player
CRY
Crystal Palace
Premier League
09.12.2023
13:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1117

Szoboszlai: Dużo pracowałem, żeby tu trafić


Dominik Szoboszlai zaliczył świetny start w barwach The Reds po swoim letnim transferze z RB Lipsk. Dotychczas wystąpił we wszystkich pięciu kolejkach Premier League w wyjściowym składzie, imponując swoją grą.

Węgier zdążył już zadomowić się w linii pomocy Jürgena Kloppa oraz na Anfield. Pomocnik występujący z numerem 8 na plecach zamierza jednak nadal dawać z siebie wszystko dla kibiców, z którymi nawiązuje coraz bliższą relację.

- Dużo pracowałem, żeby stać się piłkarzem Liverpoolu. To było marzenie - mówił Szoboszlai w rozmowie z liverpoolfc.com.

- Myślę jednak, że dla każdego piłkarza gra dla Liverpoolu to marzenie. To jeden z największych klubów na świecie.

- Mam tu na myśli kibiców, sam klub, jego historię, a także to, że mogę grać z tymi legendarnymi zawodnikami. To po prostu zaszczyt, że mogę być tutaj. Urzekli mnie ci fani, ten stadion, zespół, historia tego klubu - po prostu wszystko.

- Chcę wiele osiągnąć w najbliższych latach.

Na temat Anfield Szoboszlai dodał:

- Jest tu naprawdę miło. Nawet lepiej, niż sobie wyobrażałem.

- Jak już mówiłem, chcę grać jak najwięcej. Cieszę się grą, kibice też są zadowoleni, więc jestem szczęśliwy.

Po rozpoczęciu kampanii w Lidze Europy czwartkowym zwycięstwem 3:1 z LASK Linz, Liverpool przerzuca całą swoją uwagę na rozgrywki Premier League.

W niedzielne popołudnie na Anfield przyjedzie West Ham United i jeśli The Reds odniosą zwycięstwo, zanotują piątą ligową wygraną z rzędu.

Gospodarze podejdą do tego spotkania pewni siebie, mając świadomość, że w tym sezonie zdołali pokonać już liczne przeszkody na swojej drodze.

- Zawsze jestem pewny siebie bez względu na wszystko, ale gdy wygrywamy lub odwracamy losy meczów, to oczywiście daje nam jeszcze więcej pewności.

- Byłoby lepiej, gdybyśmy nie przegrywali 1:0, żeby potem odrabiać straty. Łatwiej byłoby, gdybyśmy pierwsi strzelali gole. Jeśli jednak mamy wygrywać w taki sposób, to niech tak będzie.

- Musimy po prostu być skoncentrowani, musimy być gotowi na wszystko. Wiemy, co możemy osiągnąć w tym roku, dlatego musimy być zawsze przygotowani.

- Traktujemy każdy mecz, jakby był ostatnim. Każdy mecz jest jak finał Ligi Europy.

- Zawsze skupiam się tylko na najbliższym spotkaniu, nie myślę o następnych dziesięciu, które trzeba będzie zagrać. Wiem tylko, że następny mecz gramy z West Hamem. Podsumowując, podchodzę do każdego meczu z osobna i staram się po prostu dawać z siebie wszystko.

W środku dość intensywnego okresu Klopp może skorzystać z okazji, by dać szansę gry wszystkim zawodnikom swojego składu.

Według Szoboszlaia, w zespole jest duża jakość i widać to choćby na przykładzie ostatnich występów rezerwowych, którzy wchodzili na boisko z ławki.

- To chyba najważniejsza rzecz, o której mówił nam menedżer - nie ma znaczenia, kto gra od pierwszej minuty, kto wchodzi z ławki. Wszystko może się zmienić.

- Jak widzieliście w meczu z Newcastle, Darwin dał świetną zmianę. W ostatni weekend to samo zrobił Harvey - być może nie zaliczono mu bramki, ale dla mnie to jego gol.

- Mamy w zespole naprawdę dobrych chłopaków. Dysponujemy mocnym składem, każdy jest gotów stanąć do walki za swoich kolegów.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Crystal Palace - Liverpool: Wieści kadrowe  (0)
08.12.2023 20:38, Agamk05, liverpoolfc.com
Boss: Myślimy tylko o trzech punktach  (0)
08.12.2023 19:04, GiveraTH, liverpoolfc.com
Klopp podkreśla znaczenie Van Dijka  (1)
08.12.2023 14:50, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Jürgen Klopp na temat kontuzji  (5)
08.12.2023 13:45, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Fakty i ciekawostki przed meczem z Orłami  (2)
08.12.2023 12:26, RosolakLFC, liverpoolfc.com