CHE
Chelsea
League Cup
25.02.2024
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1194

Wywiad z Fabinho po meczu z Porto


Liverpool utrzymał wysoką intensywność i jakość dzięki czemu pokonał FC Porto 5-1, twierdzi Fabinho. 

The Reds są liderami Premier League oraz grupy B Ligi Mistrzów, po tym jak wygrali dwa pierwsze mecze w rozgrywkach europejskich. 

Porto przegrało na Estádio do Dragão we wtorek po dwóch bramkach Mohameda Salaha i Roberto Firmino oraz bramce Sadio Mané. 

Według Fabinho to było przekonujące i ekscytujące zwycięstwo oraz pokaz tego, co wymagane jest w każdym spotkaniu. 

Brazylijczyk udzielił wywiadu po meczu, w którym opowiedział o zwycięstwie, występie Curtisa Jonesa i niedzielnym spotkaniu z Manchesterem City:

Dzisiaj było widać, że drużyna jest głodna zwycięstwa...

Tak, to była bardzo ważna wygrana. Myślę, że nie spodziewaliśmy się, że strzelimy 5 bramek, ale to było bardzo ważne. Stworzyliśmy sobie wiele sytuacji, strzeliliśmy 5 goli, a mogliśmy nawet więcej. W grupie takiej jak ta, wygranie dwóch pierwszych meczów jest bardzo istotne. 

Wspomniałeś, że mogliście strzelić więcej bramek. Strzeliliście ich 5, ale stworzyliście sobie bardzo dużo sytuacji...

Intensywność z jaką graliśmy była świetna. Również zawodnicy, którzy weszli na boisko w drugiej połowie podtrzymali ten rytm, tą intensywność i jakość. Bardzo ważne dla nas było by dzisiaj strzelić trochę bramek. Strzeliliśmy ich 5, mogliśmy też zachować czyste konto, ale trzeba pamiętać, że Porto to świetna drużyna z bardzo dobrymi zawodnikami. To zwycięstwo było bardzo ważne by utrzymać odpowiedni rytm. 

Jak ocenisz dzisiejszy występ Curtisa Jonesa? Był zaangażowany w każdego gola...

Tak, w każdego! To naprawdę bardzo dobry zawodnik. Potrzebował gry co trzy dni by utrzymać rytm. Jest bardzo dobry fizycznie, ale również świetny z piłką przy nodze. Wiemy, że jeśli podamy do niego, obróci się i stworzy coś wyjątkowego, ponieważ to bardzo utalentowany gracz. Jestem bardzo zadowolony z jego występu i mam nadzieję, że będzie grał tak dalej. 

Jesteście pierwsi w lidze i pierwsi w grupie Ligi Mistrzów. Czujesz, że ta drużyna odnajduje swój rytm i wchodzi na odpowiedni poziom?

Tak, to bardzo ważne by być pierwszym w tej bardzo trudnej grupie, ale również w lidze. Nie mamy łatwych spotkań. Zawsze musimy być gotowi by zagrać w naszym stylu, by utrzymać odpowiednią jakość i intensywność. W weekend mieliśmy bardzo trudne spotkanie z Brentford, a dzisiaj z Porto. Zagraliśmy jednak na bardzo wysokiej intensywności i to jest dla nas bardzo ważne. Musimy po prostu starać się grać tak cały czas i wtedy mam nadzieję, że będziemy wygrywać. 

W niedzielę na Anfield przyjedzie Manchester City. Jak bardzo nie możecie doczekać się tego spotkania, biorąc pod uwagę pewność siebie jaką macie po dzisiejszym meczu?

Występ taki jak dziś z pewnością daje nam dużo pewności siebie na przyszłość. Następne spotkanie gramy na Anfield przeciwko Manchesterowi City, więc z pewnością atmosfera na trybunach będzie wspaniała. W takich meczach każdy zawodnik lubi grać. Musimy po prostu grać naszą piłkę, dać z siebie wszystko, ponieważ wiemy, że fani będą z nami. 

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Elliott po meczu z Luton  (0)
21.02.2024 23:54, Fsobczynski, liverpoolfc.com
5 wniosków po spotkaniu z Luton Town  (0)
21.02.2024 23:21, Fsobczynski, liverpoolfc.com
Statystyki  (0)
21.02.2024 23:04, AirCanada, Sky Sports
Skład na Luton  (245)
21.02.2024 19:36, Gonzo, Liverpoolfc.com
Klopp z rokiem przerwy. Agent potwierdza  (9)
21.02.2024 16:15, Margro1399, thisisanfield.com
Lista najbliższych meczów bez Alissona  (14)
21.02.2024 13:57, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Przedstawienie rywali: Luton Town  (0)
21.02.2024 13:39, Redbeatle, liverpoolfc.com