player
POR
Porto
Champions League
28.09.2021
21:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 205

Koumetio: Chcę pokazać, co potrafię


Billy Koumetio powiedział, że w trakcie obozu w Austrii czuje się zdecydowanie bardziej swojo przy pierwszym zespole, aniżeli jeszcze kilka miesięcy wstecz.

Pseudonim młodego stopera, który nadał mu Klopp wciąż jest żywy w szatni Liverpoolu. Nastolatek po raz pierwszy bierze udział w przedsezonowych przygotowaniach z seniorskim zespołem the Reds. Menadżer określił go, kiedyś mianem 'Billy the kid'.

Obrońca miał w ostatnim sezonie okazję debiutu w Lidze Mistrzów, kiedy otrzymał szansę od Kloppa w konfrontacji z FC Midtjylland.

Zapytany o to, czy ksywka nadana mu przez bossa, przetrwała próbę czasu, Koumetio odpowiedział: - Nie jest tak źle, chociaż spora część osób wciąż mnie tak nazywa!

- Pamiętam poprzedni sezon, gdy tu przyjechałem, nie znałem chłopaków, nie znałem praktycznie nikogo. Udało mi się rozegrać kilka spotkań, w tym najważniejszy w Lidze Mistrzów. Poza tym zagrałem w kilku meczach przed początkiem rozgrywek. Poznałem zespół, więc mogę powiedzieć, iż posiadam już pewne doświadczenie.

- W ostatniej kampanii poczyniłem spore postępy. Byłem szczęśliwy z tego, że kilkukrotnie znalazłem się na ławce rezerwowych. To oczywiste, iż byłem zdziwiony z okazji występu w Lidze Mistrzów w drugiej połowie spotkania w Danii. Sądzę, że mój występ był całkiem niezły i naprawdę cieszyłem się każdym momentem spędzonym na boisku. Chłopaki mnie wspierali, próbował  podpowiadać na boisku. Coś fantastycznego!

Zapytany o swoje cele w trakcie obozu w Austrii, obrońca odpowiedział: - Chcę kontynuować ciężką pracę, utrzymywać należyty rytm, zagrać w kilku sparingach. Pragnę udowodnić menadżerowi, iż jestem w stanie pomóc drużynie i właśnie po to tu jestem.

- Treningi są intensywne. Boss na samym starcie przygotowań zaznaczył, że ruszamy mocno z kopyta, by jak najlepiej przygotować się do długiego i ciężkiego sezonu.

Koumetio cieszy się, że ma od kogo się uczyć. Tacy zawodnicy, jak Van Dijk, Matip, Gomez, czy nowo pozyskany Konaté mogą być dla niego świetnym przykładem.

18-latek jest także pod wrażeniem postępów, jakie w poprzednim sezonie osiągnęli Phillips i Williams.

- Oni wszyscy są dla mnie wspaniałym przykładem. Uczę się od nich wszystkich. U każdego mogę podpatrzeć coś, w czym są naprawdę dobrzy! To świetni goście i fantastyczni piłkarze.

- Dużo rozmawiam z Konaté. Kocham tego faceta. Znakomity piłkarz i przemiły człowiek. Doskonale wygląda z piłką przy nodze, jest silny i bardzo szybki. Myślę, że szybko zaaklimatyzuje się w naszej drużynie - podsumował.

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Dziennikarska opinia po meczu z Brentford  (0)
26.09.2021 21:42, Agamk05, Liverpool Echo
Jones: Gol cieszy, choć czujemy wszyscy niedosyt  (0)
26.09.2021 21:24, Teszni1, liverpoolfc.com
Jones graczem meczu z Brentford  (6)
26.09.2021 20:45, AirCanada, własne
Richards: Szkoda mi Trenta  (2)
26.09.2021 15:44, Mdk66, Liverpool Echo
Skrót meczu  (0)
26.09.2021 12:14, Piotrek, liverpoolfc.com
100 goli Salaha w lidze - wideo  (5)
26.09.2021 12:12, AirCanada, liverpoolfc.com
Salah w TOP 10 najlepszych strzelców LFC  (1)
26.09.2021 08:57, AirCanada, liverpoolfc.com
Frank: To był szalony mecz  (4)
26.09.2021 08:50, AirCanada, Liverpool Echo