player
CRY
Crystal Palace
Premier League
09.12.2023
13:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1004

Szobo: Gdy przyszedł Liverpool, musiałem spróbować


Dominik Szoboszlai ma wspaniałe wejście do zespołu po swoim letnim transferze z RB Lipsk. Do tej pory zagrał w 17 spotkaniach The Reds i zdążył już wywrzeć spory wpływ na grę Liverpoolu.

Dziś, gdy proces adaptacji w Merseyside ma już za sobą, 23-latek opowiedział o tym, jakie uczucia towarzyszyły mu, gdy po raz pierwszy zobaczył na własne oczy jakość zespołu Jürgena Kloppa.

- To szalone - mówił Szoboszlai w niedawnym wywiadzie z Football Focus.

- W pierwsze dni zastanawiałem się, czy czasem nie gram na playstation.

- Świetnie było ich wszystkich poznać osobiście, a jeszcze lepiej było móc z nimi grać.

Otrzymanie w Liverpoolu koszulki z numerem 8 i przejawianie tendencji do spektakularnych goli oraz asyst musiały doprowadzić do porównań Węgra z legendarnym na Anfield Stevenem Gerrardem. Pomocnik reaguje na ten fakt uśmiechem.

- Nie chcę być nim, chcę być sobą - mówi.

- Jeśli jednak ktoś położyłby przede mną papier do podpisu, mówiąc, że będę miał w Liverpoolu podobną karierę co on, to podpisałbym go z miejsca!

O swoich przemyśleniach dotyczących decyzji o zmianie Lipska na Liverpool po dwóch i pół roku spędzonych w Niemczech, Szoboszlai powiedział:

- Szczerze mówiąc, myślałem: "Czy to właściwy moment?". Tylko to chodziło mi po głowie. Nie, czy to dobra decyzja, tylko, czy to dobry czas na jej podjęcie.

- Czy jestem gotowy, by grać w Premier League dla Liverpoolu? Wtedy powiedziałem sobie: "Gdy nadchodzi coś wielkiego, nigdy nie wiesz, czy jesteś na to gotowy, więc musisz spróbować".

- Gdybym nie spróbował, zawsze już zastanawiałbym się, dlaczego tego nie zrobiłem. Więc powiedziałem sobie: "Dobra, do dzieła, będę gotowy".

Szoboszlai jest, wraz z Alexisem Mac Allisterem, Wataru Endō i Ryanem Gravenberchem, częścią środka pola, który został mocno przebudowany w ostatnich miesiącach.

Kapitan Węgier traktuje to jako wyzwanie, a nie jako źródło presji. Chce iść śladami piłkarzy, którzy stali się wielcy w tym klubie.

- Wielu zawodników z linii pomocy odeszło, ale nie podchodziłem do tego negatywnie, myśląc, że teraz na pewno będzie trudno - mówi Węgier.

- Nie, powiedziałem sobie: "Po prostu zróbmy to".

- Niech to będzie motywacja, pokażmy co potrafimy. Jesteśmy dobrymi piłkarzami, więc jeśli dobrze się poznamy, z czasem będzie jeszcze lepiej.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Crystal Palace - Liverpool: Wieści kadrowe  (0)
08.12.2023 20:38, Agamk05, liverpoolfc.com
Boss: Myślimy tylko o trzech punktach  (0)
08.12.2023 19:04, GiveraTH, liverpoolfc.com
Klopp podkreśla znaczenie Van Dijka  (1)
08.12.2023 14:50, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Jürgen Klopp na temat kontuzji  (5)
08.12.2023 13:45, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Fakty i ciekawostki przed meczem z Orłami  (2)
08.12.2023 12:26, RosolakLFC, liverpoolfc.com