Klub zatrudnia psychoterapeutę
Liverpool jako pierwszy klub w Premier League zatrudnia specjalistę ds. zdrowia psychicznego by walczyć z nadużyciami w Internecie skierowanymi pod adresem młodych piłkarzy.
Rozwój technologii i mediów społecznościowych w ciągu ostatnich lat pociągnął za sobą drastyczny wzrost wpływu treści pojawiających się w wirtualnej przestrzeni na piłkarzy.
Obecnie coraz rzadziej obserwuje się brak reakcji piłkarzy w sieci na wydarzenia boiskowe, a także komentarze i akcje podejmowane przez kibiców. Dla wielu działania w sieci stanowią część rozwoju marki osobistej, jednak dla innych, zwłaszcza młodego pokolenia, kontakt podejmowany za pośrednictwem social media stanowi część życia.
W barwach Liverpoolu w obecnym sezonie na boisko wybiegło 10 nastolatków, wśród nich Harvey Elliott, Kaide Gordon czy Tyler Morton.
Inni piłkarze Liverpoolu zdążyli już odczuć na własnej skórze hejt pojawiający się w sieci. Sadio Mané i Trent Alexander-Arnold padli ofiarą zachowań rasistowskich, z kolei Neco Williams padł ofiarą znacznej krytyki podczas sezonu 2020-2021.
Liverpool Football Club pragnie nieść wsparcie dla społeczności, którą zrzesza, czego kolejnym przejawem jest nawiązanie współpracy z psychoterapeutką Ishbel Straker, która będzie stanowić wsparcie dla zdrowia mentalnego piłkarzy the Reds. Daily Mail podaje, że Straker będzie współpracować indywidualnie z młodymi zawodnikami, pomagając im radzić sobie z zachowaniami rasistowskimi, nagłym wzrostem popularności czy uzależnieniami.
CEO zlokalizowanej w Liverpoolu firmy I Straker Consultants przez ostatnie trzy miesiące była zewnętrzną konsultantką wspierającą pracę klubowej akademii, a konkretnie zawodników z drużyn do lat 23 oraz do lat 18. Z jej doświadczenia czerpali Gordon czy Morton, a także zagraniczni zawodnicy tacy jak Marcelo Pitaluga, Billy Koumetio i Mateusz Musiałowski.
Współpraca Straker z klubem dotyczyła także nadużyć na tle rasistowskim dotyczących zawodników pierwszej drużyny. Chodzi tu o wsparcie Naby'ego Keïty podczas śledztwa policji dotyczącego hejtu skierowanego pod adresem Gwinejczyka, a także Alexandra-Arnolda, który padł ofiarą rasistowskich zachowań po kwietniowej porażce z Realem Madryt.
“Klub chce być pewien, że młodzi zawodnicy wchodzący do pierwszego zespołu będą przygotowani na to, co może spotkać ich w sieci. Piłkarze są narażeni na nadużycia w Internecie, a zwłaszcza młodzi zawodnicy często zaglądający do social media. Nowy konsultant ds. zdrowia psychicznego ma być okazją dla młodych piłkarzy do rozmowy na temat nadużyć płynących pod ich adresem, a także sposobów walki z hejtem w sieci.”
Komentarze (1)