną Liverpoolu, występując w każdym dotychczasowym meczu w ramach Barclays Premier League.

Numer 14 the Reds ma ogromną chęć otrzymania biletu do Brazylii na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata.

– To wielki zaszczyt dla każdego piłkarza. Jeśli robisz coś dobrze, twoja drużyna również, różni ludzie obserwują cię. Musisz wtedy wykorzystać taką szansę – powiedział Henderson.

– Teraz właśnie ja mam okazję jechać z Anglią na zgrupowanie i muszę upewnić się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Sądzę, że bardzo się poprawiłem przez ostatnie kilka lat. Muszę utrzymać ten progres w nadchodzącym czasie.

– Jestem zachwycony powrotem do składu – dodał.

Henderson, w drużynie narodowej pojawił się ostatni raz jako zmiennik w ćwierćfinale EURO 2012 przeciwko Włochom. Sam przyznaje, że to był dobry występ i myśli, że jego umiejętności w jakiś sposób przekonały Roya Hodgsona do niego.

– To było znakomite uczucie wejść w takim meczu, na takim poziomie – powiedział Anglik.

– Dobrze, że selekcjoner uwierzył we mnie, a ja starałem się mu odpłacić dobrą grą. Mam nadzieję, że mój postęp pozwoli pomóc drużynie i czeka mnie jeszcze wiele dobrych występów w narodowych barwach.

– Wszedłem w doliczonym czasie, kiedy Scott Parker był już zbytnio zmęczony. Chciałem pomóc drużynie jak tylko potrafię. Niestety zostaliśmy pokonani w rzutach karnych.

Henderson dowodził drużyną Anglii do lat 21 w Mistrzostwach Europy tego lata, ale ze względu na wiek nie może być już brany pod uwagę w młodzieżowej reprezentacji.

Sam jednak przyznaje, że nie jest wielkim zwolennikiem przerw reprezentacyjnych.

– Dostaję wtedy kilka dni wolnego i nie jestem szczęśliwy oglądając mecze drużyny U-21 czy seniorów w telewizji. Jestem odrobinę zawiedziony, że te dni są praktycznie stracone.

– Kiedyś brałem udział w meczach U-21, ale teraz muszę starać się, aby zasłużyć na kolejne powołania do reprezentacji.

– Oglądałem mecz Anglii przeciwko Polsce i myślę, że to był bardzo dobry mecz. Takie spotkania sprawiają, że masz większą motywację do powrotu do reprezentacji.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

Hulus 12.11.2013 21:34 #
Czuję rozczarowanie. Przeczytałem tytuł i oczekiwałem zdjęcia Hendersona, który Gerrardem próbuje otworzyć drzwi :P

A wywiad to kolejny bełkot piłkarza. Niech przemawiają na boisku a nie do mikrofonów, bo to tylko marnuje cenny czas wielu ludzi. Lepiej mówić rzadko a ciekawie niż w kółko powtarzać te same, słyszane wielokrotnie zdania.

Pozostałe aktualności

Mbappe wychwala swego rodaka z Liverpoolu  (0)
13.06.2024 16:54, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Plotki o nowej posadzie Kloppa  (0)
13.06.2024 16:06, K4cper32, thisisanfield.com
Bradley: Trener chce, bym cieszył się grą  (0)
13.06.2024 15:53, Margro1399, thisisanfield.com
Bramki graczy Liverpoolu na Mistrzostwach Europy  (3)
13.06.2024 14:01, Redbeatle, liverpoolfc.com
Występ Alissona w reprezentacji  (1)
13.06.2024 11:05, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Problemy ze skompletowaniem sztabu Slota  (11)
13.06.2024 09:57, Bartolino, thisisanfield.com