LIV
Liverpool
FA Cup
28.02.2024
21:00
SOU
Southampton
 
Osób online 0

Klopp o rehabilitacji Van Dijka


Jürgen Klopp na dzisiejszej konferencji prasowej powiedział, że Virgil van Dijk jest 'na dobrej drodze' do odzyskania pełnej sprawności po kontuzji kolana, jakiej nabawił się w derbach Merseyside w październiku zeszłego roku.

Holender ostatnio w mediach społecznościowych zamieścił filmik, na którym biega po boisku treningowym, co wywołało spory entuzjazm wśród fanów the Reds.

Zapytany o stan zdrowia swojego stopera na konferencji prasowej, poprzedzającej starcie z Manchesterem United, niemiecki menadżer odpowiedział: - Chyba nie znam wystarczająco dużej ilości angielskich słów, by wciąż opisywać to samo. Virg wykonuje treningi biegowe, Hendo także, Joe i Joël także. Myślę, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Gdyby jeszcze nie mogli biegać, mielibyśmy rzeczywiście powody do zmartwień.

- Na tym etapie rehabilitacji zwykle odbywa się treningi biegowe w linii prostej. Nie sądzę byście widzieli Virgila wykonującego jakieś dziwne skręty w trakcie biegu, czy nagłe zwroty. Wciąż ma wiele do zrobienia. Musisz przejść wiele etapów, by w końcu wejść do treningu z resztą drużyny. Szczególnie w przypadku kontuzji, które są leczone wiele miesięcy, należy postępować ostrożnie, metodą małych kroków.

- Nikt ze sztabu medycznego nie przekazał mi komunikatu 'Zapnij pasy, chłopcy dołączą do całej grupy w przyszłym tygodniu'. W ich przypadku niewiele się zmieniło, ale oczywiście z każdym kolejnym dniem zbliża się ich powrót.

Zapytany o jakieś nowe problemy zdrowotne w zespole, które wystąpiły w ostatnich dniach, boss powiedział: - Nie, nic mi o tym nie wiadomo.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Bradley: Jestem najszczęśliwszy na świecie  (0)
25.02.2024 23:09, AirCanada, liverpoolfc.com
Pochettino: Zabrakło skuteczności  (2)
25.02.2024 22:24, ManiacomLFC, chelseafc.com
Klopp o kontuzji Gravenbercha  (3)
25.02.2024 20:21, Mdk66, liverpoolfc.com
Virgil: Jestem bardzo dumny!  (10)
25.02.2024 19:48, Loku64, liverpoolfc.com
Statystyki  (0)
25.02.2024 19:33, Zalewsky, SofaScore