PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 656

Kelleher: Pokazaliśmy kawał charakteru


Caoimhín Kelleher wierzy, że charakter jak i dusza Liverpoolu były kluczowe dla wywalczenia zwycięstwa 1:0 przeciwko Wolverhampton Wanderers we wtorkowy wieczór.

Bramkarz, który zaliczył imponujący występ na Molineux określił zwycięskie trafienie Harvey'a Elliotta jako "niebywałe"

Zwycięstwo oznacza starcie aktualnych obrońców tytułu z Brighton & Hove Albion w czwartej rundzie rozgrywek FA Cup. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 29 stycznia, o godzinie 14:30 czasu polskiego.

Kelleher twierdzi, że kolektywne pragnienie odpowiedzenia na porażkę z Mewami było najważniejszą rzeczą, która siedziała w głowach graczy The Reds przed spotkaniem z Wilkami.

– Przez ostatnie parę dni pracowaliśmy nad podstawami, musieliśmy być pewni że będziemy zgrani i nie będziemy się rozpadać w trakcie meczu. Myślę, że udowodniliśmy, że jesteśmy do tego zdolni.

– Najważniejszy jest wynik, i myślę, że pokazaliśmy się z naprawdę dobrej strony w porównaniu z weekendowym spotkaniem. To był właśnie nasz główny plan – odkuć się po ostatnim spotkaniu i zaprezentować dobry występ. Czuję, że udało się to osiągnąć.

– Drużyna wyglądała naprawdę dobrze, bardzo silnie. Nie dopuszczaliśmy do zbyt wielu strzałów czy szans. Cała drużyna spisała się naprawdę dobrze.

O fantastycznej zwycięskiej bramce Elliotta, Kelleher powiedział: – To było niebywałe uderzenie. Harvey zagrał wspaniałe spotkanie, a ten gol tylko podsumował jego wspaniały występ.

– Czyste konto było dla nas ważne, a bramka to istne golazo!

Liverpool kontrolował sporą część meczu na Molineux, The Reds ciągle atakowali oraz zaciekle bronili dostępu do własnej bramki.

W środku pola 18-letni Stefan Bajčetić również sprawił świetne wrażenie, rozgrywając spotkanie w towarzystwie doświadczonych Naby’ego Keïty oraz Thiago.

Kelleher za to był spokojny, lecz stanowczy w bramce. Jego najważniejszy moment nadszedł w 73 minucie, kiedy obronił koniuszkami palców strzał Rubena Nevesa z rzutu wolnego.

24-letni reprezentant Irlandii wierzy, że to zwycięstwo może dać początek zwyżkowi formy The Reds.

– To było ciężko wywalczone zwycięstwo na wyjeździe. Czasami po prostu trzeba grać na rezultat, to właśnie dzisiaj pokazaliśmy. Pokazaliśmy kawał charakteru.

– Myślę, że czyste konto oraz zwycięstwo sprawi, że w drużynie zapanuje wiara oraz pewność siebie. Miejmy nadzieję, że pozwoli nam to na dalsze zwycięstwa. 

– Nie możemy się już doczekać weekendowego spotkania przeciwko Chelsea.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

Redzik90 18.01.2023 12:39 #
Zejdź chłopie na ziemię. Graliście ze słabą drużyną, która w lidze zajmuje 16 miejsce, przy czym nawet ten wynik był mocno wymęczony. Jak tak ma ten charakter wyglądać w dalszej części sezonu, to daleko nie ujedziemy.

Pozostałe aktualności

Eliott z bramką na Euro U-21  (0)
13.06.2025 01:14, GingerElf, liverpoolfc.com
Diouf nie docenia Salaha  (2)
12.06.2025 23:43, A_Sieruga, liverpool.com
Trent: To dla mnie spełnienie marzeń  (22)
12.06.2025 21:58, AirCanada, Sky Sports
Konate podziękował za sezon i wyczekuje kolejnego  (0)
12.06.2025 19:08, Tomasi, thisisanfield.com
Wiosenne przebudzenie roweru  (0)
12.06.2025 19:00, AirCanada, własne