LIV
Liverpool
FA Cup
28.02.2024
21:00
SOU
Southampton
 
Osób online 0

Klopp o kontrakcie Cana


Wyjątkowa forma Emre Cana w ostatnich meczach jest według Jürgena Kloppa wynikiem "fantastycznego nastawienia" pomocnika. To właśnie on zapewnił strzałem z przewrotki trzy punkty w starciu z Watfordem, które przybliżyło liverpoolczyków do Ligi Mistrzów.

Can trenuje i gra bez bólu, który wcześniej towarzyszył mu w łydce, co bez zaskoczenia widać w jego jeszcze lepszym poziomie gry w bieżącej kampanii. Klopp wierzy, że etyka pracy i chęć nauki Emre Cana zaprocentują w przyszłości dalszym pozytywnym rozwojem zawodnika.

- Tamtej nocy oglądał to 250 razy - jego strzały z przewrotki są teraz dużo lepsze niż wcześniej, to ten aspekt najbardziej poprawił - powiedział menadżer.

- Mamy gracza, który zdobył fantastyczną bramkę i rozmawiamy teraz o nim cały tydzień. Strzał przewrotką - co za gol, tak ważny i zasłużony.

- On jest ciężko pracującym chłopakiem, to się nigdy nie zmieniło. Zawsze miał fantastyczne nastawienie, to lubię u niego najbardziej. Jednak planem jest strzelenie łatwiejszej bramki w następnym meczu, jeśli to możliwe. Jeśli będziemy w stanie to zrobić, to będzie to miało sens.

- Przeciwko Crystal Palace miał wielką szansę, to była jedna z najlepszych akcji ofensywnych, kiedy zagrali Milner i Coutinho, po czym on uderzył piłkę trochę za bardzo piętą, zamiast całą stopą, więc nie była to prawdziwa okazja, ale mogła być. Taki jest futbol.

- Tak, jego występy są bardziej ustabilizowane, rozmawialiśmy o tym, o jego problemach z łydką i mam nadzieję, że są one już zażegnane i może trenować bez problemów przez tygodnie, a może miesiące. To pomaga każdemu piłkarzowi i jemu także. Tak wygląda ta sytuacja.

W marcu Klopp wyjawił, że klub prowadzi rozmowy z przedstawicielami Cana dotyczącymi nowej umowy i menadżer optymistycznie wypowiadał się na temat przedłużenia pobytu pomocnika na Anfield.

- Jest tak samo jak z Dejanem Lovrenem o którym rozmawialiśmy w zeszłym tygodniu. Po tym meczu wszyscy chcą, żeby podpisał umowę, a po tamtym meczu wszyscy chcą go odesłać - powiedział Klopp.

- Teraz po tym trafieniu z przewrotki prawdopodobnie wszyscy będą chcieli, żeby został. Jestem przekonany, że po słabszym występie wszyscy będą pytać czemu tu jeszcze jest i tego typu rzeczy.

- Nie jest sekretem, że bardzo lubię Emre, nie tylko jego, ale jego także i to wszystko. On lubi klub i jest to całkowicie normalna sytuacja, że prowadzimy rozmowy.

- Możecie sobie wyobrazić, że nie ma tutaj absolutnie żadnego ciśnienia, wszystko jest w porządku, jest dwóch partnerów z wielkim szacunkiem do siebie, ostatecznie wszystko będzie dobrze, ale teraz nie mam nic więcej do powiedzenia.

- To że możemy zatrzymać dobrych piłkarzy ma sens jeśli chodzi o rozwój, a on jest jednym z dobrych graczy. Jestem dość optymistyczny o to.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Bradley: Jestem najszczęśliwszy na świecie  (0)
25.02.2024 23:09, AirCanada, liverpoolfc.com
Pochettino: Zabrakło skuteczności  (2)
25.02.2024 22:24, ManiacomLFC, chelseafc.com
Klopp o kontuzji Gravenbercha  (3)
25.02.2024 20:21, Mdk66, liverpoolfc.com
Virgil: Jestem bardzo dumny!  (10)
25.02.2024 19:48, Loku64, liverpoolfc.com
Statystyki  (0)
25.02.2024 19:33, Zalewsky, SofaScore
Skład na Chelsea  (236)
25.02.2024 15:04, Gonzo, liverpoolfc.com